Hoshi Hoshi komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když nám "nutili" číst malého prince na základce, neměla jsem ho ráda, protože jsem celý příběh nechápala a nebyla jsem sama. Malý princ je jedna z knih, do které musí člověk dorůst, jinak si jí neužije a příběh správně nepochopí. Jsem ráda, že jsem se k této knize na střední vrátila, protože od té doby mám Malého prince velmi ráda :)

02.05.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Musela jsem se pořádně zamyslet, co napsat k této knize... Nedalo mi to a pročetla jsem si komentáře ostatních... Přišla jsem na to, že spousta čtenářů byla na tuto knihu hrozně natěšená, ale nakonec je příběh zklamal.
Zřejmě budu ve čtení nenáročná, ale příběh mě zaujal, velmi lehce se četl (pokud je čas, je to čtení na volný víkend :)... Bohužel než jsem se nadála, dočítala jsem poslední stranu. Docela mě mrzí, že vydání pokračování je naplánováno až na příští rok, a tak mi nezbývá, než čekat.
Určitě bych se tuto knihu nesnažila srovnávat s jinou - např. s Hunger games, protože každý příběh má svůj vlastní šarm, který ne každému padne do oka :)
Pro mne se stal Skleněný trůn knihou, ke které se ráda vrátím :)

21.12.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Proč jsem tuto knihu tak dlouho obcházela? Jsem zdrcena sama sebou. Takové příjemné dílo a málem jsem si jej nechala ujít! Myslím, že vše už zde bylo řečeno, ale i tak.. Příběh je čtivý a ačkoliv jsem se zpočátku zcela neorientovala v postavách románu, po přečtení několika dalších stránek jsem si již byla jistá, kdo je kdo. Příběh plynul velmi rychle, lehce a několikrát mě rozesmál i zarmoutil. S velkou radostí se vrhnu i na ostatní díla této Autorky i na filmové zpracování této knihy :)

22.07.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jsem na vážkách. Jsem radostí bez sebe. Jsem smutná.
Zbožňuji ho, za to jaký je, co cítí, co dokázal, jakou má rodinu a co pro ně všechno dělá. Mám ji ráda za to, jaký velký krok udělala, za její odvahu, lásku. Mám ji ráda, pro ní samotnou, pro to co vytrpěla a přitom vše zvládla. Mám je ráda pro jejich odvahu a oddanost. Mám je ráda, protože našli odvahu. Nenávidím ho za jeho zradu, ale chápu, že zamilovaní lidé dělají zoufalé činy, ale získal si mě, že jim pomohl..
Příběh je opět čtivý, nabitý akcí, emocemi. Sarah dokázala vytvořit úchvatný svět, do kterého se velice ráda vracím a ráda se budu vracet. Jsem ráda, že jsem objevila tento nádherný svět a těším se, co nám ještě tato autorka předá.

02.04.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Dostala jsem velikou chuť znovu otevřít Selekci a pustit se do celého příběhu od začátku. :3 Ááááách. Moc se mi líbilo si přečíst selekci také z druhého pohledu. Nejvíc mě oslovila novela Miláček, protože Merlee je miláček a má můj neskrývaný obdiv, že si šla za svojí láskou i přesto, že věděla, co jí čeká. Šťastně až na věky je kniha, která okouzlí, občas jsem si musela usušit slzy.. Za mě doporučuji.

11.09.2016 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl jsem už nějakou dobu odkládala a nemám ponětí proč. Možná jsem se bála toho, co přijde. Možná jsem se bála, že si je zamiluji ještě víc, že ho budu ještě víc nenávidět. Příběh jsem dočetla chvilku po půlnoci. Ráno po probuzení jsem knihu znovu otevřela a přečetla si poslední stránky - znovu a znovu. Při Kotlíku! Nemohu se dočkat třetího dílu, protože jestli to bude stejná jízda, jako teď, tak to bude ... Wau! Všechny starosti, radosti, lásku jsem prožívala spolu s Feyre a Rhyse jsem si zamilovala ještě víc než v prvním díle. A Rhysova rodina ... :3

04.08.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nejen v rámci ČV, ale i pro své vlastní potěšení, jsem se vrátila k povinné četbě. Toto je jedna z knih, do které by měl čtenář dozrát, aby ji pochopil... Aby se mu líbila.

10.02.2019

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Moje první myšlenka, když jsem se blížila k posledním stránkám knihy, byla: „NE!“ To jako opravdu? Nemůže to udělat, prostě nemůže. Jak může být Sarah takhle krutá? Pevně věřím a tiše doufám, že to neudělá … Nemůže je rozdělit, nemůže mi zkazit sny (vím, že poslední stránky budu ještě dlouho rozdýchávat a opravdu doufám, že poslední díl bude vydán brzy a my se nebudeme muset zaobírat trýznivými myšlenkami, co všechno se ještě přihodí).
Říše bouří je čtivá, emotivní, potěšilo mě, že se všichni konečně setkali, že se objevili staří známí, aby splatili své dluhy. Jsem ráda, že některé věci vyjasnili a opravdu doufám, že Sarah nebude krutá, protože mi někteří(!) přirostli k srdci. Teď už bych jen chtěla usnout zimním spánkem a probudit se až vyjde poslední díl, … ale to by mi uteklo tolik úžasných příběhů, jako je tento.

26.11.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Klasika, která se stala mojí srdcovou záležitostí. Krásný, bohužel smutný příběh o dvou mladých lidech, kteří pro lásku byli ochotni udělat vše.

20.11.2016 5 z 5

Nejprve jsem si nebyla jistá, jestli se mi příběh bude líbit, vždyť ho psal někdo jiný, ale teď po dočtení... Není z pera Rowlingové, ale i tak je to zajímavé pokračování.

Myslím, že pro nás.. Nás, kteří si zamilovali svět, který se zrodil z pera J. K. Rowling, nikdy neskočí .... :)

01.10.2016 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Možná kdybych si knihu přečetla ještě před střední školou, bavila by mě mnohem víc. Takhle jsem většinu příběhu kroutila hlavou nad chování Kateřiny, ale když o tom tak přemýšlím, kdo ve své pubertě neměl telecí nápady :)

23.06.2019 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Už v dětství jsem tuhle krásnou knížku s krásným příběhem milovala. A stejně jako tenkrát jsem dojatá a těším se, až tento příběh o děvčátku Heidi, dědečkovi, Kláře, Petrovi a krásných alpských horách budu jednou předčítat svým dětem.

21.06.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jsem nespokojená, rozladěná, naštvaná. Nene, příběh byl opět brilantní, velmi snadno se četl, rychle ubíhal. Dostali jsme hlouběji do tohoto krutého, přesto zajímavého světa a spolu s Ilan se dozvídáme něco málo o minulosti. Jsem nespokojená, rozladěná a naštvaná, protože další pokračování je v nedohlednu.

30.04.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásné, čtivé, oddechové, kouzelné bajky Barda Beedleho, které si zamiluje téměř každý, kdo četl Harryho Pottera. Docela mě mrzí, že kniha neobsahuje všechny zmíněné bajky, které byly uvedené v knihách, ale můžeme být rádi alespoň za to málo, které nám bylo poskytnuto.

01.10.2017 5 z 5

Nové vydání učebnice od Mloca si mě natolik získala, že ji budu tahat všude s sebou. (Co kdybych náhodou narazila na nějakého kouzelného tvora, který v původníučebnici nebyl?). Jak už tu bylo několikrát napsáno, mrzí mě, že ilustrace nejsou u každého tvora a popisy trochu podrobnější, ale chápu, že ne všechno jde vyzradit mudlům. Mloku, Joanne děkuji.

29.09.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Už je to dlouho, co jsem snila s otevřenýma očima. Ale tenhle příběh... Je krásný, čtivý, získal si mé srdce. Sarah nezklamala, naopak. Čekání na druhý díl bude velmi dlouhé....

28.08.2016 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Večerníček mě provázel v dětství a každé léto sledování broučků, jak krásně svítí... Broučky od pana Karafiáta mám ráda, ale je to melancholické čtení. Konec bych si představovala jinak, ale smrt k životu patří...

28.10.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jsem velmi mile překvapená. Čekala jsem příběh ve stylu Hadrového panáka, ale dostala jsem něco o chlup lepšího. Kniha je čtivá, má spád, líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, konec nebyl až tak překvapivý, byl však zajímavý.

30.09.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Jen díky ČV se mnohdy dostanu k dílům, které bych jinak obešla obloukem a jedním z nich je i tato sociální balada. Smutná, beznadějná, nespravedlivá ... Taková je tato balada, přesto čtivá a k zamyšlení.

12.02.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nemohu uvěřit tomu, že jsem zase na konci knihy. Jsem nadšená, protože příběh je stále lepší, akčnější, zajímavější... Autorka má moji neskonalý obdiv za příběh o Celeaně Sardothien a jejích přátelích a nepřátelích. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál :)

14.12.2016 5 z 5