heavy66 heavy66 komentáře u knih

Puls Puls Stephen King

Zombie horor, který se od začátku řítí rychlostí závodního auta. Později sice zpomalí, ale na kráse (či spíše hnusu) mu to neubere. Prostě neberte mobil, volá-li skryté číslo!

20.11.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

V Norsku probíhá válka policajtů, na černém trhu se objevila nová odrůda jablek, poslankyně za sociální demokraty z toho ztratila hlavu, a Harry, který k chlastu přidal drogy, se vrací z prázdninového pobytu v Asii, aby se pustil do souboje s Kavalírem. Z norského Vidlákova do afrického Vidlákova (co je v Gomě, není pro mě) se Harry blíží mílovými kroky k vyřešení případu. Na hraně kráteru žhavého vulkánu, se zázračnou zbraní v ruce, nakonec udělá to, co by správný policista nikdy udělat neměl.

30.10.2014 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Harry se nepřestěhoval do ulice Sanssouci a tak má hromadu problémů. Řeší smrt bývalé milenky a případ brutální vraždy při přepadení banky. Nic není jak se zdá, a Harry pomocí příběhu dvou bratrů a jedné ženy z případu prvního vyřeší záhadu dvou bratrů a jedné ženy z případu druhého. K tomu profesor Moriarty osloské policie spřádá další temné plány a svoje pomocníky bez váhání likviduje dříve, než se k nim Harry stihne dostat. Nakonec vše dobře dopadne a závěr dává tušit, že v příštím díle bude Ellen konečně pomstěna!

19.10.2014 4 z 5

Město malomocného krále Město malomocného krále Emilio Salgari

Napínavá dobrodružství výpravy generála Lakon-tay, ministra siamského království, divokou džunglí jihovýchodní Asie do města malomocného krále za tajemstvím bílých slonů. Doporučuji!

24.08.2014

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Příběh je napínavý, jako vždy zamotaný, kdy čtenář odmítá autorem nabízené pachatele, jednoho za druhým, jen podle počtu zbývajících stránek. Jediná výtka - opět se to týká osoby Harrymu blízké! Naštěstí osobě blízké nenechal ublížit, jinak bych zajel ke Schroderům a dal mu jednu do nosu. V roce 2017 je v plánu filmová verze, pokud ji Tomas Alfredson nepodělá, může to být větší nářez než Mlčení jehňátek.
"Listopad 2017 - podělal, druhé Mlčení jehňátek se nekoná!"

23.08.2014 5 z 5

Z Bagdádu do Cařihradu Z Bagdádu do Cařihradu Karel May

Celá série Ve stínu padišáha je povedená a čtivá, Z Bagdádu do Cařihradu je její nejtemnější částí - smrt šejka Muhammada Amína nebo popis šíitských fanatiků a nákazy morem jsou velmi sugestivní. Děj knihy se odehrává před cca 140 lety, ale současný Irák se od tehdejšího příliš neliší, snad jenom, že současní fanatici a banditi mají lepší zbraně a logistickou podporu.

14.08.2014 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Jak jsem Drákulu poprvé přečetl, asi ve 12 letech, navždycky jsem bez odmlouvání papal doma česnek!

31.07.2014

Záhadné zbraně hrozí Záhadné zbraně hrozí Karel Vrchovecký

Jako klukovi se mi kniha hodně líbila. S delším časovým odstupem musím říci, že vypravěčský styl je stále stejně poutavý, ale připomínky mírových snah Sovětského Svazu až příliš časté!

31.07.2014 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Všechny povídky jsou dobré, ale Dobré manželství je nejlepší !
Dobré manželství totiž napsal sám život, Mistr pouze redigoval.

27.07.2014 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

"Ať lampa paprskem se vloudí ve stíny,
Jediným císařem je císař zmrzliny!"

Salem se mi líbí! Mám pár oblíbených scének - třeba jak Ben a Jimmy čekají na patologii, až se vzbudí paní Glicková. To je nářez, jako když v originále Van Helsing čeká na hřbitově na Lucy!
A hlavně, pořád je všechno špatně a ještě horší, umírají kladní, dobří, blízcí a milovaní, strach je všudypřítomný a žádný happy end se nekoná!

27.07.2014 5 z 5

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

V logice děje díry jak v ementálském sýru, všechny postavy typu "padouch nebo hrdina" - u filmu se tomu říká "béčko". Na druhou stranu atraktivní téma, znalost prostředí, nekomplikovaný a napínavý děj...docela to jde

20.07.2014 3 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Příběh veselý i smutný, drsný i poetický, napínavý i sentimentální, o časech, které se nikdy nevrátí.

03.07.2014 5 z 5

Rodáci a Odrodilci Rodáci a Odrodilci Jaroslav Matějka

Kniha se mi líbila hned, když jsem ji poprvé četl, a to už je pěkně dávno. Přišlo mi to hodně ze života. Zapsal jsem ji do seznamu maturitní četby - tenkrát se ještě takové knihy mohly číst :-) a paní profesorka češtiny se dost divila, že to znám.

24.06.2014 4 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

výborné, dobrodružné krátké povídky ze všech koutů světa! Četl jsem od útlého mládí.

23.06.2014 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Josef Augusta

Všechny knihy Josefa Augusty jsem miloval a dodnes je mám v knihovně. Ztracený svět byla první, kterou jsem četl. Pravěká flora a fauna na obrazech Zdeňka Buriana mě fascinovaly dvacet let před Jurským parkem.

23.06.2014 5 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Pět arménských dětí uvízne ve sněhem zasypané odlehlé soutěsce v horách. Kromě zajištění jídla a noclehu se musí vyrovnat se vzájemnými konflikty a hlavně s nebezpečím, které hrozí od dravých šelem.Trochu zdlouhavé, ale dalo se to číst. Opatrná kritika sovětských krajských papalášů, ale opravdoví pionýři a dělníci vždy bez poskvrny!

23.06.2014 3 z 5

Vzdálený most Vzdálený most Cornelius Ryan

Operace Market Garden - skvěle naplánovaná a technicky zajištěná, největší výsadková operace všech dob, která se proměnila v hořkou porážku Spojenců. Kniha velice barvitě a detailně popisuje všechny fáze operace.

22.06.2014 5 z 5

Pátý jezdec - strach Pátý jezdec - strach Dominique Lapierre

výborný napínavý příběh, kombinace reality a fikce stejně propracovaná, jako by ji napsal Frederick Forsyth.

21.06.2014 5 z 5

Signály z vesmíru Signály z vesmíru Vladimír Babula

ohavný ideologický brak, který se nedá číst. To servilní prosovětské lezení do ...... je nesnesitelné. "Ovládli jsme vědu, kterou dal lidstvu Mičurin a Lysenko, proto se nám tak dobře daří"! Všichni pochybovači a zpátečníci mají anglosaská příjmení, všichni správňáci samozřejmě ruská nebo česká, norský statkář se zřejmě úplnou náhodou jmenuje Vestersen ! Ovšem vrcholem je výlet motorovým člunem po Vltavě z Prahy proti proudu - "nejdříve přijedou na slapské jezero, po něm k slapské přehradě - lodním výtahem se nechají vyvézt na dolní tok, a pokračují dále na orlické jezero a před orlickou přehradou se otočí a plují zpátky"??! jak si ten chlap asi představoval, že ty přehrady fungujou? Závěrečné projevy nad troskami planety X jak z hodin vědeckého komunismu. To je teda příšerná slátanina! Zlatej Neználek na Měsíci, proti Signálům hotovej samizdat!

21.06.2014 odpad!

Songaré Songaré Ladislav Mikeš Pařízek

celkem napínavý, revoluční příběh z Guiney, která se v roce 1958 osvobodila z francouzského koloniálního jařma. Hlavní postavou je vesnický chlapec Songaré, který nadšeně pomáhá budovat novou společnost a bojuje proti náboženskému tmářství reakcionářských a imperialistických struktur.
Jen nevím, když se podívám na novodobé dějiny Guiney, jestli dneska není stařičký Songaré trochu naštvaný a neříká si "zlatí Frantíci"?!

21.06.2014 4 z 5