heczek heczek komentáře u knih

Bajky i nebajky Bajky i nebajky Rudyard Kipling

Kouzelná, milá knížečka, která poskytne pobavení a moudrost nejen dětem, ale i dospělým. Doplněna o krásné ilustrace Václava Kabáta.

23.10.2021 5 z 5

Jizerský rok Jizerský rok Jan Veselý

Nádherná, jedinečná kniha, jejíž texty a fotografie jsou pohlazením pro duši a potěšením pro srdce. Kniha, u které se vnoříte celým svým bytím do tajuplné krajiny Jizerských hor a stanete se tak na okamžik jejich laskavým poutníkem a vřelým obdivovatelem.

17.03.2021 5 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Přečteno jedním dechem. Pan Čuba mne překvapil, nejen výborný herec, ale také spisovatel :-)

09.04.2024 5 z 5

Nic se nestane náhodou Nic se nestane náhodou Richard David Bach

Příjemné oddechové čtení :-)

“Nikdy nepřestaň být dítětem, Richarde. Nikdy nepřestávej poznávat, vnímat,
vidět a pociťovat vzrušení nad velkými věcmi, jako jsou vzduch a motory a rozechvění, které v tobě vyvolává sluneční světlo. Pokud musíš, nos svou malou masku, abys to dítě před světem ochránil, ale jestli dovolíš, aby zmizelo, definitivně jsi vyrostl a jsi mrtvý.”

Nic se nestane náhodou!

27.02.2024 4 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Mám pořádně rozporuplné pocity ohledně této knížky. Na jednu stranu je to krásná a milá knížka o hodné Barunce a zlém bráškovi, kde autor vylíčil vesnický život té doby, zvyky, tradice, říkánky a písničky (nejednou mi vyloudily úsměv na tváři a vzpomněla se mi má dětská léta :-)) a na stranu druhou je tam vidět tak silný politický podtext, že to až pěkné není. To tohoto nemohli ušetřit alespoň dětské knihy? Ach jo!

28.12.2023 3 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Smutné, šokující, k zamyšlení...
Jak zde napsala paní Iva-JU-KA, "tato kniha patří k těm, na které se nezapomíná". Navždy se Vám změní pohled na náboženství, humanitární organizace.. Párkrát jsem se nemohla ubránit slzám, jak mi bylo všechno líto.
Knihu doporučuji pro širší rozhled a uvědomění, že ač se něco tváří jako dobro, ne vždy je tomu tak..

30.12.2022 5 z 5

Herec k nepřežití Herec k nepřežití Albert Čuba

Kniha o každodenních starostech a radostech herců v divadelním zákulisí i mimo něj a o "splněném snu" jednoho Milana, který je opravdu k nepřežití!

30.12.2022 2 z 5

Vendryně Zaolší aneb středověké Lidéřovice Vendryně Zaolší aneb středověké Lidéřovice Rudolf Bilko

Můj odrazový můstek do dalšího studia našeho kraje a obcí.

16.07.2021

Světla Jihu Světla Jihu Danielle Steel

"To zní jako nějaký hodně mizerný jižanský román, podotkl Edward.." a já s ním souhlasím. Jednoduché čtení, děj zkrácený, zrychlený a nic v příběhu není plně rozvinuté. Raději si přečtu propracovaný román, do kterého spisovatel vloží spoustu svého času a srdce, než příběh napsaný za jeden večer.

09.04.2021 odpad!