Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů přehled

Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150075/proc-prave-zeman-150075.jpg 3 9 9

Fakta, čísla, postřehy o největším politickém dramatu od listopadu 89. Známý sociolog a výzkumník, šéf agentury ppm factum spojil své síly s novinářem Martinem Komárkem, aby napsali knihu, která vás překvapí svou dramatičností. Jan Herzmann dodával výsledky volebních průzkumů řadě kandidátů a byl tak už od počátku roku 2012 v kontaktu s nimi osobně i s jejich týmy. Díky tomu se v knize dozvíme mnoho dosud nezveřejněných faktů například o jednání mezi týmy Jana Fischera a Jana Švejnara nebo o tom, jaké informace ve finále hledaly týmy Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga. Martin Komárek, komentátor MF Dnes, zase po celou dobu sledoval, glosoval a analyzoval chování i šance všech kandidátů. Přímá prezidentská volba je v jeho podání nebývalým dramatem, příběhem vzestupů a pádů, zklamání i nadějí až do poslední chvíle. Autoři zvolili objektivní přístup oproštěný od osobních preferencí, které však zároveň nepopírají. Po přečtení knihy budete vědět: •Jak to vypadalo ve volebních štábech. •Proč jsou průzkumy veřejného mínění tak důležité a jak se k nim stavěli jednotliví kandidáti. •Které zajímavé maličkosti ovlivnily konečné výsledky voleb. •Jestli se Karlu Schwarzenbergovi podařilo postavit logiku průzkumů na hlavu a proč na Miloše Zemana nestačil. •A samozřejmě i to, proč se Miloš Zeman nakonec stal prezidentem. Ryzí skutečnost napínavější než thriller!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů. Přihlašte se a napište ho.

KejmlP
17.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Sáhl jsem po ní, abych si při letošní nudné kampani připomněl, jaké napětí jsme prožívali před pěti lety. A byl jsem velmi příjemně potěšen. Vyprávění je svižné, autoři se doplňují, a připomínají jak dění v zákulisí, tak klíčové momenty, které ovlivňovaly kampaň. Vše je navíc výborně podepřené sociologickými výzkumy.
Trochu mě zaráží zdejší nízké hodnocení, způsobené pravděpodobně špatným výkladem názvu, a předpokladem, že jde o součást nějaké kampaně Miloše Zemana, která si tím pádem zaslouží rovnou odpad. V rámci žánru jde o dílo, které splňuje očekávání, jako slabší stránky jde zmínit snad jen slabý důraz na všední průběh kampaně, a to, že kniha je (z principu) trochu taková reklama na agenturu ppm factum a pana Herzmanna. Ale to mu nevyčítám, pohled do fungování agentury byl dobrý.
Doporučuji všem, kteří si chtějí oživit průběh tohoto nezapomenutelného zápasu, těm, kteří nerozumějí fungování předvolebních průzkumů a pokládají je za podvod, nebo těm, kteří si myslí, že si při predikci preferencí vystačí se sčítáním a odčítáním dle prvního stupně ZŠ.

hana.hanigerova
10.07.2014 2 z 5

Tato kniha přináší zajímavý pohled na dění okolo kandidátů na post prezidenta v prvních přímých prezidentských volbách v ČR, avšak její název odpovídá jen minimálně obsahu, proto mě v tomto ohledu až tolik nezaujala a byla jsem z ní mírně zklamaná. I tak se autor všemu věnuje tak okrajově a nic konkrétního se člověk nedozví... musí nám to zůstat utajeno? Možná...

Knižní novinky (4. - 11. 3.)

03.03.2013

Kniha Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů v seznamech

v Právě čtených1x