HelVall HelVall komentáře u knih

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Oddechové čtení, krásně napsané. Nelze se odpoutat. Vtipné i napívané. Vhodné pro děti i dospělé. Doporučuji

30.12.2023 4 z 5

Holmes z Kjóta 2 Holmes z Kjóta 2 Mai Močizuki

Krásné téma. Odpočinkové. Kresba jemná a nádherná. Doporučuji

28.12.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Kei Koga

stejný jako předchozí díly - už to ale člověka trochu nudí, vše stejný. Doufám, že další díl bude více zaměřen na Dana.

26.12.2023 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Příběh dobrý, hrdinové byly skvělí a děj ubíhal, že jsem si ani nevšimla, že jsem na konci. Bylo dobré vidět, jak se chovali sourozenci z předešlé knihy, než odešli. Je to dobrá kniha vhodná pro děti i dospělé.

26.12.2023 3 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Kniha je spíše oddechová. Čte se dobře. Hlavní postava je napsaná jako vševěd - ví vše jen od pohledu. Přesto to bylo zábavné. Doporučuju - přesto od toho nečekejte přeborného. Abych řekla pravdu seriál je lepší

25.12.2023 3 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Musím říci, že jsem knihu odložila a to jednou na půl rok a dvakrát na týden. Začátek byl odpad. Mysl ženy která jen myslí, vidí a mluví o sexu (i přes svou "sexuální poruchu"), často si protiřečila. Poté co se na scéně objevil Profesor Sympaťák nastalo zlepšení. Sarkasmus a škádlení (stále měla hlavní hrdinka náturu pětiletého děcka). Nakonec když si přiznala co doopravdy cítí už se zlepšila (neměla jsem chuť jí profackovat). Romantický příběh byl dobrý a knihu jsem od druhé poloviny hltala.
Přesto dávám 2,5 * první díl o něco lepší.

11.12.2023 3 z 5

Od této knihy nesmíte čekat nějaký zavratný romantický příběh. Pokud jej čekáte tak si knihu neužijete. Já jí brala jako odpočinkové čtení od kterého jsem si moc nečekala. A taky jsem se smála pokaždé kdy Chris jen promluvil. Kniha má své mouchy ale přesto vás nechá odreagovat. Doporučuji těm kterým nevadí sex (nebo aspoň zmíňka o něm) na každé stránce. A nedoporučuji pro lidi kteří chtějí krásnou romantickou linku (tu zde nenajdete).

28.09.2023 4 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

(SPOILER) Abych začla v plusech: kresba dobrá, nebyla chaotická a byla velmi detailní. Líbila se mi.
Přesto teď musím pokračovat mínusy, kterých bylo víc než jsem doufala: příjde mi že příběh byl velice pojat že nikdo neví kdy, co se událo. Žižka je zde zobrazován jako šílenec a podouch větší než Jindřich ze Strakonic (a to znásilňoval malé holky). To mě hned vede k tomu, že se autor snad vyžívá v kresbě znásilňených a nahých holčiček (proč když Šárka omdlela je hned v další kresbě polonahá???)
Hlavní postava Šárka je lehce natvrdlá (vím je malá holčička) ale když vidí že Žižka zabil jejího oblíbenýho kněze jen řekne promiňte ale já chci bojovat??
Do žádné postavy se nešlo vcítit (krom Karla, který hned umře) a spíš se chceš přidat na stranu katolíků než husitů.
Spíš nedoporučuji, ale druhý díl zkusím přečíst

06.09.2023 2 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Je to krásná kniha pro děti, ale i dospělé. Je o naději, poslušnosti, lásce k druhým a lidech, kteří si myslí že svétu vládnou. Je zde mnohé. Kniha je napsána jazykem jednoduchým pro děti, a to tomu dodává to narnijské kouzlo.
Moc se mi kniha líbila. Doporučuji.

21.07.2023 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Od Martina se nic jiného čekat nedalo. Bylo to poutavé, zajímavé a dobrodružné. Hned se s postavami ztotožníte. Škoda, že více povídek o Duncanoj Vysokém a Eggoj není

28.06.2023 5 z 5

Služebník a pán Služebník a pán Lo

Byla to dobrá a skvělá manga. Miluji tento žánr a nezklamala. Přesto jsem četla již lepší BL story. Nevím čím ale zdál se mi horší překlad, ale dle jiných které to taky četly byl překlad dobrý. Mě tam něco vadilo. Proto 3 jinak doporučuji

13.06.2023 2 z 5

Mars Red 1 Mars Red 1 Bun'ó Fudžisawa

Manga mě oslovila. Styl vyprávění. Kresba náhderná nechaotická. Čtese to dobře. Viděla jsem i první díly anime ale to mě neoslovilo tak jako manga. Jsem za tu knihu ráda

29.05.2024 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Kniha se mi líbila, ačkoliv ze začátku jsem jí kvůli zvláštnímu způsobu vyprávění, který mi nesedl, odložila. Po třetí pohádce jsem si zvykla a kniha se mi líbila se všemi pohádkami. Top pro mě byla O šípkové růži.

17.04.2024 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Čte se lépe než první díl. Lépe to utíká ačlověk je zažraný do děje. Bylo to krásně napínavé. Nic bych tam nevystřihla.

15.04.2024 5 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Krásné odpočinkové. Doporučujk

30.09.2023 4 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Prostě oddechovka u které se zasmějete. Je to prostě vynikající volba když se potřebuje zasmát.
Doporučuju

19.08.2023 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Příběh byl jistě zajímavý a od druhé poloviny i vynikající. Přesto první polovina knihy byla spíše zklamání a uvažovala jsem jestli knihu odložit na neurčito. Do postavy se nešlo vcítit a v některých případech a myšlenkách jste souhlasili s vychovately ať toho čarodějnictví nechá (promiň Elfryd). Druhá polovina byla poutavá a již jsem se dokázala vcíti do postavy. Příběh byl napínavý, lehounce hororový a na úplném konci i vtipný. Díky druhé polovině proto dávám 3*

06.08.2023 3 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Kniha čtivá, ačkoliv se tam nic nestalo. Jsou tam přesto důležité informace, které budou určitě v příběhu dále potřeba. Přesto je to dobré odpočinkové čtení. Doporučuji.

12.07.2023 3 z 5

Rytíř z Pěčína Rytíř z Pěčína Jaroslav Jakubec

Příběh je nápaditý a dobrý. Bylo by dobré jej doladit. Určité výrazy byly novodobé a v historickém románu tam nějak skřípaly (např. Pobočka, rande).
V příběhu by bylo dobré zvolit více popisu děje, alepoň v důležitých chvílích.
V někderých případech, byly dialogy špatně označené a neuvědomovala jsem si co, kdy, kdo říká. Nešlo se vcíti do hlavních postav, tím byl konec (tímto chválím dobré ukončení) spíše jen něčím, co čtenáře nijak nevzrušilo.

10.07.2023

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

tuto knihu jsem četla na zakládce a stále na ní myslím. Je krásná, pro dospívající vhodná.

04.06.2023 3 z 5