hzd hzd komentáře u knih

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Nádherný příběh. Více mě bavil děj odehrávající se ve válce. Sebastiana jsem prokoukla hned jak se v knize objevil. Určitě se podívám i po jiných knihách od této autorky.

15.07.2019 5 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Hezky napsána knížka. Příběh mě bavil a moc jsem byla zvědavá jak to s Aloisem dopadne jestli najde to své štěstí. Mám ráda knížky od této autorky.

11.07.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Dávám plný počet hvězdiček. Pan Bryndza prostě umí a nikdy nezklame.
Těším se na další knížku.

04.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tak to byla teda síla, dávám plný počet hvězdiček. Za mě určitě nejlepší kniha od této autorky. Hodně silný příběh, dost drsný. Ale dobře se to četlo. Doporučila mi jí kamarádka a jsem ráda, že jí mám ve své knihovničce.

04.07.2019 5 z 5

Tato knížka mě zaujala na první pohled. Zajímavé vyprávění formou rozhovorů o šumavských podivínech. Je hodně zvláštní jak někteří lidé žijí. V knížce jsou nádherné fotografie které dělají knížku ještě krásnější.

18.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět krásně napsaná kniha od paní Mornštajnové. Ze začátku jsem byla trochu zmatená ale pak jsem se v postavách zorientovala. Téma moc zajímavé. Jedna nešťastná náhoda ovlivní život tolika lidem. Za mě plný počet hvězdiček. Jen škoda že jsme se nedozvěděli více o Blance a konec byl také takový moc rychlý. Ještě bych četla dále.

09.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Hezky napsaná knížka, pohodová, chvílemi veselá, pohladí po duši.
Za mě stále nejlepší první díl, ale tento třetí byl také pěkný. Knížka akorát na odreagování.
Prostředí New Yorku se mi moc líbilo.

01.06.2019 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Krásně napsaná knížka přečetla jsem za dva dny. Děj plyne dost rychle, ale o to je čtenář napjatější, jak to bude pokračovat dál. Všem vřele doporučuji.

01.06.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Paní spisovatelka opět nezklamala. Nádherná knížka, nemohla jsem přestat číst.
Hlavní postava Irma byla hodně silná žena, co všechno musela chudák vytrpět, klobouk dolů. Rozhodně to nebyla lehká doba. Alespoň si člověk uvědomí, jak se teď máme dobře.
Knížku posílám dále a všem doporučuji k přečtení. Kdybych mohla, dám deset hvězdiček.

15.05.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Určitě se mi líbila víc než Do tmy. Knížka byla také dost depresivní, na můj vkus tam bylo i hodně postav, ve kterých jsem se díky poznámkám do notýsku celkem rychle zorientovala.

02.05.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka se mi moc líbila, hezky se četla. Napínavý a zajímavý příběh. Nejdřív jsem se bála toho nízkého hodnocení, ale jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a to jsem po ní sáhla jen v rámci Čtenářské výzvy.

25.04.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Nádherná knížka. Příběh je sice smutný ale nejde se od čtení odtrhnout. Doufám že se brzy dočkáme od této spisovatelky nějaké další knížky.

16.04.2019 5 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Ačkoliv normálně nečtu historické romány, tenhle mě teda dostal. Nádherně napsaný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

19.03.2019 5 z 5

Milá knížka psaná formou dopisů. Nejdřív trošku nezvyklé, ale za chvilku si zvyknete.
Čte se dobře. I když je kniha z druhé světové války, přesto si u ní oddechnete.

12.03.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Hodně zvláštní a dost smutná knížka. Připomínala mi knížku Do tmy od Anny Bolavé.
Tahle se mi ale líbila o hodně víc. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdinky mi bylo líto.
Nebyla to její vina, jaká byla.
Už se těším, až vyrazím do lesa na houby :-)

04.03.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherný příběh. Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout. Napínavé až do konce. Bylo mi líto hlavní hrdinky, měla krutý život. Dan byl velký sympaťák narozdíl od jejího manžela. Bohužel osud si s nimi ošklivě zahrál. Knížku všem vřele doporučuji. Akorát ten konec bych ještě víc rozepsala. Třeba o Nancy a o Stelle bych se toho ráda dozvěděla více.

22.02.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dávám plný počet hvězdičky. I když knížka byla dost drsná, dobře se četla.
Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavá až do samotného konce.
Doporučuji.

14.02.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, normálně bych po takové knížce asi nesáhla. Knihy odehrávající ve vězení rozhodně nevyhledávám, ale tahle knížka byla opravdu pecka. Napínavá od začátku až do konce. Všem můžu jen doporučit.

06.02.2019 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Výborně napsaná knížka. Děj měl spád. Prostředí jeskyní se mi moc líbilo. Hlavní hrdinky mi bylo líto užila si chudák. Chování jejího otčíma bylo neodpustitelné.

27.01.2019 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Příjemné čtení. Autorku jsem neznala a mile mě překvapila. Přečteno za dva dny. Taková oddechovka.

27.01.2019 4 z 5