Hemingway178 Hemingway178 komentáře u knih

Případ nevěrné manželky Případ nevěrné manželky Deborah Crombie

(SPOILER) Tak tady vážně nejsem cílovka! Případ vyšetřuje zamilovaný páreček detektivů. Kdyby to aspoň byla sranda, ale bohužel není. A když se vražda odbude na třech řádcích, a nové hnízdečko lásky se vybírá na třech stránkách, něco je špatně. Ohledání místa činu a místo sbírání stop obava, jestli toho není na těhotnou partnerku moc, zvláště když nedávno málem potratila při záchraně jiné těhule !???? Určitě se fandové najdou, ale na to kolik posbírala autorka ocenění, pro mě velké zklamání.

14.03.2023

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Kerouac se potkal s Millerem. Je to sprostý a občas nechutný? Jasně! Ale je to o životě? 100% Bez příkras podaná zpráva o životě a o tom, že někdy se můžete rozkrájet a je vám to stejně prd platný.

09.03.2023 4 z 5

Hammett Hammett Joe Gores

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím. Noir v té nejlepší tradici žánru. Odstartovala můj zájem o skutečnou Hammettovu osobnost. Dashe bych chtěl mít po své boku až to půjde do ....

09.03.2023 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím, a jediná, u které mám i na popáté záchvaty smíchu.

09.03.2023 5 z 5

Pomsta omegy Pomsta omegy Bob Mayer

(SPOILER) Akční špionážní thriller pro chlapy, fanoušky Delta force a podobných uskupení. S překombinovanou zápletkou, u které se - paradoxně - nesmí moc přemýšlet.
Plusy - Rychlý spád; dostatek akce; přiměřená délka
Negativa - záporáci jak z Bonda, ale bez jejich elegance; zvyšování atraktivity detaily úchylek; hlavní hrdina děj sice spustí, ale pak je jen pozorovatelem a účastníkem, oddřít to musí jiní
Pobaví - hlavně v dnešní době, ukrajinský plukovník prodávající teroristům nervový plyn ze zbytků zásob bývalého Sovětského svazu

09.03.2023 2 z 5