Honzin Honzin komentáře u knih

Valčík pro mrtvé Valčík pro mrtvé Veronika Černucká

Moje první knížka od Černucké. Já jsem spokojen. Samozřejmě můžu mít spoustu připomínek, ale nejsem hnidopich. To by pak nemohla vzniknout knížka žádná. Takže si přečtu i další.

02.11.2023 4 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Z těch, co jsem četl asi nejlepší. Autorka umí dobře vybarvit charaktery jednotlivých postav.

05.06.2023 5 z 5

Přišla třetí blondýna Přišla třetí blondýna Alena Jakoubková

No, nakonec to nebylo zas tak špatný :-).
Chtěl jsem si přečíst něco od autorky, navíc ze série Klára a Gábina, jelikož je zde avizovaná detektivní zápletka - takže nerozhodovala obálka.
Jde o pohled dvou dospělých sester Gábiny a Kláry na obyvatele menšího městečka. Detektivní zápletka je spíše na pozadí příběhu.
Určeno pro čtenářky, ale platí prvá věta.

17.05.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Malá brožura, malé písmo a velká cena. :-(

19.03.2021

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Moje první kniha od autora. Příjemné lehké a čtivé vyprávění. Zajímavé téma. Jsem spokojen.
Kniha má pevnou vazbu. Vetkanou záložku - což se už moc nevidí.
(Mimo hodnocení - korektura:
mám pocit, že se dvakrát vyskytlo jméno původního správce Hartman namísto již nového Hartleb. Při četbě to samozřejmě není žádný problém.)

02.03.2021 4 z 5

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

"Konec dobrý - všechno dobrý."
Te je hláška mého středoškolského profesora na ruštinu a dějepis.
Nějak to patří i sem k moji oblíbené autorce.

05.06.2018 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Pro mě nejčtivější z prvních tří knížek. Nebo mi jen prostě sedla ještě víc, než ostatní.
Oblíbený autor a velmi příjemný specifický humor se životním nadhledem.

22.03.2017 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Tři samostatné detektivní příběhy propojené stejným vyšetřovacím týmem.
Lehké, čtivé, tak jak jsem u jedné z mých oblíbených autorek zvyklý.

23.10.2016 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemné čtení při sychravém podzimu.

10.10.2016 5 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Některá životní moudra tesat do kamene.

05.03.2024 5 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Dobrý, jen jsem se v sestrách trochu ztrácel.

22.01.2024 3 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Na autorce se mi líbí prokreslení osobnosti jednotlivých postav.
Kniha se čte velmi dobře a ze série o Marii je z těch lepších.

16.01.2024 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Moje prvá kniha od autorky. Jedná se o fejetony, které mají neskutečně vtipně vybarvené postřehy ze života. Jsou podány formou inteligentního humoru, což se dnes opravdu málo vidí.
V mém případě byl ideální stav dva fejetony proložené jedním sudoku.

12.11.2023 4 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

První část knihy jsem si říkal, že je trochu slabší, ale pak se to otočilo. Paní autorka mi sedí s vykreslením pocitů jednotlivých postav.

20.09.2023 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Vše jsem obsáhle napsal v úvodní knize Stopy minulosti. Takže jen, že se jedná o kontinuální pokračování příběhu a zde se dozvíme rozuzlení.
Jediné, co bych přidal je, že si nevybavím obraz, jak Lexie vlastně vypadá - její popis.

08.08.2023 4 z 5

Neandertálci – Naši příbuzní Neandertálci – Naši příbuzní Rebecca Wragg Sykes

Autorka na začátku upozorňuje akademickou veřejnost, že se nejedná o odborná skripta, ale příběh. Přesto je kniha víceméně odborná, než populárně naučná. Jde o důkladný popis života neandrtálců v prostředí a době tak, jak to nejmodernější výzkumy umožňují. Homo sapiens versus Homo neanderthalensis (případně Denisované) jsou zmíněny v poslední části knihy. Každopádně pro laika jako já jde o zajímavý pohled k zamyšlení, i když knihu více ocení studenti prehistorie.

04.09.2022 5 z 5

Stalo se v New Yorku Stalo se v New Yorku Ella Carey

K zamyšlení nad osudy žen, které za války vykonávaly mužskou práci.

21.08.2022

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to prvá kniha autorky. Podle stylu vyprávění jsem to (po přečtení většiny autorčiných knih) i tipnul. Dá se celkem souhlasit s již napsanými komentáři.

18.01.2022 3 z 5

Tajemství Bělského kopečku Tajemství Bělského kopečku Barbora Hrůzová

Je to čtivé.

10.10.2017 4 z 5

Příběh vzácné tabatěrky Příběh vzácné tabatěrky Marie Macková

Navazuji na předchozí, v příběhu nejde o akčnost, patřící současné době a současným technologiím.
Jedná se o barevné vykreslení pohraničního městečka z doby Rakousko-Uherska.
Knížku pravděpodobně nebudete číst s napětím, kdo je vrah. Zato Vás ale plně vtáhne do bytu Rosy Bauerové či na komisariát Finanční stráže. Možná budete mít i pocit, že jste součástí děje.

09.06.2017 5 z 5