hlavinka hlavinka komentáře u knih

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Je fakt, ze autor psal tak nejak obycejne, ale na druhou stranu pribeh se mi libil. Hlavne proto, ze z druhe svetove valky jsem cetla vzdy jen pribehy z koncentracnich taboru ci vice nasilne, smutne a takove, kde je jasne dane, ze Nemci byli ti spatni. Tady je pohled na nemeckeho vojaka jiny, jako na cloveka, ktery se do valky jen pripletl a nedela mu poteseni pusobit zverstva.

05.10.2015 3 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Kniha si mne nasla v pravy cas. Zapusobila na mne mnohem vic, nez Ctyri dohody, ale je to asi tim, ze v tuto dobu uz Dohody znam a praktikuju.
Je moc hezky a jednoduse napsana, k pochopeni pro kazdeho.
Urcite se k ni budu vracet, kdyz ne pro radu, tak jen pro pripomenuti, jak se veci maji :-)

09.04.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Mela by to byt povinna cetba pro vsechny zastance minuleho rezimu.

Neumim si vubec predstavit, ze bychom zili v dobe, kdy nemuzete verit vubec nikomu - rodine, pratelum. Vlastne ani sami sobe, protoze nikdo nevi, jak by se v techto situacich zachoval.
Kniha byla ctiva, a ani by tam nemuselo byt patrani po vrahovi deti, i tak jsem byla stale napnuta, jak se bude vyvijet postava hlavniho hrdiny a co dalsiho mu osud (a totalitni system) prichysta.

09.02.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Jsem nadsena! Ze nekdo takovy vubec je a deli se s nami o sve myslenky a svuj posun nebo spis navrat k sobe. Verim, ze svou hrou se slovy a svymi nazory inspiruje hodne lidi, aby se nam vsem zilo lepe.
Pro nekoho blazen, ale proc? Rika se, ze blaznove jsou stastni, pak i ja chci byt takovym blaznem.

Pust jsem drzela jeste predtim, nez jsem vedela, ze ho drzel i on. O pobytu ve tme jsem premyslela jeste drive, nez se mi do ruky dostala tato kniha. Jo, proste clovek pritahuje to stejne a opravdu nam tim vesmir neco chce sdelit :-)

05.02.2015 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Příběh zajímavý, ale nějak mne to nechytlo. Přišlo mi to místy rozvlacne. Zkrátit tak o 50 stran, aby to melo lepší spad a nebude co vytknout.

19.01.2015

Moudrost soucitnosti Moudrost soucitnosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Jsem rada, ze se ke mne tato kniha dostala. Presne odpovida memu mysleni. Urcite nebude jedina, kterou od Dalajlamy prectu.

19.08.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Za mne to byla od G. Flynn nejlepsi knizka. Zmizela se mi libila asi nejmene, Ostre predmety byly taky dobre, ale tahle mne dostala. Mozna ani ne tak tim, ze byla napinava, jako spis jakousi dekadenci nebo nechutnosti.
Popis toho, jaka byla Deidra mi drasalo nervy.
Moji velkou vyhodou je, ze nemam cas nikde cist recenze, cili pak ani nemuzu byt zklamana nebo neco od knizky cekat.
Takze po tom, co jsem po Zmizele rikala, ze uz si od tehle spisovatelky nic neporidim, menim nazor a na dalsi knizku se tesim.

25.04.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Zadnou reklamu jsem na knizku nevidela, necetla, takze jsem zadne ocekavani nemela. Je fakt, ze nalepka jen pro silne povahy by byla na miste u jinych knih, takhle nebyla zas tak silne kafe.
Rozuzleni jsem tak nejak tusila od zacatku.
Tesim se na dalsi dil, skoda, ze az za dlouho.
A zamysleni? Ani ne tak konkretne nad touto knihou, ale vseobecne. Proc nas tak zajimaji zvrhle pripady? Cim nasilnejsi a uchylnejsi knizka, tim lepe. Tedy aspon pro mne :-o Cim to je? Jsme snad nenormalni? Mame v sobe druhou, spatnou stranku osobnosti a takhle ji muzeme nechat beztrestne projevit?
Nebo je to spis uleva, ze jsou horsi veci, nez nas zivot a ze muzeme byt radi, ze se nam nic tak strasneho nedeje?
Nevim, kazdopadne zustavam verna thrillerum, detektivkam a psychologickym zapletkam.

16.04.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Musim souhlasit s nekterymi, co dali jen 3 hvezdy. Taky jsem se tesila, nebot predchozi knihy jsem vzdy zhltla na posezeni. ale tady se ne a ne zacist, povedlo se mi to asi az nekde za pulkou. a konec byl dost divny.... Za mne byla nejlepsi Svedkyne ohne a tu tedy neprekonali :-/

09.12.2013 3 z 5