horvis horvis komentáře u knih

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Plně souhlasím s Honzou T a Bukiet.
Celý mi to přišlo nijaký nezáživný, prostě jako by to autor napsal jen aby něco novýho vydal.
Nebýt autorem Lincoln Child, tak tu knížku ani nedočtu...
Knížku jsem si koupil, a i přesto že ji považuji za nudnou, tak té koupě nelituji, páč jsem sběratel ;)
a jsem rád, když mám všechny knížky od autorů Preston - Child

20.06.2014 1 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Dobré, čtivé, zajímavé, a taky zábavné a vtipné.
Myslim, že příznivce sci-fi tato kniha nezklame.
Pravé vesmírné sci-fi, se začne odehrávat asi tak od půlky nebo od 2.třetiny knížky,
takže pokud někoho nechytne začátek, tak vyrdžte, myslím, že to stojí za to.

21.02.2014 5 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Pro mě je to jedna z nejlepších knih od těchto autorů.
Mám přečteno dvakrát.

05.08.2013 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Jednoznačně nejlepší díl ze série Pendergast.
Už mám přečeteno dvakrát.
Skělý děj, atmosféra i reálie.

04.08.2013 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Mám skoro chuť napsat nuda.
No od začátku se furt jako schyluje k tomu, že se něco odehraje, ale nakonec zase nic.
Já nevim, mě to nechytlo.
Asi mi to příšlo málo akční.
Píšu to s odstupem asi dvou let.

04.08.2013 2 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Dobrý čtění.
Lepší než Třetí brána nebo Seznamka smrti co jsem četl před touto knihou.
Oceňuji hlavně tu část knihy kde se to odehrává v přírodě než ve městě.
Proto mě moc nebaví většina Pendrgatovek hlavně Kabinet kuriozit, Relikvie, Relikiář

04.08.2013 4 z 5

Lieutenant Gustl Lieutenant Gustl Arthur Schnitzler

Absolutně nezajímavé. Závěr velice jednoduchý. Prakticky bez děje, bez nějaké hlubší myšlenky. Bych řekl tak na úrovni žáka základní školy. Vůbec nechápu jak tohle mohl někdo vydat. Já toto četl jako povinnou četbu při studiu německé literatury (při studiu germanistiky). Naprosto o ničem. Ten konec je vyloženě laciný. Už v průběhu knihy je vlastně jedna taková událost popsána - v tu chvíli mě napadlo, no snad to autor neukončí takto. No, právě tak se i stalo. (i vzhledem ke zmínce v průběhu knihy) by to takto ukončil opravdu snad jen žák šesté třídy základní školy. Tohle číst je opravdu jen ztráta času.

23.02.2021 odpad!

Noci vlkodlaků Noci vlkodlaků Andrew Hathaway

Taky jsem to kdysi četl a moc se mi to líbilo.
Stejně dobré jsou i další knížečky tohoto autora z těch prvních let, z toho začátku, kdy to vycházelo .
Dále bych doporučil:
- Chladná smrt ze žhavých vloček
- Vyslanci pekel
- Pekelná klinika
- Rick Masters a šílenec

03.03.2019 5 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Mě to bohužel přijde už všechno moc - pořád dokola to samé, to s tou Pendergastovou rodinou a tak... Od těchto autorů jsem přečetl všechny jejich knihy, až na poslední dvě. Ty už jsem se totiž rozhodl, že tento vývoj jejich tvorby nechci podporovat. Škoda. Jejich začátky - Bouře, Poklad, Ledová bariéra, Zátiší s vránami - to bylo super... Bohužel po asi jejich poslední 10 knihách jsem dospěl k závěru, že u nikdy nic tak dobrého nenapíšou a nechci se podílet svým zájmem na tom aby v tomto úpadku pokračovali. Já jsem si jejich knížky kupoval, ale poslední dvě už jsem si nekoupil. Myslím si totiž, že jediné co je může probrat, je to když o ně čtenáři ztratí zájem.

16.01.2019

Učebnice němčiny II.díl Učebnice němčiny II.díl Fred Menzel

Nejnadupanější učebnice němčiny co se gramatiky týče. Ale určitě je lepší začít s nějakou obyčejnější učebnicí a k této přistoupit už jako pokročilejší němčinář.
S touto knížkou pak člověk může dobře procvičovat co už zná. Je tu hondně procvičovacích vět. Gramaticky je to nejnadupanější učebnice co jsem četl, jsou tu věci co jsem v jiných (i dobrých) učebnicích nenašel. Hodně dobrá učebnice, která se taky hlavně důsledně vyhýbá zavádějícím (zbytečně volným-a-zavádějícím) překladům.

11.01.2019 5 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Já jsem to původně číst nechtěl, ale četl jsem to.
Bohužel nic moc.

20.01.2018 2 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

The Best!

24.12.2016 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Nebylo to špatný. Sice už se autoři celkem opakujou - když si představim to schéma a jen kulisy se mění. Je to příjemný čtení, ale asi ne strhující, já to četl asi před 2-3 měsící a už si z toho skoro nic nepamatuju. Jen ten závěr. Možná je to tím, že jsem od těchto autorů přečetl snad 20 knih, no prostě všechno a proto mě už to jejich psaní tolit neuchvacuje, jsem zvykl asi už potřebuju zvýšit dávku napětí. No, asi to tak nebude. Spíš si myslím, že ty nejlepší časy, kdy v sobě měli spoustu nevyjevených nápadu a myšlenek, jsou už pryč, už asi ze sebe dostali vše a teď jen se snaží psát dál a udržet si laťku. Tahle kniha není špatná, ale ani strhující, myslim. V posledních letech z nich cítím klesající tendenci, což mě upřímě mrzí, protože jsem se na jejich knihy vždy těšil. Ale to je možná i mým věkem, před deseti lety jsem to prostě vnímal asi jinak než teď.

24.12.2016 4 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

Kdo četl "Ztracený ostrov" tak se dozvěděl z jakého důvodu se to celé uskutečnilo.
Defacto se jednalo o volné pokračování knihy "Ledová bariéra", což je vysvětleno až v závěru "Ostrova". No a z toho závěru je cítit, že autoři ohlašují další pokračování tohoto příběhu.
A v květnu 2016 opravdu se dočkal tento příběh třetího pokračování.
Zatím je to v USA a musíme počkat na překlad a vydání v ČR, možná zase rok, nebo snad do Vánoc 2016.
Jakoby "první díl" - Ledová bariéra - nese anglický název - The Ice Limit.
Zmiňovaný "třetí díl" se jmenuje "Beyond the Ice Limit"

Krátky úryvek z upoutávky na knihu:
That thing is growing again. We must destroy it. The time to act is now ...

With these words begins Gideon Crew's latest, most dangerous, most high-stakes assignment yet. Failure will mean nothing short of the end of humankind on earth.

Five years ago, the mysterious and inscrutable head of Effective Engineering Solutions, Eli Glinn, led a mission to recover a gigantic meteorite--the largest ever discovered--from a remote island off the coast of South America.

Dál to neukážu, protože by to prozradilo děj - nebo spíš výsledek prvního dílu "Ledová bariéra" to kvůli těm co ji ještě nečetli a chtěli by si přečíst jako první.

02.07.2016 1 z 5

Budoucnost prostoročasu Budoucnost prostoročasu Stephen William Hawking

no mě se ta knížka líbila, není moc tlustá, takže jsem asi půlku přečetl cestou vlakem, zajímavý úvahy, kde ve finále se hlavně řeší cestovaní časem, čož se z fyzikálního hlediska úkáže prostě jako nemožné

23.04.2016 5 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Ach jo, prej že pátrání směřuje hluboko do neblahé minulosti agentovy rodiny...
Tak tohle mě právě na Pendergastovy vůbec nebaví, už je to ohraný furt dokola jako nějaká telenovela... a už to začíná být otravně dost neoriginální, jako když si děláte kafe z logru po kávě minulé. Jestli tam zas bude zápletka s Pendergastovým bratrem nebo Pendergastovou ženou či jiným jeho příbuzenstvem, tak už opravdu budu tyto autory považovat za vyprádněné nádoby, absolutně bez nápadu a schopností vymyslet zajímavý příběh.
Například poslední Pendergast, tak ten vybočoval z této pro mě připitomělé sáze o Pendergastově rodině, totiž předposlední díl "Bílý oheň" se odehrával jako samostatný příběh bez jakýchkoli telenovelských vazeb na knihy předešlé co se dějové linie týče (vystupování jiných postav z minulosti mi nevadí). "Bílý oheň" se mi opravdu líbil a oddechl jsem si, že autoři konečně opustili od prostoduchého nekonečného omílání a ždímaní stále toho samé tématu kolem Pendergastovy rodiny, no... a teď co čtu upoutávku na "Modrý labirynt" vídím, že se to asi bohužel vrací zpět do starých zajetých kolejí.... No ono, hm...;) už jen to že druhá kniha po sobě má zase v názvu barvu, je pro mě známkou, jakési bezradnosti či potíží přijít s něčím novým a přijde mi to zase jako napsané z nutnosti už zase něco vydat. Jasný to s tou barvou trochu přehání, ale zde předkládaný obsah knihy, berou tak trochu jako předložení důkazů a správnosti mých doměnek a opravněnosti mých obav.
Takže, ikdyž si knihy rád kupuju a nerad čekám až to bude k půjčení v knihovně, tak tuhle si asi nekoupím, právě kvůli té anoncované tendenci knihy zamotávat se zpět do Labyrintu Pendergastovy rodiny, což už v minulých knihách, kde toto téma tvořili stěžejní nit příběhu, mě nakonec omotávalo neskutečně nudnou látkou, bez zajímavého vzoru a sytých barev....

14.10.2015

Původ Původ J. T. Brannan

reakce na fraste:
Mýlíš se !
Jak píšeš o tom nádherném výkonu, kdy se vykrade dopoledne za bílého dne pod rouškou tmy avleze si pod vůz - tak takhle to v knize vůbec není.

Odehrává se to totiž opravdu uprostřed noci. Jediné světlo kterému se tam hrdina vyhýbá je od světlometů aut apod.
Já si myslím, že je to dobré čtění, není to nuda.

10.01.2015 4 z 5

Mayský kodex Mayský kodex Douglas Preston

Přečetl jsem dvakrát !
Moc dobrý.
Napínavý, pestrý děj i prostředí.

20.10.2014 5 z 5

Ledová kletba Ledová kletba Lincoln Child

Souhlasím s Jackem Bauerem.
Už je to několik let, co jsem to četl.
Líbílo se mi, že se to odehrává v přírodě a ne v New Yorku, jak to dělají Preston Child s Pendergastem.
Ale jinak to bylo od začátku do konce takový nevzrušující.

Jinak si myslím, že Child má takové knihy všechny, jediná co se mi od něj opravdu líbila byla "Hlubinná bouře"

Pokud se nudíte, nebo jedete dlouhou cestu vlakem, tak se to dá číst, má to svojí atmosféru díky tomu že se to odehrává v zamrzlé divočině ale jinak nezáživné.

19.10.2014 3 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Nuda.
Seznamka smrti jela podle stejného schméta.
A vlastně všechny Childovi knihy jedou podle stejného schématu.
Hlubinná bouře byla super.
Ostatní Childovi knihy se podle mě snaží tuto linii kopírovat ale je to už dost nudný a vyčpělý.
Preston opravdu píše ohodně lepší kusy.

21.06.2014 2 z 5