hana.hanigerova hana.hanigerova komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Ač na tento typ poezie nejsem, tak mě autorka dostala svými myšlenkami, které jsou často tak podobné těm mým. I přesto, nebo spíš právě proto, si myslím, že to není kniha pro každého. Pokud vyloženě tento druh literatury nevyhledáváte a zároveň jste si neprožili to, co autorka a ani nemáte podobné myšlenkové pochody, tak se vám podle mého názoru líbit nebude.

Já hodnotím *****, tedy 100%. Jediné, co mi vadí, jsou chybějící interpunkce a nedodržování malých a velkých písmen. Při čtení jsem si tam hlavně čárky neustále doplňovala. Ale chápu, že to k tomu stylu patří. Každopádně mám v plánu si knihu pořídit v originále a předpokládám, že to bude úplně jiný zážitek.

15.10.2018 5 z 5

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

Úžasná knížka! Série s Heather je obecně prostě skvělá a tento díl rozhodně zatím nejlepší. Navíc mi tentokrát Heather vůbec nelezla na nervy. A konec? No ten byl prostě úžasný! :-D A už kvůli němu si kniha zasloužila plný počet hvězdiček. Dokonce jsem si trošku pobrečela :-) Už se těším na další díly!

11.09.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Blogerka, která psala články o svém životě v Norsku, o vztahu a manželství s Norem, o cestě zpět do ČR a nyní, aktuálně, o svém malém synkovi. Pokud vás zajímá cestování, Skandinávský životní styl, recepty, sport, motivace... to vše na jejím blogu najdete.

Ve své knize popisuje svůj život od doby, kdy se dostala do Norska. Při vyprávění se vrací i do dětství, vzpomíná na svou zesnulou maminkou a popisuje všechny vzestupy a pády, které ji dovedly až tam, kde teď je.

Jazyk autorky je velmi květnatý, zezačátku až moc. Někdy jsem měla problém s pochopením příliš dlouhých vět a začátkem se celkem opakovala. Čím dále jsem se v knize posouvala, tím více však byl text srozumitelnější a Terezy vyprávění mě nakonec upoutalo natolik, že jsem na ni myslela, i když jsem zrovna knihu nečetla.

Mnohdy jsem nechápala, jak moc osud jednomu člověku naloží a obdivovala, kolik toho autorka musela ve svém životě zvládnout. Kniha je mi inspirací a motivací, ač přímo motivační není. Nebude vás otravovat žádnými radami s citáty. Spíš vše vyplyne tak přirozeně a vy si budete říkat: “No když ona zvládla takové věci, tak já to přece musím zvládnout taky!” Zároveň si uvědomíte, že ač na sociálních sítích vidíte jen to krásné, to pozlátko, neznamená to, že se dotyčný má jako v bavlnce. Každého člověka v životě provází nějací démoni a za mnohými úspěchy je dlouhá a náročná cesta plná zklamání. Jak se ale můžete na Terezy profilu přesvědčit, vytrvat a bojovat vždycky stojí za to!!!

Knihu Šlehačková oblaka tedy hodnotím 4 hvězdičkami z 5 a moc moc chválím nejen za krásný obsah, ale také za velmi povedené ilustrace. A těším se, že se jednou dočkáme pokračování!

01.09.2018 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Ke knize mám spoustu výhrad. Příběh není ničím zvláštní, je velmi předvídatelný a začátek je rozvleklý. Nedochází k žádnému velkému zvratu a konec je zase naopak velmi rychlý. Chování hlavního hrdiny mi připadá dost zvláštní. Najednou se zamiluje do Jamie, což se dalo očekávat, ale ty emoce z knihy prostě necítím. Celé je to takové nijaké. Kniha na mě působí trošku jako Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, i když tam je těch zvratů o něco víc.
Ač jsem Nezapomenutelnou cestu právě strhala, tak se mi přece i líbila. Velmi dobře se četla - zhltla jsem ji za den a půl - a ač ji přirovnávám ke Greenovi, Sparks má přeci jen jazyk vytříbenější. Jamie byla velmi zajímavá a inspirativní postava. Na konci jsem si pobrečela, i když jsem byla přesvědčená o tom, že když vím jak skončí, tak plakat nebudu.

A jak píše Týna níže, to "víte jak to myslím" mi taky dost lezlo na nervy.

22.03.2018 3 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Ale jo, asi od poloviny knihy jsem se skoro na každé stránce zasmála, takže dejme tomu... dobrý.

22.11.2017 3 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Úžasné recepty na domácí kosmetiku + krásné grafické zpracování knihy = ***** :-)

30.12.2015 5 z 5

Úspěšná smolařka se (asi) vdává Úspěšná smolařka se (asi) vdává Meg Cabot

Nejdřív jsem dala 4 hvězdičky, ale zpětně jsem musela jednu ubrat, protože pokud jsem dala druhému dílu 4, tenhle musí mít míň. Ano, je to bohužel tak - jak mě druhý díl série nabudil, tak mě tento trošku zklamal. Postavy (hlavně mužské) mi střídavě lezly na nervy, vůbec jsem nevěděla, jak chci, aby to dopadlo a celkově to bylo hodně zamotané.
Ne že by se mi ta kniha vyloženě nelíbila, to určitě ne, četla jsem ji ráda a celkem rychle, ale už to nebylo ono. Každopádně jsem byla velmi spokojená s Lizziiným kariérním vývojem. O tom jsem četla moc ráda, vztahy už mě tolik nezajímaly.

03.12.2015 3 z 5

Úspěšná smolařka ve velkoměstě Úspěšná smolařka ve velkoměstě Meg Cabot

Tak tenhle díl se opravdu moc povedl! S příběhem i postavami jsem byla velice spokojená :-) Život Lizzie začíná být snem, který bych si taky přála žít.

03.12.2015 4 z 5

Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů Martin Komárek

Tato kniha přináší zajímavý pohled na dění okolo kandidátů na post prezidenta v prvních přímých prezidentských volbách v ČR, avšak její název odpovídá jen minimálně obsahu, proto mě v tomto ohledu až tolik nezaujala a byla jsem z ní mírně zklamaná. I tak se autor všemu věnuje tak okrajově a nic konkrétního se člověk nedozví... musí nám to zůstat utajeno? Možná...

10.07.2014 2 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Tuto knížku jsem začala čìst s tím, že si u ní odpočinu. První a poslední příběh účel splnily, ale prostřední dva ve mně docela vyvolávaly stres :-/

10.07.2014 3 z 5