hnusák hnusák komentáře u knih

Předválečnou Šumavou Předválečnou Šumavou Zdeněk Roučka

Fascinující staré fotografie, kde člověk nahlédne do ztraceného života a přírody kouzelné Šumavy.

28.05.2022 5 z 5

Příroda Mladoboleslavska Příroda Mladoboleslavska Jan Němec

Nádherná kniha, krásné publikace a v neposlední řadě spousta poučení.

28.05.2022 5 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Musím konstatovat, že filmová verze s Kurtem Russellem mne již dávno nadchla více, i když i tato předloha má něco do sebe.

26.05.2022 2 z 5

Violončelistka Violončelistka Daniel Silva

Tak to byla pecka, jako vždy z pera Silvy. Vše se zde zdá tak uvěřitelné, hlavně ve světle událostí, které momentálně hýbou světem. Moc pěkné a velmi čtivé.

24.05.2022 5 z 5

Nejznámější popularizátor nám zde předkládá účet našeho hospodaření na úkor přírody, bez které nemůžeme existovat a kterou se snažíme mermomocí zadusit, je to smutný účet a mám velké pochybnosti, že se tento stav podaří zvrátit. Samotné odlesňovaní Amazonie mne rve srdce, byl jsem tam a byl jsem nesmírně uchvácen, ale lidská hrabivost nezná mezí, všichni na to doplatíme. Kniha samotná je velmi poučná a zároveň velmi smutná.

13.05.2022 5 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Mno, musím říci, že kniha je fakticky hodně čtivá, děj odsýpá pěkným kvapíkem, akcí je tu přehršel, no prostě kniha na pár odpoledních zastavení se sklenkou vínka. Až na pár supermanovských akcí v podání studentky se mne to celé docela líbilo a přispělo to k mému pěknému rozpoležení.

04.05.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vzhledem k tomu, že tato kniha má vcelku uspokojivou odezvu celé čtenářské obce a vzhledem k tomu, že jsem ji dostal doporučenou k přečtení , byl jsem dosti skeptický, neb tento žánr není, jak se říká , můj šálek kávy, a číst retrospektivu hornické osady, no...
Ty brďo, na omluvu se drbu na zátylku, jsem mile překvapen, ať již popisem postav, popisem okolí, různých okolností, které vedly k tomu anebo k tomuto a nádherná dějová linka prostupující léty. Postavy jsou vykresleny fantasticky, doslova jsem se vžíval do jejich životních osudů a strachoval se, co se s nimi stane na následující straně, nemůžu si pomoci, ale strašně jsem jim fandil a i slzu ukápnul, když se stalo něco, co mne rvalo srdce. Přistihnul jsem se ke konci, kdy jsem si v duchu říkal: A co Fanynka, kde je jí sakra konec, taková milá holka, a ejhle... tím mne autorka potěšila, že se objevila a nakonec snad i našla štěstí. Na závěr poznamenám jenom to, že historie tohoto koutu naší země byla pro mne velkou neznámou, a to, co se tam dělo, ať již ze strany Poláků, či našich, o tom se nikdy nemluvilo a vůbec se nedivím. Zde se asi hodí termín žabomyší války, oběti jsou vždy ti, kteří si to nejméně zaslouží. Paní Lednická, máte mojí velkou poklonu.

27.04.2022 5 z 5

Muži na hranici - Příběhy z roku 1938 Muži na hranici - Příběhy z roku 1938 Jaroslav Čvančara

Neobyčejné a smutné příběhy lidí na hranicích v době německých pogromů.

13.04.2022 5 z 5

Východní fronta Východní fronta Ian Baxter

Spousta fotek, které ležely drahně let někde v krabici, jejich dokumentární hodnota je jistě velká, překvapilo mne, jak se zde píše o těchto bojových jednotkách SS v superlativech, o jejich bezpříkladné morálce, disciplinovanosti a hrdinství, které bylo na úplně jiném levelu než měli týpci z wermachtu. Dozajisté to bylo také zapříčiněno jejich naprostou oddaností kníratému kaprálovi. Úplně jiný pohled, než jsem doposud zaznamenal.

06.04.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Já tu holku prostě mám rád, jde do toho prsama nehledě na důsledky :-) . Fajnové zakončení.

05.04.2022 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Skvěle napsáno, kniha má spád a je důstojným pokračováním prvního dílu.

28.03.2022 5 z 5

Stoupající moře Stoupající moře Clive Cussler

No, žádná sláva, ale jako oddychovka dobrý. Jakuza je hadr proti agentům NUMA, ale co chceme od amíků.

21.03.2022 4 z 5

Můj rok 1961 Můj rok 1961 Jarmila Frejtichová

Přehršel informací, dobová fota i nostalgie.

14.03.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha mne fakticky dostala do kolen, jak stylem vyprávění, tak rozborkou a sborkou ( pokud to tak mohu říci ) lidských povah, náhledu do jejich duší, přání a touh. Kolikrát mne zjihly oči v místech popsaných tak sugestivně , že jsem se tomu neubránil a asi ani nechtěl, neboť vcítit se do pohnutého života postav bylo snadné díky mistrnému podání autorky. Díky.

09.03.2022 5 z 5

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

Vzhledem k tomu, že se kniha četla docela dobře, tak ji úplně nezavrhuji, i když mezi náma, je to pěkný škvár.

03.03.2022 2 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Rudolf Ströbinger

Kniha plná faktů a přesto se čte velmi lehce. I když mám o invazi pojem, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací.

19.02.2022 4 z 5

Přežili jsme Stalingrad: Vzpomínky příslušníků 6. armády maršála Pauluse Přežili jsme Stalingrad: Vzpomínky příslušníků 6. armády maršála Pauluse Reinhold Busch

Neuvěřitelné, co člověk vydrží, když se drží života zuby, nehty.

11.02.2022

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Věřím, že zelené mozky jsou v každé armádě, ale tady to vypadá na ad absurdum, co chcete od Frantíků.

05.02.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

No tedy, fantastická kniha, fantastický příběh, fantastická zápletka. Nechce se mne věřit, že někdo něco takového dá dohromady, se všemi těmi vědeckými termíny, výpočty a k nim vedenými postupy, ty právě na této knize byly to pravé koření, co mne neskutečně bavilo. Pokud mohu srovnat s Marťanem, tak obojí je fakticky sofistikovaně podané, oba dva hrdinové mají encyklopedické znalosti právě pro takovéto přežití v nehostinném prostředí a dobře se s tím popasují s nezdolnou dávkou entuziasmu i vůči naprosto cizí entitě, která, ačkoli má naprosto jiné podmínky žití, tak mu srdce (pokud ho má ) bije na pravém místě. Moc pěkné, velice čtivé, úžasné.

03.02.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tak tento díl je již opravdu zplácanina prošpikovaná notabene vtipnými hláškami, je to samozřejmě můj názor a nikomu ho nevnucuji, stěží jsem dočetl.

29.01.2022 1 z 5