Holanka Holanka komentáře u knih

Modrá krev Modrá krev Thomas Brezina

Kniha se mi líbila. Byla tajemná a zároveň řeší problémy, s kterými se setkávají asi všechny holky věku hlavní hrdinky. I když se mi tahle kniha líbila, musím přiznat, že Dotek anděla od tohoto autora mám raději. Jinak knihu doporučuji, je velmi dobrá na zkrácení dlouhé chvíle. :)

08.02.2019 4 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Celkem příjemné odpočinkové čtení. Kniha nebyla špatná, celkem klasická předloha. Doporučuji, pokud si chcete zkrátit dlouhou chvíli čtením. :))

12.01.2019 3 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

I když je kniha pro mladší čtenáře než jsem já, zaujala mě a neskutečně mě bavila. Ze začátku jsem sice pochybovala, ale tento netradiční příběh, který v sobě ukrývá tajemství, kouzla, zlo, zločin, akci, legendy, mýty, tajuplný svět, tajuplné magické Irsko...atd. mě přesvědčil o opaku. Autor této knihy je opravdu nadaný vypravěč. Bylo pro mě prakticky nemožné se od této knihy odtrhnout. :))

22.12.2018 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Musím říct, že tahle kniha je mnohem lepší než předchozí díl. Kniha mě pohltila a dostala. Už se těším na další díly. ????????

28.10.2018 5 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Kniha byla přesně to jemné pohlazení po duši, které jsem potřebovala. Tahle kniha v sobě měla naději, což mě okouzlilo. Úžasná kniha.

27.10.2018 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tohle je už čtvrtý díl ze série Robert Hunte, který čtu. Musím říct, že tenhle díl je mnohem slabší než první tři. Jinak je to pořád dobrá kniha, která mě bavila. Těším se na další díly. ????

26.10.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Hrozně na mě zapůsobila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

18.08.2018 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Nádherná kniha. Nemám slov. Každý díl ve mě vyvolává chuť číst dál a dál. Nikdy se mi nestalo, že bych knihu přečetla tak rychle a bez dechu. Na tuhle knihu slova chvály nestačí. ;))

18.08.2018

Království Království Amanda Stevens

Stejně jako předešlý díl mě i tento díl naprosto pohltil. Nemohla jsem si pomoc, musela jsem knihu přečíst jedním dechem. Už dlouho jsem nezažila naprosté pohlcení knihou. Nebudu čekat a vrhnu se na další díl. Knihu doporučuji všem.

17.08.2018 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha se mi líbila moc. Dokonce mi nevadil ani nedostatek spánku, který mi tahle kniha dopřála. Příběh, postavy, nápad, vrah, duchové byly prostě úžasné. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Mám pocit, že jsem narazila na zlatou žílu. Tak moc doporučuji a já se jdu vrhnout na další díl.

17.08.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha mě bavila. Četla jsem ji jedním dechem. Kvůli ní jsem přišla pozdě i na brigádu. Líbila se mi hned od začátku. Postavy byly skvělé. Ursula Poznanski je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Pořád mě překvapuje. Knihu doporučuji, dostala ode mě nejvyšší hodnocení.

10.08.2018 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Tahle kniha na mě zapůsobila. Byla upřímná, vtipná i smutná. Stephen King se podělil nejenom o svoje vzpomínky, ale i svoji lásku ke psaní. Kniha nebyla vyumělkovaná nebo nedávala přesný postup, jak se stát slavným spisovatelem. Byla a je upřímná, užitečná a moc mě bavila. Některé vzpomínky Stephena Kinga mě opravdu rozesmáli. Sice nechystám napsat román. Však bylo zajímavé se něco dozvědět o psaní i o samotném Stephenu Kingovi. Nejvyšší hodnocení a doporučuji všem, co mají rádi psaní, četbu nebo knihy Stephena Kinga.

09.08.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha se četla sama. Hlavní postava Nathan se mi moc líbil, byl mi sympatický a zároveň mi ho bylo líto. Celý svět, v kterém Nathan žije se mi moc zamlouvá. Je to moc pěkně napsané. Měla jsem to přečtené za dva dny! Jenom mi přišlo, že některé scény byly docela kruté. Napadá mě třeba scéna s tím tetováním. Jinak kniha byla skvělá a těším se na další díly. Doufám, že budou stejně dobré jako tenhle díl.

23.07.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Nemám slov. Jenom jedno. WAU! Nevím, jak se to tomu to autorovy daří, ale každá další kniha mě ohromuje čím dál více. Ohromuje mě nejenom brutálními činy psychopatických vrahů, ale i svižnost a zpracování děje. Knihu můžu jenom chválit. Hunter a Garcia mě opět nezklamali. Děj byl svižný, zajímavý, dynamický, brutální až šokující. Stoprocentně doporučuji.

10.07.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tohle je již druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a jsem nadšená. Kniha mě nezklamala. Ohromila mě. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Příběh je svižný, dynamický, akční, napínavý a naprosto strhující román, který mě pohltil a nemohla jsem ani spát. Moc knihu doporučuji, je to velmi dobré a napínaví čtení. Musela jsem dát nejvyšší hodnocení a už se nemohu dočkat dalších dílů.

07.07.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha mě naprosto pohltila. Už dlouhou dobu jsem nečetla tak dobrou knihu jako je tahle. Je to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně mě nezklamal. Hlavní postavy detektiv Hunter a Garcia si mě hned získali. Jenom mě trochu mrzí, že jsem vraha odhalila už v polovině knihy, ale to mi knihu nezkazilo. Už se těším až si přečtu další díl. ;-)

06.07.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha mě fascinovala hned od začátku. Slyšela jsem, že je moc dobrá. Nevěřila jsem to mu moc. Než jsem si ji přečetla a poznala tenhle svět. Tahle kniha mě nutila k zamyšlení a já si celou dobu říkala „jak někdo nemůže mít rád knihy a ještě je k tomu pálit ?! " Nechápala jsem. Kniha mě oslovila, pohltila doslova. Představa,že bych žila v takovém světě mě ničí nebo to, že by spálili MOJE knihy, které si ráda čtu a mám je ráda u sebe. Kniha je opravdu nejlepší rádce, kamarád a učitel. To nikdo nikdy na světě nezmění, což dokazuje i tahle kniha.

06.06.2018 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě okouzlila, hlavně příběhem ,co se v ní skrývá.Tuhle knihu mi půjčila kamarádka, nejdřív jsem měla trochu nedůvěru, když jsem viděla obálku.Říkala jsem si, že to nejspíš bude hlavně pro děti. Jakmile jsem ji otevřela, otevřel se mi nový svět plný víl, dobra, zla, princů, princezen, trpaslíků, vlků, čarodějnic, padouchů, hrdinů, šťastných konců......Naprosto mě pohltila a vcucla do děje. Měla jsem ji přečtenou za dva dny a to jen proto, že moje tělo mě zradilo a potřebovalo se vyspat.
Knihu moc doporučuji. Naprosto odlišná od toho,co jsem kdy četla. Skvělý nápad a postavy a ten svět úžasný. Jen postavy mi přišli o něco vyspělejší než kolik jim bylo let. Agáta jsem si zamilovala a Sofii jsem přišla na chuť až úplně na konci. Každý se v tomto příběhu najde. A i když už mi není dvanáct, ale jsem o něco starší jsem se vžila do příběhu jakoby to byl můj vlastní. Příběh o přátelství, kouzlech a nepřízních osudu se mi vypálil do paměti jako cejch. Už se těším až si přečtu další díly. :)

03.02.2018 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Kniha se mi líbila. Bylo to přesně to, co jsem čekala. Já osobně miluju filmy s Belmondem. Ráda jsem si přečetla něco o něm a trochu se k němu přiblížit. Kniha byla dobře napsaná. Rozesmála mě,což se mi u knihy už delší dobu nestalo. Kniha byla skvělá. Skvěle pojmutá a dobře napsaná.

26.12.2017 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha ve mně vyvolává dva rozporuplné názory.
Na jedné straně se mi kniha líbila. Nejvíce se mi líbil styl psaní. Kniha mě zaujala, ale spíše svoji obálkou než anotací. Bylo určitě zajímavé nahlédnout tedy aspoň povrchově do světa psychologie. Další zcela zajímavým aspektem knihy se mi zdála Jeanette Kihlbergová, která jak v knize bylo popsáno, se musela potýkat s problémy, které měla ve svém osobním životě a zároveň s problémy, které měla ve své práci, což zahrnovalo,kromě přihlouplých pravidel, až po její ponížení, kde bylo několikrát poukázáno, že jako žena nemá dostatečné kompetence k tomu, aby vykonávala funkci policejní komisařky. To všechno bych přičítala pouze ke kladným stránkám této knihy.
Na druhou stranu kniha měla v některých ohledech velké mezery. Spousta otázek, které kniha vyvolává nejsou zodpovězeny a dokončeny čili je to u mě poloviční práce. Obálka, jak už jsem poznamenala dříve je zajímavá a zaujme, ale celkově jsem čekala od knihy více. Kniha slibovala brutalitu a vražednou psychoterapii. Bohužel, jsem se ani jednoho či druhého nedočkala. Je sice pravda, že v knize se vyskytovaly některé dost brutální prvky, ale připadalo mi to trochu nedokončené a laciné. Další takové velké tajemství knihy o Sofii jsem zjistila skoro 1/4 knihy. Nebylo to moc překvapující a čekala jsem to. Další věc byla ta, že spousta věcí, co kniha obsahovala mi připadalo zbytečné. Je sice pravda, že v knize zvlášť v detektivce jsou scény, které vám nedávají smysl nebo vás dokonce nudí a připadají vám zbytečné. Ale v konečném důsledku jsou to věci zásadní, které vám na konci " docvaknou" a složí se vám to jako celá mozaika. Tady jsem to velmi postrádala.
Každopádně na knihu, ale nezanevřu a přečtu si i následující díly. Přece jenom kniha byla poutavá a obsahovala celkem zajímavé téma, které je ještě možno rozvíjet a bude moct vylepšit svoje " skóre". Kniha dostala 3 hvězdičky z 5. Těším se na další díly.

28.10.2017 3 z 5