Hanouch072 Hanouch072 komentáře u knih

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha byla velmi čtivá, nejvíc se mi tam líbil popis krajiny, že bych se tam hned rozjela. Můžu jen doporučit.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Super detektivky od Lisy Regan, pokud se nechcete vyspat, doporučuju, to čtete, čtete, čtete a nemůžete přestat a ráno zaspíte :-) Zatím jsem přečetla 3 díly a vážně dobrý. Doporučuju přečíst tak, jak jdou po sobě, jako tenká nitka se tam vine osud vyšetřovatelky. Příběh je v každé knize jiný, nenavazují.

22.03.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Super knížka! Začátek vypadá jako obyčejný román..ale pak, je to vražda, není to vražda? Podezříváte kohokoliv a stále se objevují další indicie, kdo by to mohl být.. Vraní oko můžu jenom doporučit.

15.05.2023 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Tak jsem si zavzpomínala, jak jsem tyto knížky hltala..i teď se dají číst. Pan Rudolf psal moc pěkně.

24.02.2023 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Kouzelná knížka o Modroočkovi, kterou jsem měla ráda jako malá a mám ji ráda i jako velká.

13.09.2022

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super detektivka, už je i druhý díl. A taky tak dobrý!

23.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašně smutná knížka, aspoň mi to tak přišlo.

11.04.2023 3 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Haničku mám moc ráda a kniha o ní mne velmi potěšila.

13.09.2022

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Dupin nikdy nezklame, zajímavý příběh, při kterém se člověk musí zamyslet, ne potoky krve, jak v mnoha detektivkách bývá, popisování okolních scenérií tak, že se tam člověk hnedka rozjel.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc pěkná knížka.

09.08.2022

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Měla jsem ji dlouho půjčenou a pořád na ni nebyl čas, ale jsem ráda, že jsem se začetla, moc pěkně napsaná detektivka, dvacátá léta..má oblíbená. Hlavní hrdinka Louisa to nemá snadné, ale je šikovná, chytrá a odvážná. Kdo má rád příběhy z Anglie, dopororučuji. Je tam i kousek historie o Florenc Nightingalové - na tu jsem narazila už v knížce Sestřičky (děvčata se učí v nemocnici Nightingale , kterou založila). No a Louisa zjistí, že mrtvá ve vlaku je s ní spřízněna a pustí se do vyšetřování..

13.05.2022

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Má to být dovolená party mladých lidí uprostřed lesa, na ranči..odbočí na cestu, na které je značka slepá ulice..jedou dál..kdo má rád tajemno a nevysvětlitelné věci..tak je to kniha přímo pro něj.

11.05.2022

Jak se vaří netopýři Jak se vaří netopýři Marie Rejfová

Pepina a její příběhy a do toho babiččiny rady! Miluju všechny její příběhy. Hubatá Pepina nemá chybu.

09.05.2024 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Super knížka, oddechové, pohodové, parta správných holek.. Ještě jsou dvě pokračování!

22.04.2024 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Taková příjemná oddechovka.

15.03.2024 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Kouzelná knížka, i když je tam i smutno, přesto je kouzelná a přesvědčí Vás, že knihy dávají lidi dohromady.

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Weaver nezklame, nemůžete jeho knihu odložit, dokud ji nepřečtete..jak bezvadně zkombinoval tyto čtyři příběhy! A ty náměty!

23.06.2022

Potrhlá dovolená Potrhlá dovolená Dagmar Lachmanová

Staré známé ze Statku (2.díly), rozjedou se spolu na dovolenou a užívají si to. Musím říct, že v této knize mi něco chybělo, neměla tolik šťávy jako ty předešlé, zřejmě tam chyběl prvek od Kateřiny Vágnerová, která se již nemohla podílet na psaní této knihy. Ale i když jsou teď autorky jenom tři, tak doufám, že spolu ještě něco napíší...

22.04.2024 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zvláštní kniha, vypravěčka je Smrt...

11.04.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Knížka, kterou stojí za to si přečíst, příběh samotný je pěkný, ale popis budování vily, to se mi moc líbilo.

09.08.2022