Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Toto by malo byt povinne citanie

28.09.2019 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Nadherna kniha....a - vlastna skusenost - uplne inak ju cita a preziva student a inak citatel v strednom veku s dvoma detmi......

19.06.2020 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Som trochu na rozpakoch...namet originalny, velmi som sa na knihu tesil, avsak postupne som sa stratil v jednotlivych postavach a jednotlivych dnoch, respektive dni, ktory sa neustale opakuje....az natolko, ze ku koncu mi bolo vcelku jedno, co sa stane s panom Bishopom, ci Evelyn zavrazdia naozaj alebo nie a kto je vrahom...myslim, ze je uzitocne si od zaciatku pisat poznamky, co jednotlive postavy v dany den robili a koho stretali, urcite to citanie ulahci

10.04.2021 3 z 5

Střet civilizací Střet civilizací Samuel Phillips Huntington

Dost mrazive citanie, nakolko to pan pisal pred cca 30 rokmi a prakticky presne popisuje sucasny svet..mame sa na co tesit..snad sa aspo v niecom myli

09.08.2023 5 z 5

Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Marek Vagovič

Cakal som viac "zakulisnych informacii"... pripadalo mi to ako sumar informacii uz publikovanych v mediach, bez dalsej pridanej hodnoty /ak neratam zopar citacii smsiek s vulgarizmami/..co uz...ako dokument doby doby je to dobre, ale celkovo skor sklamanie

13.12.2020 3 z 5

Geniálne!

28.12.2021 5 z 5

Červená královna Červená královna Matt Ridley

No....feministkam, genderistom a vsetkym 350 "pohlaviam" sa to pacit nebude, ale to je tak vsetko, co s tym mozu spravit :-))

04.07.2020 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Bezkonkurence doposial najlepsia kniha, ktoru som od Kinga cital. Tymto ma presvedcil, ze jeho dielo nie je len o horroroch a thrilleroch, ale ze dokaze napisat skutocnu Literaturu /cielene s velkym L/. Smutno-nostalgicke, s mnohymi otazkami, na ktore tazko najst odpoved

29.01.2019 5 z 5

Poirotovske jednohubky, niektore mierne infantilne, povacsine najvacsi detektiv vsetkych cias nemusi velmi namahat svoje male sive mozgove bunky....nedoporucujem pre tych, ktori s Herculom zacinaju

12.01.2024 3 z 5

Ovidius Ovidius David Wishart

Dobre, aj ked je treba aspon zakladnych znalosti o dejinach Rima a realiach, lebo sa v menach a osobach nenavratne stratite...a vycitka k prekladu, alebo stylu autora-myslim si, ze stari Rimania nepouzivali slova ako gentleman, fet a buzici..ale moezm sa mylit

07.02.2023 4 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

No....od Miku som cital uz lepsie knihy....dost zdlhave, zbytocne ukecane a Marcus mi postupom casu siel na nervy coraz viac....

06.03.2022 3 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Uff...to bola teda jizda.....iste znalosti samanizmu a prirodnej magie su ziaduce a ulahcuju citanie...ale stoji to za to!

02.11.2020 4 z 5

Asterix v Itálii Asterix v Itálii Jean-Yves Ferri

Vzhladom na autorov Ferri-Conrad som k Asterixovi pristupoval s nedoverou -prvykrat ini autori nez Goscinny-Uderzo, avsak bol som velmi milo prekvapeny urovnou komiksu.
A zavodnik Coronavirus s maskou ma v kontexte aktualnej ruskovej doby rozsekal :-))) /vydanie komiksu z roku 2018, vskutku prorocke

09.07.2020 5 z 5

Charles Manson: Život a doba Charles Manson: Život a doba Jeff Guinn

Ked som tak cital o Rodine a vobec o hippies, ako keby som mal pred ocami sucasnych mladych progresivnych liberalov, Fridays for future, Gretu, antifa....hrozne, kolko paralel a podobnosti som nasiel...

26.04.2020 5 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Bezkonkurencne 5*

23.01.2020 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Skvele....serial sa k tomu nepriblizuje ani nahodou

02.06.2019 5 z 5

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Perfekt....doporucujem!

16.02.2024 5 z 5

Obklopený idiotmi Obklopený idiotmi Thomas Erikson

Stacilo by 20-30 stran....ale koncept zrejme funguje, kedze pan napisal zopar dalsich knih, kde je niekym "obkloen"....kniha rozvlacna, zakladne premisy sa dokola opakuju bez toho, aby boli dalej hlbsie popisane - napriklad ako reagovat na jednotlive typy....neodporucam

16.02.2024 2 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Jedna z najlepsich knih o druhej svetovej vojne - co som mal moznost citat

26.11.2023 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nie.....proste som sa cez tie dialogy nepreniesol...hemingwayove poviedky su super, toto by sa tiez dalo napisat na 20 stran

22.11.2023 3 z 5