hromes hromes komentáře u knih

Neodeslané dopisy Neodeslané dopisy Adel Kutuj

Knihy, ve kterých se spisovatelé-muži dívají na svět z ženského pohledu, jsou pro mě vždy trochu zvláštní.
Trochu moc romantické, trochu moc budovatelské, ale ne špatné.

29.07.2017 4 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Odpočinkové čtení...

19.05.2015 3 z 5

Cesta všelikého těla Cesta všelikého těla Samuel Butler

Překvapivě otevřená kniha o sešněrovaném životě v konvencích anglické společnosti viktoriánského období. Obdivuji autora za autobiografické prvky, kterými by se člověk běžně nechlubil.
Škoda, že u nás kniha není známá...

24.04.2015 5 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Dlouho se mi nestalo, abych všeho nechal a zabral se jenom do čtení.
Obdivuji autora, pro něhož to je první kniha, jak dokázal udržet zamotanou dějovou linii, aby do ní všechno zapadalo, a to se skvělým ironizujícím líčením.
Na druhou stranu by mě trochu zajímalo, kam na některé nápady chodí, protože jsou velmi...neotřelé.

23.03.2015 5 z 5

Šachovnice královny Šachovnice královny Yann Kerlau

Zprvu jsem zvolil Šachovnici královny pouze jako nenáročné prázdninové čtení, ale musím uznat, že jsem byl příjemně překvapen. Jedná se o zdařilý historický román se vkusnou ich-formou různých postav a plný zajímavého období jedné epochy evropských dějin.

06.07.2013 4 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Pěkné odreagování.

27.04.2013 1 z 5

Hořící oheň - Život svatého Pia X. Hořící oheň - Život svatého Pia X. Wilhelm Hünermann

Knihy od tohoto autora se čtou krásně - Hořící oheň to potvrzuje.

17.02.2013 5 z 5

Delta Delta Maurice Bruzeau

Bohužel, této knize jsem moc nerozuměl, přišla mi jaksi zmatená. Ale četl jsem i horší.

03.02.2013 2 z 5

Román o věrném přátelství Amise a Amila Román o věrném přátelství Amise a Amila Julius Zeyer

Román mi přišel až příliš, ale opravdu příliš idealistický, ale jestli má splnit funkci úniku z reality, proč ne ? Hezky se četl a i já jsem se v průběhu jeho čtení zcela ponořil do příběhů dávných rytířských časů o hrdinské cti, lásce a postavách, prožívajících pouze vysoké city.

22.11.2012 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Liona Feuchtwangera je mým oblíbeným. Židovka z Toleda mi potvrdila, že historický román v jeho podání znamená krásné kulturní čtení.

23.10.2012 4 z 5

Barnabáš Rudge Barnabáš Rudge Charles Dickens

Dokázal bych si knihu představit i bez té detektivní zápletky, byť dobře spojuje většinu postav. Líčení londýnských nepokojů je skvělé a Dickens mu svými kritickými názory vdechl i důležité ponaučení.

29.07.2012 5 z 5