hanaseidl hanaseidl komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Už je te delší dobu, kdy jsem knihu otevřela a nepustila mne, dokud jsem ji nedočetla. Sice mi to hodně připomínalo zápletku Niny a Thomase od Leigh Bardugo, ale což, když je příběh dobrý.... věřím, že další díl se bude ubírat úplně jiným směrem, takže za mě SUPER.

19.06.2021 5 z 5

Kouzelné okno Kouzelné okno Dave Duncan

Špatné to není, jistě si série najde své příznivce. Ale mne moc nezaujala. Hlavní hrdinka Inos je tak hloupá, zhýčkaná a jde kam ji řeknou, že jsem se nemohla donutit ji fandit. S Rapem je to už lepší. Ale prostě se nemohu zbavit pocitu, že děj knihy si prostě žije vlastním životem a hlavni postavy jen laxně přijímají, to co přijde. Přesto jsem přečetla celou sérii a byly okamžiky, které mě i bavily. Takže asi je lepší si udělat vlastní názor.

04.04.2021 3 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Tak tahle knížka ve mě vyvolala rozporuplné pocity. Nesnáším knihy, kdy je hrdinka pitomá a v téhle knížce nejen, že bych dala Lee někdy pěstí, ale jejímu milému bych dala hned druhou. Přesto jsem se nemohla odtrhnout a doufala, jak malé dítě, že nakonec zkončí spolu. Kdyby nebyli oba tak někdy na ránu, dala bych i tu poslední hvězdičku. Za mě super.

09.03.2021 4 z 5

Princezna k pronajmutí Princezna k pronajmutí Lindsey Leavitt

Na to, že se jedná o čtení pro třináctiletou holku se mi to moc líbílo. Nápad je opravdu zajímavý a celé je to psáno takovou vtipnou formou. Místy je to opravdu jako pro puberťáka, ale nevadilo to.

09.03.2021 4 z 5

Luxus Luxus Anna Godbersen

Ze začátku jsem měla pocit, že jsem knihu už četla. Po dalších 30 stranách se mi to potvrdilo. Nedočíst knihu jednou, ale nedočíst ji podruhé... to už svědčí o tom, jak se mi to líbilo.

09.03.2021 2 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Když jsem knihu otevřela, tak jsem měla podezřelý pocit, že už jsem ji četla. Po 20 stránkách ten pocit přetrvával a nakonec jsem zjistila, že opravdu. Když knihu už podruhé nedočtete, tak je hodnocení jasné.... A knihy, které jsem v půlce odložila se dají spočítat na prstech jedné ruky.

03.03.2021 1 z 5

Padlé město Padlé město Vic James

Většinou jsem na sebe pyšná, že dokážu odhadnout dopředu jak kniha zkončí. Už u prvního dílu jsem psala v komentáři, že jsem absolutně zmatená, a že nevím co si o které postavě myslet. Druhý díl mne ze začátku moc nezaujal, trochu se to táhlo a oproti úžasnému prvnímu dílu se toho moc nestalo, natož aby se vysvětlily mé otázky. Přesto ten konec.... tak to jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Kde je kruci další díl?

03.03.2021 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Dlouho mě nerozhodila žádná knížka tak jako tahle. Mocní se zvlášními schopnostmi a lidé v područí. Uprostřed toho tajný odboj, jak otroctví zrušit. Já prostě nevím kdo je padouch a kdo hrdina. Většinou to člověk pozná hned na začátku, ale teď opravdu nevím. Tolik náznaků, všichni sledují své cíle a já opravdu nevím jestli jdou dobré a nebo špatné. Úžasná kniha.

27.02.2021 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Z knížky mám takové rozporuplné pocity. Celá je divně časově dělaná. Jedna část nevavazuje na druhou a je to takové zmatené. Přesto je rozhodně zajímavá a konec napínavý. Hlavní hrdinka mě docela zklamala. Přestože má být úpěšnou zlodějkou, tak v hlavě toho moc nemá. Po paláci bezcílně lítá a ve vězení sedí jako pecka. Nevyřeší vůbec nic a dělá jednu blbost za druhou. Sice se na konci ukáže, že její počítání mělo smysl, ale není to z její vlastní vůle. Okolnosti si s ní zahravají a ona si to všechno nechala líbit. No už jsem četla horší, ale i lepší.

23.02.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Ze začátku jsem byla dost otrávená. Vadilo mi, že autorka míchá různé kultury (Řeckou a Severskou mytologii). Navíc ani ze spojení magie a techniky jsem nebyla nadšená. Na jednu stranu středověkké chování a na druhou stranu mobily. Ale po pár stránkách mě knížka vtáhla do děje a úplně mi to bylo jedno. Smála jsem se a plakala a užívala si každou stránku.

18.02.2021 5 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Rozhodně stojí za přečtení. Zajímavý námět a sympatické postavy.

Legenda Legenda Marie Lu

Tak tohle byla knížka, která mě zaujala. Hlavní hrdinka je sice občas dost pitomá, toho typu: Co tam proboha leze?. Ale vynahradí se to mnoha zvraty a opravdu dobrým prostředím. Celá ta situace boje mezi dvěma zeměmi je prostě dobře napsaná. A to, že mají oba IQ snad milion dodává celou situaci šťávu.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tahle knížka se mi opravdu líbila. Rozhodně zajímavé téma a celá ta bizardní situace člověku uvízne v hlavě.
Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není žádná křehká květinka a opravdu se musí sebrat, aby vyvázla živá.
SPOILER:
Přestože nakonec rozuzlení není magického rázu, ale všechno se čistě věděcky vysvětlí, tak to rozhodně knize neubírá na atraktivitě.

13.02.2021 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Knížka nebyla špatná. Rozhodně měla zajímavý náměť. I když jsem se často ztrácela v pojmech a v politických rozpravách, co se stane to , a co se stane když udělá ono.
Části, kde se přešlo k akci rozhodně stály za to.

Piráti Piráti Linda Lael Miller

Knihy tohoto typu mám moc ráda. Dívka, která se dostane do minulosti za svou láskou. To je úplně pro mě. Bohužel začátek byl takový vágní a celková ta fáze, kdy se do sebe zamilovávali mi přišla taková nemastná. Nepropracovaná. Křečovitá. Naštěstí se to pak zlepšilo a děj se rozjel. Ale konec zase takový nijaký. Naštěstí je to krátké, tak jsem vydržela do konce. Ale úplně nejpovedenější to nebylo. Spíše taková oddychovka na deštivé odpoledne.

13.02.2021 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha zajímavá. Rozhodně napínavá a nečekaná. Nejsem moc milovník detektivek. Ale takhle se mi rozhodně líbila.

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha je ze začátku taková nemastná, neslaná. Ale nakonec opravdu zajímavá a zvrat na konci je prostě boží.

06.12.2020 4 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Opravdu hezky napsáno. Kniha i další díly mne moc bavily.

06.12.2020 4 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Kniha mne rozhodně bavila. Nejprve jsem se ztrácela ve světě všech ras a různých druhů. Ale nakonec jsem se zorientovala a určitě mě kniha nadchla. O trochu méně už hlavní hrdinka, která je tak trochu nemastná, neslaná. Rozhodně hloupoučká a najivní. Ale má srdce na správném místě, tak se to dalo přežít.

10.11.2020 4 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Prostě úžasná kniha. Hned mě chytla. Napínavé, plné zvratů... prostě kde je další díl???

16.10.2020 5 z 5