HankaHail HankaHail komentáře u knih

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Velice milé překvapení. Chvílemi to bylo hodně drsné, hnusné a nechutné, ale k detektivce to prostě patří. Hlavním plusem pro mě byla sympatická hlavní vyšetřovatelka.

21.01.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zas a opět se mi potvrdilo, že se musím vyhýbat knihám s označením světový bestseller a těm, které mají velké propagační kampaně/masáže. Námět zajímavý, ale nedotažený a hlavně s minimem napětí.

23.10.2019 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu v angličtině, která byla čtená Tomem a to vám bylo něco. Nejlépe čtená audiokniha, kterou jsem kdy slyšela. Šlo slyšet, že si na Tom dává záležet a opravdu se snažil. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych se u audioknihy smála nahlas, měla husí kůži a bylo mi do pláče.
Skvělá kniha, kde se dozvíte jak zajímavosti z natáčení Harryho Potter, tak i osobního života Toma. Díky příběhům před HP a životem po HP, můžete mít představu jaký člověk Tom je a jak moc dospěl.

15.11.2022 5 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem se velice těšila, díky skvělým ohlasům ze zahraničí a pořídila si ji v originále. Jsem ráda, že jsem to udělala, kniha rozhodně nezklamala. Miluju zákulisí filmového odvětví a informace jak to funguje. Tady jsem dostala zajímavé informace a k tomu ještě skvělý příběh.

15.11.2019 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Po třech nedočtených knížkách za sebou jsem sáhla po jistotě. Princ Ládík opět nezklamal a byl balzámem pro mou čtenářskou duši. Jen musím bohužel přiznat, že první a třetí knížky se mi líbily víc. S autostopem vyprávění trochu ztratilo kouzlo.

13.10.2021 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Z druhého dílu, jsem byla ještě víc nadšená než z toho prvního. Bavilo mě, že jsem hned od začátku věděla kdo je vrah. A mohla jsem celou dobu sledovat hru na kočku a na myš. A konec? Tak to bylo bomba, to jsem opravdu nečekala. Asi neodolám a dál budu pokračovat v angličtině.

20.08.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Po Dívce v ledu a Hadrovém panáku konečně detektivka/thriller, který mě zaujal a bavil. Velmi se líbil neotřelý děj a taky sympatický hlavní hrdina Frost.

03.07.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Z knihy mám rozporuplné pocity. Po prologu a prvních pár kapitolách, jsem chtěla knihu zavřít a už se k ní nevrátit. Po začátku jsem se do knihy začetla a už se to četlo dobře. Neustálé oslovování policistů celými jejich hodnostmi, nepodporující vedení a mě celkem štvalo. Vraha jsem dopředu neuhodla, ale nebyl to extra šok. Kniha byla čtivá, ale neměla takový wow efekt jaký jsem čekala a po dalším dílu nesáhnu.

19.03.2019 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Pro mě jako milovnici geocachingu to bylo skoro povinnosti si to přečíst. Dokonce mi tuto knihu a několik lidí doporučovalo. Avšak dočkala jsem se akorát zklamání. Líbilo se mi zapojení geocachingu do příběhu, bylo to velmi originální. Ale něco tomu chybělo.
Dál v sérii pokračovat nebudu. Ani jedna z postav pro mě nebyla natolik sympatická a zajímavá, abych četla i zbytek.

28.01.2018 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nerada čtu kultovní klasiky které jsou milovány, důvod je jednoduchý. Tyto knihy mě většinou zklamou a ne málo, ale pořádně. Malý princ nebyl výjimka. Nechápu, co mě dneska osvítilo, když mě k přečtení knížky nedonutila ani maturita a to jsem si tu knížku nakonec vytáhla.

13.11.2017 1 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Cirkus se mi otevřel a ukázal mi své kouzlo, ale nějakou chvíli to trvalo. Prvních sto stran mě velice nebavilo a musela jsem se přemlouvat do čtení. Říkala jsem si, že to musím překonat. Tahle knížka není tak milována, jen tak pro nic za nic. A vyplatilo se. Jakmile se cirkus otevřel na stránkách knihy, otevřel se i pro mě.
Tahle knížka je opravdu krásná. Dlouhé popisné pasáže, skoky v čase (za chvíli jsem se na sledování míst a dat vykašlala a ignorovala je), pomalejší děj a více než akce, zde táhnou děj postavy. To nemusí sednout každému.
Pokud vám to, ale nevadí kniha vás vtáhne a už nepustí.

22.08.2017 4 z 5

Úžasná kniha která mě okamžitě zaujala svou synopsi a krásnou obálkou. Jak je kniha krásná na venek, tak stejně krásná je i vevnitř. Krásný příběh neobvyklého přátelství plný dobrodružství, těžkých zkousek a báječného humuru, který nejde nemiloval.

15.01.2017 5 z 5

Další knížka na kterou jsem se moc těšila až si ji přečtu. Měla jsem od ní celkem velké očekávání. Knížka mě však překvapila a dala mi úplně jiný děj než jsem čekala, za což jsem ráda. Miluju ten pocit když dočtu knížku, obejmuji ji, nic nedělám, jen přemýšlím o ději, postavách a jsem pár minut ve svém knižním tranzu. To se mi stává při dočtení mých oblíbených knih, které mě z nějakého důvodu chytnou za srdce a musím na ně ještě po dočtení myslet, toto knižní dílo nebylo výjimkou.
Nebyla jsem si jistá, jestli dát knížce 4 nebo 5 hvězd. Byly tam nějaké drobnosti, které se mi úplně nelíbily, ale už kvůli tomu krásnému pocitu po dočtení jsem musela dát plný počet.

22.11.2016 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Má čtvrtá a zatím jednoznačně nejslabší kniha od Zapaty. Miluju její slowburn styl a postavy. Tady mi ale vyloženě nesedl jak formát tak postavy. Přes půlku knihy byly emaily/chat a nějak jsem necítila to hluboké propojení o kterém hlavní postavy furt mluví. Pokud jde o Ruby a Aaron tak mi ani jeden nepřirostl k srdci. Ruby byla chvílemi neuvěřitelně naivní a otravná. Aaron mi nepřipadal nic za tak extra.
Celkově kniha byla fajn, ale jiným knihám autorky nesahá ani po kotníky. Dlouho jsem se rozhodovala zda dál 2* nebo 3*. Na konci jsem si uvědomila, že kdyby byla kniha od jiného autora, tak už jí v půlce odložím. Takže hvězdy dávám 2.

26.11.2023 2 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Líbil se mi námět knihy a že je to pohádka pro dospěle, ale byla to prostě ptákovina/kravina.

23.10.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Nevěřila jsem tomu, že by se mi pokračování líbilo víc než první díl, ale stalo se tak. Druhý díl se mi líbil hlavně díky tomu, že byl víc realistický a temnější. Taky jsem se po dlouhé době u knížky opravdu bála o hlavního hrdinu.

03.07.2019 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Po delší době jsem se opět dokopala sáhnout po další knížce Percyho Jacksona a to po posledním dílu, ale tentokrát v angličtině. Kniha je skvěle a jednoduše napsaná, takže se angličtiny nemusíte bát.
Velice mile mě překvapil rychlý děj a fakt, že se téměř celý děj odehrává ve středu hlavní bitvy. Příjemné zákončení skvělé série.

28.09.2021 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Opravdu velké zklámání. Těšila jsem se na nové dobrodružství Jamieho a Iana, místo toto jsem dostala nemastnou neslanou povídku. Nemluvě o tom, že v tato povídka v půlce knihy končí a zbytek je první pár kapitol Cizinky.

04.02.2021 1 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Velmi pěkný nápad na příběh. Kniha je velmi podobná Fangirl. Takže pokud se vám (ne)líbila, tato na tom bude velice podobně. Fangirl mi moc nesadla, Eliza se mi líbila o trochu více. Líbilo se mi, že sama vytvořila nový svět, jak příběhově tak i graficky a ne jen čerpat z již existujícího materiálu. Taky postavy tu byly více sympatické. Co mi pilo chvílemi krev bylo chování Elizi k jejím rodičům. Chovala se jak kráva, jinak to říct nejde.

23.10.2019 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Bylo to příjemné čtení, ale čekala jsem od toho trochu víc. Jednu hvězdu dolů za to, že jsem se dlouho asi 120 stran nemohla začíst. Druhá že tomu chyběla šťáva.

06.04.2019 3 z 5