Honzin Honzin komentáře u knih

Hofmistr královny Johany Hofmistr královny Johany Eva Rolečková

Nevšední pohled na Jiřího z Poděbrad.

07.06.2016 4 z 5

Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

Příběhy a doba pěkné. Autor má perfektní znalost místa Praha Bubny a Holešovice, což je na druhou stranu pro dějový spád kontraproduktivní.

22.04.2024 4 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Knížku jsem koupil intuitivně bez předchozích přečtení recenzí, čekal jsem zápletku se šiframi. Osobně nemusím dějové linky, ale zde mi nevadily a osvěžily vyprávění z těžké doby a velmi zajímavého místa.
Hodnotím kladně a rád si od autorky přečtu další knihu.

04.04.2024 4 z 5

Ženy českých panovníků 2 Ženy českých panovníků 2 Vladimír Liška

Kniha byla čtivá, ale moc informací v jednom. Takže si budu muset něco v rychlosti skouknout znovu.

17.03.2024 5 z 5

Večírek s hořkým koncem Večírek s hořkým koncem Veronika Černucká

Zatím nejlepší, co jsem od autorky četl. Já vidím dva styly, jeden "dějový" a jeden "vyprávěný Tarou". Ten dějový je super a ten vyprávěný to trošku zlehčuje (Tara + komisař). Ale je to čtivé.
U mnoha autorů bych pro přehlednost uvítal jmenný seznam hlavních hrdinů.

10.02.2024 5 z 5

Královi rytíři Královi rytíři Richard Dostál

Zajímavé podání období Václava II. a Elišky Rejšky.
Dobrá kniha - doporučuji.

29.12.2023 4 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Čtivé, neskutečné a Tara je nejspíš Chuck Norris.

15.11.2023 4 z 5

Podivuhodný oddechový čas Richarda Bartoně Podivuhodný oddechový čas Richarda Bartoně Václav Erben

Já tenhle styl psaní u Erbena můžu. Za ten konec 4*.
Asi bych to úplně nekonkretizoval jako Ava.

23.10.2023 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Jelikož jsem letos četl dvě různé knihy o ženách za války: "Holky od spitfirů" a "První šifra", čekal jsem, čím mě překvapí tato kniha. Podepisuji komentář od Eva3992.
Chápu, že toto není moje cílová skupina a rád uznávám, že autorka píše čtivě.
Musím přiznat, že nemám rád více dějových linií a proto jsem (díky rozdělení na dějové části) četl hlavní děj - Estella. :-) Proto také nedávám *.

19.09.2021

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Hezké čtení.
Bez epilogu (a poznámek závěrem) má příběh větší hloubku.
Odehrává se v trochu jiném "levelu".
Autorka popisuje nejen stres, únavu a psychické vypětí válečných pilotek, ale také radost a štěstí z maličkostí. Touhu po lásce.
Co by za dnešní problémy „negativních“ lidí tenkrát dali.

04.07.2021 5 z 5

Historie Bílé Hlíny: 275 let obce (1712-1987) Historie Bílé Hlíny: 275 let obce (1712-1987) Jaromír Jermář

Klasika - brožura vhodná pro badatele genealogie a pro pamětníky obce.
Najdete zde jmenné seznamy rodin dle stavení a sčítací arch.
Pár fotografií a samozřejmě historii regionu.

05.04.2021

Průvodce DNA testováním a genetickou genealogií Průvodce DNA testováním a genetickou genealogií Daniel Vaněk

Jde o srozumitelné seznámení s genealogií z pohledu DNA.
Kdo je " genealogický badatel", tak jej tato kniha dříve či později nemine.
Doporučuji!

26.05.2020 5 z 5

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Jan Randák

Knížka je moc pěkná, ale asi každého "zasáhne" hlavně čtenářovo oblíbené období.
Moje preferovaná období bych sice rád rozšířil na úkor ostatních, jenže kdyby takhle licitoval každý, tak by nic nevzniklo :-).
Palec nahoru za to, že se nejedná o strohou chronologickou osu, ale o ucelené události - příběhy popisované doby.

26.05.2020 4 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Nezbývá, než se vším, co zde bylo napsáno souhlasit. Kniha Vás opravdu nevtáhne do děje. Až ke konci jsem měl jistotu, že ji dočtu.
Nicméně zajímavé období.
Pokud ale nemáte co číst a nehledáte knihu na jeden zátah, tak si ji klidně vypůjčte.

18.02.2018 2 z 5

Starožitná smrt Starožitná smrt Stanislav Češka

Každopádně je kniha psaná čtivě.

09.06.2017 3 z 5

Strážci Horní země Strážci Horní země Ondřej Pivoda

Ač nejsem "románový typ", tak jsem s touto knihou spokojen. Zaujala mě.

21.03.2016 4 z 5