Habrovan Habrovan komentáře u knih

Cesta Evropy do Postupimi Cesta Evropy do Postupimi Wenzel Jaksch

Publikace rozhodně stojí za přečtení už jen proto, že autorů- Benešových kritiků- mnoho nevyšlo. A tak lze nahlédnout do zákulisí, a proč řada odbojářů nebyla po 2.SV vpuštěna zpět do vlasti.

16.06.2022 4 z 5

Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka) Jaroslav Šebek

Kniha je výcucem z jiných děl. Na autorovi je zajímavé snad jen to, že vám vynachválí na veletrhu kanibalů zdroj masa, nebo na výstavě krys jejich přednosti; je tendenční, a snad nestojí ani za tyhle řádky.

16.06.2022 odpad!

Spravedlnost podle dekretu Spravedlnost podle dekretu Mečislav Borák

Popravdě, na knihu jsem se dost těšil. Leč byl jsem zklamán.

16.06.2022 1 z 5

Vlastivěda moravská II. - Místopis Moravy Díl I. Brněnský kraj - Slavkovský okres Vlastivěda moravská II. - Místopis Moravy Díl I. Brněnský kraj - Slavkovský okres Augustín Kratochvíl

Dílo těchto autorů dává nahlédnout do statisik, dějů a popisů lokalit Moravy, které nelze dohledat nikde jinde.

Rudolf Beran a jeho doba Rudolf Beran a jeho doba Jaroslav Rokoský

Kniha je nejen cenná na informace o samotném premiérovi, jakož i zákulisí Mnichova a PBM. Beneš a jeho knechti pak dokázali to, nač si netroufli nacisti.

16.06.2022 5 z 5

Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 Jan Cholínský

V knize se dočteme o tom, co předcházelo Mnichovu a proč si tak Spojenci umyli ruce. Benešovo břídilství nás dvakrát vydalo do chřtánu zhouby, toto je první případ. O tomto velezrádném jednání mnozí nemají potuchy, a tak se rádi utíkaji do sebelítostných zrad. Ale to není pravda.

Češi pod německým protektorátem Češi pod německým protektorátem Detlef Brandes

Velmi dobré čtení. Akorát bolavé...

16.06.2022 5 z 5

Mýty a realita takzvaných Benešových dekretů Mýty a realita takzvaných Benešových dekretů Jan Kuklík

Co napsat o prorežimním historikovi, který bude konformní s tím, co je právě za okny? Nezdržovat se u něj.

16.06.2022 odpad!

Zpověď K. H. Franka Zpověď K. H. Franka Karel Vykusa

Výborná kniha s málo známými detaily.

V úloze mouřenína V úloze mouřenína Emanuel Moravec

Určitě by si tuto knihu měli přečíst všichni ti, kteří vykřikují o Mnichovských zradách, o o nás bez nás, a podobné pololži.

Obrana státu Obrana státu Emanuel Moravec

Velmi dobrý vhled do meziválečného vojenství. Další zajímavostí je, jak se pohybovaly autorovy názory na Beneše.

16.06.2022 5 z 5

Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana Uzavírám vás do svého srdce - životopis Josefa kardinála Berana Stanislava Vodičková

Knihu mám podepsanou od autorky, kardinála Meisnera a arcibiskupa Graubnera. Je to čtivá publikace, s mnoha temnými místy naší historie.

Fenomén Vatikán Fenomén Vatikán František Xaver Halas

Velice fundovaný popis, o čem čtenář ani neví, že existuje.

Dějiny papežského primátu Dějiny papežského primátu Klaus Schatz

Vynikající publikace pro toho, kdož se zajímá o Apoštolský stolec.

16.06.2022 5 z 5

Všeobecné koncily - Ohniska církevních dějin Všeobecné koncily - Ohniska církevních dějin Klaus Schatz

Vyčerpávající informace z dění, která formovala katolickou církev. Ačkoli se kniha obtížně shání, rozhodně za tu námahu a peníze stojí.

Apoštolský nuncius v Praze Apoštolský nuncius v Praze Marek Šmíd

Tato kniha nechává nahlédnout do ohybů diplomacie. Ale je i současně pozoruhodná tím, že jsou připomenuty (ne)dávné děje, které ovlivnily naši přítomnost.

Genese Československa Genese Československa Josef Kalvoda

V knize jsem nalezl řadu opomíjených zmínek, které dosti ovlivnily vznik Československa. A věru, zdaleka není vše, čím bychom se mohli pyšnit.

Rozhovor se skutečností Rozhovor se skutečností Emanuel Moravec

Za zmínku rovněž stojí, jak hezky používal Moravec český jazyk.

16.06.2022 5 z 5

Protektorát a osud českého odboje Protektorát a osud českého odboje Vojtěch Mastný

Velmi dobře zpracovaná tématika.

Církevní dějiny - Novověk Církevní dějiny - Novověk Václav Drška

Vyčerpávající kniha, která je vhodná pro fajnšmekry.