Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Audiokniha. Bohaté na zážitky i na informace (na spoustu těch událostí už jsem docela zapomněl). Jakub Szantó toho zažil fakt dost, na jeho místě by při poslechu asi chtěl být málokdo.

16.04.2020 4 z 5

Hráč Hráč František Niedl

První díl jsem nečetl a po tomhle to v plánu ani nemám. Pavel Vencl. Český James Bond, mistr karetních her, odborník na zbraně a přeborník v soubojích 1 na 1. Lamač srdcí...no mohl bych pokračovat. Tou návštěvou a automatickým přátelstvím se samotnou Evitou se to stalo ke konci fakt trochu sci-fi.

07.03.2020 2 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Mohl to být fakt dobrý příběh, ale fakt mi vadí takové ty supermanovské postavy aka Michael, které prostě když musí tak postřílí půl armády, protože to tak zrovna autor chtěl. V tomhle prostě mimo, jinak ale docela čtivé.

07.03.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Liane Moriarty zobu z ruky. Třetí knížka, kterou jsem od ní četl (a ikdyž jsem viděl i minisérii) a zase skvělé. To oddalování napětí umí tahle ženská fantasticky.

25.01.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zajímavý příběh o putování mladého Santiaga, ale na můj vkus až příliš filosofický. Každopádně toho, že jsem se do tohohle světoznámého autora pustil, rozhodně nelituju.

27.06.2013 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Není to úplně to co jsem čekal, Humbert byl pro mě překvapivě až moc úchyl a Lolita až moc vypočítavá mrška, ale to bych bez přečtení nevěděl, takže jsem rozhodně rád, že jsem se do Lolity pustil.

24.04.2024 4 z 5

Příběh je to zase silný a asi by vydal i na několik filmů. A to je možná problém, že je tu toho tolik, něco jen tak obecně a narychlo popsáno...prostě už to není tak čtivé, jak ten slavný první díl. Btw zajímalo by mě co se vlastně stalo s Detlefem. Tady o něm myslím zmínka nebyla.

24.04.2024 3 z 5

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých Bernard Cornwell

Zase hodně dobré, ikdyž mě přece jenom o trochu víc bavil první díl.

06.02.2024 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Nevím, asi jsem čekal něco jiného. Že to bude víc filosofické, že si na té cestě bude pokládat životní otázky a fakt najde "něco". Tohle byl jen spíš popis dobrodružné cesty. Který mě zas tak úplně za srdce nechytl.

06.02.2024 3 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Byla to nálož, kterou jsem četl skoro měsíc. Muselo to dát práce, sehnat všechny tyhle informace, obvolávat plno jeho známých, posílat dopisy všude možně...V tomhle prostě super, ale taky je tady spousta bílých míst, kde si autor řekl "a podle mě se stalo tohle" - šoupne to tam a jestli to je pravda nebo ne, vlastně nikdo neví. Tohle mi vadilo hodně. No a ty doslovné rozbory všech jeho děl (do emigrace) se všemi spoilery jsem asi taky úplně nepotřeboval. Navíc se to prostě nečetlo samo". Nicméně díky za nové slovo v mém slovníku. Kunktátor.

19.08.2023 2 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Všechny moje lásky, kdyby je napsal Houellebec. Ten jeho styl je fakt zajímavý, ale zatímco v Podvolení mi sedl i ten příběh, tady tohle bezcílné putování a bloumání mě zas tak neodrovnalo.

06.07.2023 2 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Bylo to jako číst o drogově závislých, akorát že Anita byla závislá na sexu. Vlastně jsem od toho čekal dost jiný zážitek, vyklubalo se z toho dost nepříjemné čtení. 8.5/10

06.07.2023 4 z 5

Těžké čtení. Jak obsahem, tak formou. Vlastně s přestávkama jsem u knížky strávil cca měsíc, prokládal to jiným čtivem a tak nějak se těšil, až to budu mít za sebou. Nevím o čem to svědčí. 6.5/10

30.04.2023 3 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Viktoriánská Anglie a na každém jejím rohu nějaká ta lesba. První dvě třetiny knížky mě bavily celkem dost, ale čím víc se blížil konec, tak mě knížka bavila míň a míň. Konec, kdy hrdinka prozře to u mě zabil úplně.

18.09.2022 3 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Můj první Murakami. A vlastně ani pár dnů poté nevím co si o tom pořádně myslet, protože to fantasy (v závěru) naroubované na drama "osamělého chlápka s podivným sousedem" mi přišlo dost zbytečné. Jinak ale čtivé, zajímavé a napínavé. 8/10

09.08.2022 4 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Ten námět byl zajímavý, celkově to zjišťování "proč, jak a kdo" bylo hodně čtivé, ale tak nějak ty pasáže kdy jeden polozraněný týpek dokáže pozabíjet bambilion vojáků docela odzívávám. A že jich tu bylo. Škoda, protože jako nesupermanovská detektivka by mě to bavilo víc.

03.07.2022 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Fakt jsem doufal, že tohle bude "ten horror", na který nemůžu pořád natrefit. Ale i tohle je spíš jen takový mysteriozní příběh, sice čtivý, ale dost jednoduchý.

03.07.2022 3 z 5

Velitel Osvětimi Velitel Osvětimi Ian Baxter

Vlastně to byl milující táta od rodiny, který se jen chtěl stát zaměstnancem měsíce. Četlo se to hodně těžko.

10.11.2021 5 z 5

Americká občanská válka Americká občanská válka Leonid Křížek

Takhle. Chtěl jsem něco o občanské válce. V knihovně měli jenom tohle. Ale myslím, že je to velice podrobná knížka. Důvod války, průběh, zbraně, uniformy. způsoby boje. Příběhy obyč vojáků. Je tady všechno.

10.11.2021 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Tohle teda byla rodinná sága. Po přečtení jsem si připadal jak vymačkaný citron, zážitek jako hrom a už se musím dokopat k tomu seriálu konečně.

16.04.2020 5 z 5