Ovidius přehled

Ovidius https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331/bmid_ovidius-YSP-331.jpg 4 33 33

Marcus Corvinus série

Děj vypráví mladý Marcus Corvinus, za nímž jednoho dne přijde jeho krásná klientka Rufia Perilla s prosbou, aby Marcus zařídil převoz ostatků jejího nevlastního otce, Ovidia, který byl dlouha léta ve vyhnanství, zpět do Říma. Přestože Corvinus věří, že úkol je snadný, úřady mu nechtějí vyhovět a dokonce se mu dostává varování. Marcus Corvinus je však rozhodnut zjistit, co stojí za Ovidiovým vyhnanstvím...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Oldag

Ovid , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ovidius. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
28.10.2023 3 z 5

Po dočtení SPQR a Falca jsem se rozhodl pro další krimi sérii ze starého Říma. Bohužel tento 1. díl mě dost zklamal. Ta doba byla tvrdá, to ctila i Davisová, i když z kraje často klouzala do literatury pro ženy. V pojetí autora je ale ukecaná, neustále se diskutuje a diskutuje. Akce na dvou půlstránkách. To i Agatha Christie je akčnější. Zajímavých historických reálií minimum. Pokud za ně nepovažujete nekonečné diskuze o tom, jak to bylo s Varem. A to jak se v závěru zachovala ( i dle autora tvrdá) císařovna vdova je vysloveně nerealistické.

Iamblichos
07.02.2023 4 z 5

Dobre, aj ked je treba aspon zakladnych znalosti o dejinach Rima a realiach, lebo sa v menach a osobach nenavratne stratite...a vycitka k prekladu, alebo stylu autora-myslim si, ze stari Rimania nepouzivali slova ako gentleman, fet a buzici..ale moezm sa mylit

wooloong
30.12.2020 4 z 5

Jen díky tomu, že mám o období vlády julsko-claudijské dynastie dost načteno, neztrácela jsem se v ději i postavách příliš často. Bavily mě sarkastické hlášky Marka Corvina, bavily mě různé spekulace o pozadí notoricky známých historických událostí a vlastně mě bavila i hra "hledej anachronismus", kterých je v knížce jako máku. Mnohem méně mě ovšem bavily překlepy, kterých je v knížce taky jako máku, ale za které autor absolutně nemůže.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ovidius v seznamech

v Právě čtených1x