Hecate23 Hecate23 komentáře u knih

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

(SPOILER) Za mě zatím asi nejlepší díl série, bohatý na akci, která je tak akorát odlehčená 'čilováním' v místní hipísácké komunitě. Líbí se mi kam se posunula postava Agy, která už neomílá v jednom kuse "zabiju tě, maso", ale háže jednu sarkastickou hlášku za druhou.

07.01.2024 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tento a druhý díl jsou bezkonkurenčně nejlepší z celé série, zbylé tři už mě tolik nezaujaly. Obdivuju Douglasův absurdní humor, hlavně kvůli němu určitě stojí za to si sérii přečíst.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Formanův film je sice skvělej, všechny ty Oscary si určitě zaslouží, ale na knížku nemá. Pokud se rozmýšlíte jestli nestačí vidět již zmíněný film, tak musím říct: Ne nestačí. Knížka je opravdu skvělá.

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Tenhle díl je poměrně nevyvážený. Rozdělila bych ho v hodnocení na část před příletem na Díru a část po. První část knihy je za mě poměrně nudná a zbytečně dlouhá. Taky už mě začínaly unavovat neustálé vtipy okolo Fifinky a toho, že smrdí a všude močí. Pak ale Kraksna doletí na Díru a začíná strhující jízda, kdy se od knihy prakticky nemůžete odtrhnout. Upřímně doufám, že v dalším dílu Legie si Sněgoňová udrží tempo a styl na, který najela 'po příletu na Díru'.

22.03.2024 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Tenhle díl se mi líbil hlavně kvůli návratu na Zemi, konkrétně k nám do Česka. Užívala jsem si všechny ty reálie z naší kotliny a to i přesto, že třeba v Ostravě ani u Labužníka (tuším že to bylo v Karviné) jsem nikdy nebyla. Akce prokládala pozvolnější části což mi vyhovovalo.

22.03.2024 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Upřímně řečeno jsem se před čtením této knihy trochu bála, aby nebyla plná planých pseudofilozofických úvah na úkor děje. Nikdy jsem podobné knihy nevyhledávala a už asi ani hledat nebudu neboť v této jsem našla všechno co jsem potřebovala. Dokonce jsem udělala něco co už dlouho ne po přečtení nějaké knihy. A sice zamyslet se nad svým životem a odhodlat se některé věci v něm změnit.

16.04.2017 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Autor tak sugestivně popisuje nejenom práci lékařů bez hranic, ale i prostředí afrických nemocnic a život a mentalitu místních obyvatel, že mě kniha úplně pohltila a četla jsem jí doslova se zatajeným dechem. Myslím si, že na každého člověka co má v sobě alespoň špetku empatie, musí tahle kniha zapůsobit.

19.02.2017 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Přečteno jedním dechem. Film jsem sice viděla, ale kdysi dávno (naštěstí). Harris velice dobře popisuje nejen průběh vyšetřování, ale také i charakter postav, zejména u Dolarhyda, proč jednal jak jednal a jak se zrodil Červený drak. Velmi doporučuji.

10.10.2016 5 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Tuto knihu jsem poprvé četla někdy v 17 samozřejmě hlavně kvůli tomu sexu a abych se tím pak mohla chlubit před klukama. Nechápu to, ale docela to na ně zabíralo. Teď už jsem ale velká, tak se chystám Justinu přečíst znova a udělat si na ní nový (možná dokonce dospělý) názor.

17.05.2016

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha se mi sice poměrně líbila, ale film natočený v ponuré černobílé barvě, s tísnivou atmosférou blížící se války a samozřejmě úžasný výkon Rudolf Hrušínského coby pana Kopfrkingla, celý ten dojem z knihy prostě přebil.

16.05.2016 3 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Celá série Letopisy z hlubin věků je naprosto úžasná, v dětství to byly moje nejoblíbenější knížky všechny sem přečetla několikrát. Jsou napínavé, postavy nejsou černobílé a dobře charakterizované. Dále se mi moc líbil věrohodný popis prostředí a života v pravěku, skoro jako kdyby se člověk při četbě přenesl časem do té doby.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Při čtení mě mrazilo od začátku do konce, prostě skvělej horor. Jedna z nejlepších knih od Kinga, určitě doporučuju.

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Přijde mi, že tuto kniho nelze moc hodnotit jako celek, proto bych to rozdělila na jednotlivé části: Děti rodičů - neustálé střídání schématu sex, chlast, sex, chlast, semtam proložené něčím tvrdším nebo rvačkou s policajtama mě časem začalo poměrně nudit. Děti ráje - tato část se mi asi jako jediná opravdu líbila a podle mého i jako jediná opravdu stojí za přečtení. Konečně má člověk pocit že vidí tu mládež šikanovanou estébákama a zvrácenost totalitního režimu. Mě osobně dost zaujal příběh Lesního muže. Děti cest - zde autor popisuje začátky Olinovy emigrace a jak se snaží dostat do vysněné Francie. Neustálé přecházení z ich do er formy se mi četlo blbě a obecně mě tato část taky nijak neuchvátila.

16.03.2017 3 z 5

Premožiteľ neviditeľných dravcov Premožiteľ neviditeľných dravcov František Gel

Nejlíp napsaný životopis co jsem četla, ale pravda moc jich nebylo neboť nepatří mezi mé oblíbené žánry. Knihu jsem četla někdy v 7.třídě a myslím, že i ona byla jednou z věcí co ve mně podnítila velký zájem o biologii.

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

Pěnu dní jsem přečetla jedním dechem, ale u Srdcerváče mi to prostě nešlo. Dočetla sem ho, ale tak nějak ztěžka. Jediné co mě zaujalo byl příběh přehnaně starostlivé matky a jejích synů, při vzpomínce na něj , obzvlášť na ten konec, mě vždycky zamrazí.

11.05.2016 3 z 5

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Povídky nebyly vyloženě špatné, ale nic z čeho bych si sedla na prdel.

24.11.2017 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Téměř na každé stránce tohoto románu je cítit závan záhrobí, jako byste sami byli na Drákulově hradu či v hrobce slečny Lucy. Pokud máte rádi hororovou klasiku tak určitě doporučuji. A po přečtení také doporučuji shlédnout film Dracula od F.F.Copoly, který je natočen podle této knihy.

03.10.2017 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Knize bych snad vyčetla jen z mého pohledu zdlouhavý popis památek. Nejsem z Prahy a popisovaná místa neznám, měla jsem tudíž problém se do děje zcela ponořit. Jinak námět i děj mi přišel velmi zajímavý, kniha určitě stojí za přečtení, obzvlášť jestli jste z Prahy.

07.06.2017 3 z 5

"Holky na vodítku" jsou asi jedny z hodně mála dívčích románů co jsem přečetla, neboť mi většina z nich přijde jako nezajímavý, nudný brak. O to víc je oceňuji. Psychologie postav a vůbec celý příběh jsou velmi pěkně a realisticky propracované, dále zde nejde primárně jen o lásku a vztahy (to je další plus).

21.10.2016 4 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Nejzáživnější z této knihy je prostřední část vypovídající o Odysseových cestách, která je bohužel taky nejkratší. Pro všeobecné znalosti bohatě stačí převyprávěný příběh od Petišky, tam má člověk aspoň jistotu, že to dočte a něco si zapamatuje.

16.05.2016