hildegardaA hildegardaA komentáře u knih

Když dítě zemře Když dítě zemře Nancy Kohner

Naprosto výborná kniha, kde jsou příběhy rodičů i rady pro zdravotníky. Je psaná pro britské prostředí (odkazy na různé instituce a neziskovky), ale skvěle se dá použít i do českého. Jsou tam použity příběhy rodičů, kterým zemřelo dítě v těhotenství, při porodu i po porodu a mě to hodně dalo.

05.09.2016 5 z 5

Na nepřítele Na nepřítele Terry Pratchett

Bylo to vtipné, Pratchettovské, roztomilé, ale děj byl pomalý a s knihou Na shledanou by mohla být klidně spojená, je to zbytečně rozdělené do dvou knih.

17.08.2016 3 z 5

Na shledanou Na shledanou Terry Pratchett

Bylo to vtipné, Pratchettovské, roztomilé, ale děj byl pomalý a s knihou Na nepřítele by mohla být klidně spojená, je to zbytečně rozdělené do dvou knih.

17.08.2016 3 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Naprosto dokonalá kniha, nemá smysl k ní dodávat superlativa.

12.07.2016 5 z 5

Rudý drak Rudý drak James A. Owen

Kniha obsahuje 375 stran. Je to čtivě napsáno, je tam mnoho postav literárních, spisovatelských a ze Starého Řecka. Nečetla jsem ještě první díl, což byla škoda, protože mi na začátku knihy unikaly souvislosti a humor. Příběh byl napínavý od počátku, ale děj byl víceméně ohraný, nic, co by mě extra překvapilo. Opravdu mě to chytlo od strany 244, což je hodně daleko, ale na druhou stranu jsem se od toho nedokázala vůbec odtrhnout.. Četla jsem ji do konce jen proto, že je to dárek, kdyby byla z knihovny, po straně 100 bych se na ni vykašlala.
Ač dávám hodnocení pouze 3 hvězdiček, přečtu si i zbývající dva díly :-)

20.06.2016 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Pro mě zatím nejlepší kniha od Prattcheta ... chci být Fíííggglllllllll

29.05.2015 5 z 5

Práce na dálku Práce na dálku Jason Fried

Zbytečně se tam omílají pořád ty samé myšlenky dokola a to mě nebaví - mrhá to mým drahocenným časem.

14.11.2014 3 z 5

Veřejný písař Veřejný písař Ivan Kraus

Byly tam zajímavé příběhy, ale čekala jsem od Krause většího Krause :-)

14.11.2014 4 z 5