Hita Hita komentáře u knih

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Čtyři nebo tři hvězdičky....to je otázka....lepší kniha než předchozí, to asi ano....ale občas zbytečně barvitý popis, který všechno až zbytečně natahuje...

11.02.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krátká a úderná. Přesný záznam toho jak to v minulosti chodilo v SSSR. Jednoznačně si zaslouží 5 hvězd.

01.04.2014 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Opravdu povedená komedie. Vřele všem doporučuji přečíst.

30.03.2014 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jako malý jsem sledoval stejnojmenný seriál. Ke knize jsem se dostal až o pár let déle. Nicméně musím říct, že seriál se od knihy vůbec neliší a 90 % scén je totožných.

30.03.2014 3 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Další kniha z povinné četby. Většina spolužáku nadávala na styl jazyka v jakém byla napsána. Dle mého názoru to, tak strašné nebylo a knihu jsem v pohodě přečetl a dokonce se mi i líbila.

30.03.2014 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kdyby tato hra byla napsána v dnešním jazyce, asi by se těšila daleko větší popularitě. I tak se mi, ale líbila.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tam kde Divergence končí, tam Rezistence začíná. Spousta dívčích citů a emocí. V knize se vlastně téměř nic podstatného nestane. Místo 350 stran by stačily pouze dvě poslední stránky a vyšlo by to asi nastejno, ale i tak jsem zvědavý na 3.díl.

Svět je plochý Svět je plochý Thomas L. Friedman

V knize se ukrývá spousta zajímavých faktů o tom jak to ve světě chodí. Proto má tuto knihu smysl číst. Obohatí vás o cenné informace. Pravou však je, že některé pasáže jsou až příliš vědecké a tudíž dost nudné a nezáživné. I tak si myslím, že přečtení této knihy nebyla ztráta času.

29.03.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Po chvíli čtení jste vtaženi do děje, který je však z části očekávaný, což ale nepovažuji za chybu. S přečtenými stránkami se zvyšuje napětí a čekáte, kdy všechno praskne. Poslední pětina knihy, kdy si hlavní hrdinka neustále vylévá své city mě pokazila celkový dojem z toho literárního díla. Kdyby se Tris zdržela těchto holčičích citových výlevů, ohodnotil bych tuto knihu pěti hvězdami, a to především díky myšlence rozdělení lidí do několika frakcí.

29.03.2014 4 z 5