Henriette Henriette komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nečtu běžně tento žánr, ale Flynnová mě dostává. Je to něco úplně jiného, dobře se to čte. Odpustím autorce i to, že jsem od druhé třetiny vytušila, kdo je vrah a tipla jsem si dobře. Pro mě dost dobrá kniha, i když Zmizelá mě šokovala více.

26.12.2013 4 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Krásná kniha. Neobvyklý příběh zasazený do Ruska před první světovou válkou. Souboj proletářů a smetánky, bující revoluce a v tom všem zachycen příběh lásky dvou lidí, kteří k sobě třídně tak úplně nepatří... Krásné, místy mrazivé a napínavé a přesto romantické.

23.12.2013 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Fascinující kniha, u které jsem zapomínala překvapením zavírat pusu. Skvělá kniha, dokonale psychologicky vykreslené postavy. Autorka si hraje nejen s hlavními hrdiny, ale především se čtenářem, kterého dlouhou dobu úspěšně vodí za nos. Super!

07.12.2013 4 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Velice dobrá kniha, psána ryze mužským stylem. Bez příkras a tvrdě realisticky. Žádná romantická láska, ale sex, vypočítavost a zklamání. Midred se vlastní pílí vypracuje na bohatou ženu a úspěšnou podnikatelku, co však nedokáže je zkrotit svou dceru a nalézt cestu k její lásce. Velmi tvrdě pochopí, že peníze nejsou všechno...

05.12.2013 4 z 5

Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Milena Lenderová

Velice dobře napsaná kniha, představuje čtenářům život a smrt Zdeňky Havlíčkové a navíc zachycuje i dobové myšlení, chování a jednání, které ji dovedlo až na post dcery národa.

02.12.2013 4 z 5

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Skvělé oddechové čtení, ve kterém se nebudete nudit. Akční Alžběta běhá po Londýně a běhá za zločinci. Příběh je trochu přitažený za vlasy, ale dobře posazený do historického prostředí.

28.11.2013 3 z 5

Stigmata Stigmata Colin Falconer (p)

Zklamání! Knížka mě nalákala anotací a tudíž jsem se těšila na "něco velkého". Knížku jsem se snažila číst týden a skončila jsem něco málo za polovinou. Víc s ní ztrácet čas nehodlám. Nezaslouží si to. Příběh mě nezaujal, popis scén je přehnaný, nic z toho autorovi nevěřím. Opravdu má pocit, že když je mladá dívka znásilněná knězem - něco naprosto šokujícího! - tak se jen oklepe a řekne, že se vlastně tak moc nestalo? A co kdyby byla těhotná? Tak za hradbami žije bába, co "toho" umí holky zbavit, než to na nich začne být znát??? Tohle je naprosto absurdní! A bohužel, se to objeví v recenzi. Snažila jsem se najít něco pozitivního - fakt jsem se snažila... :(

23.11.2013 2 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Opravdu hodně vydařená kniha, která zaujme hned od Prologu. Vrahové jsou od počátku tak trochu známí, i když si čtenář dlouho není jistý. Vraždy hodně krvavé, ale dobře popsané. Všechny hlavní postavy krásně popsané a uvnitř jejich nitra se během knihy odehraje vnitřní proměna.

17.11.2013 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Kniha postihla vše, co je typické pro 14. století - stavba katedrály, právo první noci, Židé, inkvizice... Krásné a poutavé. Přestože rozjezd byl pomalejší, knížka měla složitý, ale krásný děj. Vyhovoaly mi prudké zvraty v životech hlavních hrdinů, kdy však negativní situace netrvaly vždy moc dlouho. Jsem ráda, že jsem knížku četla a určitě si to ještě někdy zopakuji.

14.11.2013 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Kniha nebyla špatná, ale i na můj vkus byl příběh příliš slabý. Nápad výborný, a u jakékoli jiné knihy bych řekla že i dobře napsaný, ale tady mi skutečně chybělo napětí a jakékoli emoce. Nejlepší část knihy - nebudu prozrazovat jaká - byla tak strašně rychle pryč, že jsem si ji nestihla ani užít a už tu byl opět trochu nudný útěk...

09.11.2013 3 z 5

Jedna z nejlepších knížek o Oldřichovi z Chlumu. Trochu tajemna, pátrání v kronikách, tajná krypta... Super. Konspirační teorie na české téma, to jsem zatím nečetla a tleskám. :)

06.11.2013 3 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Váhám, zda dát 3, nebo 4 hvězdy. Je to tak 3 a půl. Zajímavé téma, obdivuhodná žena, kniha je velmi dobře napsaná. Děj plyne svižně a dialogy jsou vždy dobře vložené. Přesto... chybělo mi tam napětí, taková ta přidaná hodnota, co nutí čtenáře číst dál a dál, nestrhlo mě to. Zkrátka velmi dobře napsaný historický příběh vystavěný na biblickém tématu.

03.11.2013 3 z 5