Hoshi Hoshi komentáře u knih

Policista Dan Policista Dan Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Dan a pracuje jako policista.... Druhé leporelo ze série Hrdinové mezi námi našim nejmenším přibližuje práci policie. Příběh je opět jednoduchý, dlouhý tak akorát na čtení před spaním nebo kdykoliv během dne.

Hasič Tom Hasič Tom Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Tom a pracuje jako hasič.... Takto začíná první leporelo z série Hrdinové mezi námi. Jak už napovídá název, zde se setkáváme s prací hasičů. Příběh je jednoduchý - pro nejmenší jako stvořený. U nás top leporelo.

Doktor Filip Doktor Filip Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Filip a pracuje jako doktor u záchranné služby..... Těmi to slovy začíná toto malé leporelo ve tvaru ambulance, který nejmenším přibližuje práci záchranářů. Příběh je velmi jednoduchý, odpočinkový a svůj úkol však splní. U nás jedno z top leporel.

Kozí pohádka Kozí pohádka Věra Provazníková

Znáte to, jdete večer uspávat potomky a necháte je vybrat, co budete číst a oni vám donesou to leporelo, které jste četli odpoledne, včera a dny předtím taky. Lehce se usmějete a začněte číst řádky, které vlastně už znáte zpaměti, s radostí. Tohle je jedna z knih, které ani po tisícím čtení neomrzí. A ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou jako vždy úžasné!

25.04.2022 5 z 5

Nový kamarád pro Goldwing Nový kamarád pro Goldwing Ina Brandt

Osmý návrat do městečka Tannenbach za Flórou, její malou soví kamarádkou Goldwing a jejich zbrusu novým kamarádem Emilem se četl stejně příjemně, jako předchozí díly. Tentokrát jsem měla pocit, že se v knize nic pořádně neděje, ačkoliv se dozvídáme pár zajímavých informací, které se zajisté oceníme v pokračování (tedy pokud u nás vyjde).

25.04.2022 4 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla neznámý - neuveden

Nejznámější dětská říkadla, tedy spíše dětské písničky. Mnohdy jen první sloka, jak píše Resi, což je velká škoda. Každopádně dětem se kniha líbí.

13.03.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Maas umí! Smála jsem se, culila se, červenala se, brečela jak želva. Na tenhle příběh jsem se těšila dlouho. Na to, až se vrátím zpátky ke dvoru. Až se dozvím, co bude mezi Nestou a Cassianem. Až se potkám se všemi známými. Až potkám někoho nového. A to všechno mi kniha dala. Jsem nadšená a těším se, až se ke knize zase vrátím a co nového nám autorka v příštích příbězích nabídne:3

13.03.2022 5 z 5

Kuchařka kačera Donalda Kuchařka kačera Donalda Walt Disney

Jedna z prvních kuchařek, se kterou jsem se seznámila. A za ta léta, co jí mám, jsem si jí tisíckrát prohlížela, protože ty ilustrace jsou úžasné, ale nikdy jsem z toho nic neuvařila. Možná je čas to napravit :)

23.01.2022 4 z 5

Zvířata v přírodě Zvířata v přírodě kolektiv autorů

Jestli váháte o pořízení tohoto leporela s chytrými kolečky, jen směle dotoho. Na první pohled zaujmou příjemné ilustrace, uvnitř naleznete nejznámější zvířata v přírodě rozdělená do čtyř skupin - les, savana, džungle, sníh a led. Každé zvíře je pojmenované, takže nemusíte přemýšlet, co je dané zvíře zač. Ovládání koleček je snadné, jen ze začátku to jde trochu z tuha. U nás má kniha velký úspěch.

23.01.2022 5 z 5

Gigantosaurus Gigantosaurus Jonny Duddle

Leporelo Gigantosaurus má líbivé ilustrace, které zaujmou nejen malého čtenáře (nejde si je neoblíbit). Text není nijak náročný, lehce pochopitelný, čtivý, jen by mohl být celý veršovaný, když už to má být pro malé čtenáře a bylo by to o ještě kousek lepší, než teď.

17.01.2022 4 z 5

Lesní majáles Lesní majáles Tony Wolf (p)

Velká škoda, že se další díly shánějí tak těžko, asi jsme odsouzené mít pouze tento první díl, který má velmi krásné ilustrace a mockrát jsem v dětství knihou listovala. Dcera jí zatím nijak neocenila, ale to přijde s věkem:)

07.01.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Velmi jsem se obávala všech těch chyb a překlepů, na které každý poukazoval, ale nakonec jsem je nevnímala. Bylo zajímavé nahlédnout do Edwardovy hlavy, vidět Bellu z jeho pohledu, jeho očima. Nejsem si jistá, jestli se ke knize brzy vrátím, jako se vracím ke Stmívání, to ukáže až čas...

07.01.2022 4 z 5

Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Sherri Duskey Rinker

U nás má toto malé uspávací leporelo velký úspěch. Nejenže obsahuje krásné ilustrace, které potěší nejen malé čtenáře, ale najdeme i příjemně zveršovaný text, který se ani dospělém neomrzí, když jej čte po několikáté, což beru jako velké plus.

07.01.2022 5 z 5

Sněženka a Růženka Sněženka a Růženka Jacob Ludwig Carl Grimm

Tohle je poklad. Útlá knížečka, která v sobě skrývá krásný, milý, čtivý, příjemný, pohádkový příběh, který osloví všechny posluchače. Celý příběh doplňují fotografie loutek, které potěší. Určitě se ke knize brzy vrátíme.

17.10.2021 5 z 5

Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Richard Powell

U nás třetí knížečka od autora a opět velikánský úspěch. Jednoduché leporelo s posouvacími okénky tak akorát do dětské ruky zabaví nejen na cestách, ale ať jste kdekoliv.

13.10.2021 5 z 5

Chci všechno, já jsem tady král! - Dost už zlobení Chci všechno, já jsem tady král! - Dost už zlobení Alberto Pellai

Útlá knížka s radami pro rodiče a příběhem pro malé děti má u nás velký úspěch. Krátký, veršovaný příběh pro děti doprovázejí celostránkové ilustrace, které se nám moc líbí. Tato kniha není nezbytností pro každého rodiče, nezaujme každého, ale svého čtenáře si najde.

07.10.2021 4 z 5

Malý beránek Malý beránek Richard Powell

Tyhle leporela mě baví. Jsou krásné, malé, cestovní, tak akorát do dětských rukou. U nás má velký úspěch, stejně jako Mlsná myška.

11.09.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se těšila, přeci jen Rowlingová (!). Musím však říct, že ze začátku mě popadlo mírné zděšení, co že to vlastně čtu a tohle má být pro děti? Jak jsem postupovala ve čtení dál, uvědomila jsem si, že oni se na to dívají jinak, než mi dospělí. Uh. Nakonec jsem si příběh přeci jen užila, ale že bych se k ní chtěla hned vrátit, to napsat nemohu.

03.08.2021 3 z 5

Pejskovy pohádky Pejskovy pohádky Zdeněk Adla

Co všechno v té naší knihovně nemáme. Dcera si Pejskovi pohádky vybrala podle obalu. Bohužel jsme zvládly přečíst pouze čtyři pohádky - nebavily jí, zbytek jsem si dočítala potají, když usnula :) Příště vybereme jen některé, ke kterým jsme se společně nedostaly.. ale nechám tomu tak pár let ...

03.08.2021 4 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Knihu mi vybrala teta, když jsem ji poprosila, jestli by neměla něco, co by se mi hodilo do ČV. A vybrala opravdu dobře. Ze začátku jsem se velmi obávala, co mě na stránkách čeká, ale jsem potěšena. Trochu poučné, překvapivé především však velmi zajímavé čtení.

03.08.2021 4 z 5