HollyGolightly HollyGolightly komentáře u knih

Povedlo se, zase jsem byla na chvilku ta malá holka co čte Harryho ve škole pod lavicí a má strach, jak to všechno dopadne :)

19.11.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dle mého pohádka pro postpubertální děvčata. Četla jsem pouze ze zvědavosti, co zajímá takové davy čtenářů a filmových fanoušků.

24.03.2020 odpad!

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je v každé haštěřivé babizně kus dobrého jako v Britt-Marie? Doufejme všichni, že ano...

26.06.2017 4 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Intenzivní zážitek. Buďme vděční za každý den, kdy jsme zdraví....

20.10.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Osvěžující zážitek přinášející něco jiného, než šedivou šeď.

05.11.2017 5 z 5

Vládkyně všech nemocí: Příběh rakoviny Vládkyně všech nemocí: Příběh rakoviny Siddhárta Mukherdží

Poutavá knížka, nicméně pro leckterého laika může být těžce stravitelná. Kdo má být vlastně cílovou skupinou čtenářů? Každopádně pro zainteresované jistě přínosné.

13.05.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Po rozpačitém začátku se mi ani moc nechtělo pokračovat. Každopádně mám radost, že jsem knihu neodložila. Nakonec mě i přinutila ponocovat, vtáhla do děje i rozbrečela. Nelze než doporučit :)

18.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

S Patrikem Hartlem se člověk prostě nenudí. Po poslední stránce si říkáte: Neee, ještě nechci konec. :)

17.03.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jednoduše skvělá. Připomene, co je v životě důležité. Neplout po povrchu, všímat si věcí kolem a hlavně - žít.

20.11.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Neuvěřitelně silný příběh, smutný, děsivý a plný beznaděje. Člověka přinutí přemýšlet. Nelze jinak než 5 hvězdiček.

05.10.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Trochu rozvláčný začátek, trochu závěr, jinak skvělé

14.07.2016 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Unešena nejsem, každopádně námět k zamyšlení výborný. Nicméně k mým oblíbeným nezařazuji.

27.09.2016

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kniha právem považována za jednu z nejlepších všech dob. Nelze než doporučit. Možná to není nejlepši literatura pro leckterou něžnou dámu, ale pro zbytek populace stěžejní dílo.

31.08.2016 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Silný příběh, znepokojivý. Přinutí zamyslet se nad životem. A to zvládne pouze dobrá knížka.

28.08.2020 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Jako první jsem četla Když vás pohltí plameny. Těžko srovnatelné. Nejspíš autor prodělal za těch 15 let výrazný vývoj k lepšímu...

30.10.2016 2 z 5

Když vás pohltí plameny Když vás pohltí plameny David Sedaris

Perfektní odpočinková záležitost, není co dodat :)

27.09.2016 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Pořád si říkám, proč nebyly knížky jako tahle v době, když jsem vyrůstala...proč? :)

27.09.2016 4 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Nejspíš vysoké očekávání způsobilo zklamání po přečtení. Značně zmatené a nesouvislé pasáže. Chápu, jde o nemocného člověka, ale nejsem si jistá, zda to je dostatečná omluva. Nicméně je tam několik skvělých momentů a láska, jakou někteří ani nepoznají. Chvilkama jsem si říkala, jak by vypadal ten příběh nebýt těch peněz a obřího majetku.

17.09.2016 2 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Výborné čtení, rozesměje, rozesmutní, někdy "bolestivě šlápne na kuří oko" ale tak to má být pokud je kniha dobře napsaná....

04.08.2016 5 z 5