GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Zde fakt není co dodat. Autor jde až na dřeň. Ano, pro slabší povahy to určitě není. Doporučuji , pochopitelně fanoušci ChC. vědí, proč se těšit na další knihu.

02.09.2023 5 z 5

Mezi tebou a mnou Mezi tebou a mnou Marek Hnila

Moje druhé setkání s MH. Ano, velmi čtivé, mnoho zajímavých úvah a myšlenek.
Plný počet hvězd . Pravda , ze života "šmejdů" se mi zpěnila krev.
A v druhé, už krve nebylo třeba.

25.04.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od AM. Téma těžké, uvěřitelné. Ten studenej přístup prarodičů, poté dcery je dft. pochopitelný.
Co je dle mě nejhorší : Když ti nejbližší působí vědomé zlo těm nejbližším. Jinak souhlasím s vladimír5170.

16.05.2023 5 z 5

Tak zde není co vytýkat. Mnoho zajímavých informací.
Souhlasit budu se všemi pětihvězdami a doporučuji.
Zdravím touto formou bolehošťáka Martina Moravce.

31.03.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Ano, tak zde není co dodat. Autorka píše skvěle, navíc popisuje kraj mého dětství. Těším se na další knihu.

26.03.2023 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Nádherná , srozumitelná a užitečná publikace.
Není třeba vždy velkých bichlí, tato kniha je toho důkazem.
Doporučuji

13.04.2021 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Úžasné dobrodružství GD. s rodinou a jeho zájmy o vše živé. Autor barvitě popsal krásy ostrova Korfu. Zpěv cikád při polední siestě , strávené ve stínu olivovníku, poté osvěžení v moři , návrat poté k dalším povinnostem , ano to je Řecko. Atmosféra vyhřátého ostrova z knihy úplně dýchá a láká k takovémuto rodinnému kroku. Já bych to tedy bral všemi deseti.
Kniha je brilantně napsaná , krása slohu je vyjimečná, dělající z knihy čtenářský skvost.

20.02.2021 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Moje třetí setkání s KT a opět super. Každá kniha měla něco dosebe. Těším se na další knihu.

14.06.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Já jsem spokojen , prostě za 1. ( tedy zde za 5*)

04.04.2023 5 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Ano, zde budu souhlasit se všemi 4 - 5*.
Výborně to rozepsala uživatelka alicewol.

24.04.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tady není co dodat. Na tohoto autora je dobré se těšit. Knihy mají spád, bez zbytečností jdou přímo k věci. Již napsané komentáře to dft. potvrzují
Samozřejmě dávám 5 * a doporučení. A bohužel i upřímnou soustrast C.C. za smrt blízké osoby.

17.12.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Tak tato kniha mně mile překvapila. Film s T. Hanksem je samozřejmě nádherný, úžasná kamera , dobrá hudba, zkrátka super film se vším . Role , které se zhostil TH. , mu byla šita na tělo, však získal spoustu ocenění.
Knižní děj je trochu jiný , nicméně hlášky Forresta jsou též super. Bylo zajímavé při čtení sledovat , co a jak jinak bylo použito ve filmu. Ano, s tím opičákem Sue , to už bylo trochu moc, ale nakonec proč ne.
Prvenství u filmu se též musí dát českému dabingu , dabéři jako Nela Bourová a Vladimír Dlouhý alias jako Jenny a Forrestr, jsou jedineční.
Knihu doporučuji fanouškům filmu k porovnání , jsou tam pasáže, kde se určitě pobavíte, nejadna knižní hláška vám utkví v hlavě.

24.03.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

K této knize již asi není co dodat , vše je již řečeno. Pozvolný začátek spěje ke grandioznímu závěru.
V jednom 3* hotelu jsem kdysi pracoval , mohu potvrdit , že ten hotel vypadá jinak , když je plný a opravdu až strašidelně , když je obsazen pouze minimálně.
V brzkých ranních hodinách dokáže v setmělé prázdné restauraci i blbý stín udělat divy. A co teprve navštěva sklepních prostor.... Ano autor to popsal dokonale.

16.02.2021 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Tak jsem si připoměl svoje dětství touto knihou. Sice jsem byl na pár táborech v Krkonoších - v Dolním Dvoře u Vrchlabí, ale zážitky zde byby jiné. Spoustu rituálů ( rozcvičky , nástupy , olympiáda , stezka odvahy , atd. ) Už to byly tábory rozplánované na každý den. To za táboření JF. , to by bylo to pravé.
Samozřejmě , že i mě se zde líbilo , spousta kamarádů , lesy, sportování a poznávání všeho nového. Získávání samostatnosti bylo určitě důležité.
Byla to doba, kdy kamarádství mělo váhu, opravdu vznikala pouta na celý život.
Autor dokázal barvitě vyprávět , bylo znát , že vše osobně prožíval s kluky. Dělat velitele party a být respektován , byl dar . Dnes je to velice těžké , obzvlášť právě s teenagery.
Za mě tedy 5 * a určitě budu pokračovat ve čtení knih Pana Foglara , i když můj čas dětství , jaksi poskočil dále

25.09.2020 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Budu souhlasit s cucik14. Ale, dům v Chorvatsku i prostředí nebylo špatně vykresleno.

20.02.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Super, autorka DC. poskočila na vyšší level. Jeji duchařské příběhy též nemají chybu. Jinak musim souhlasit s Bediczek a pokládám si stejnou otazku.
Atmosféru v lese autorka vykreslila velmi pěkně. Občas se mi osobně při procházkách lesy stávalo, že oči vidí něco co ve skutečnosti není , nebo je optickým klamem. Asi nejvíc v době mé 7 třídy, kdy jsem kvůli sportovním hrám ve škole nestíhal spoj do rodné vesnice vzdálené přes les cca 8- 9 km. Sice za světla a známou cestou , ale přesto sám a to pak každé křupnutí , křik ptáků či pohyb např. srnky , myšlenky rozblázní. A to bylo v době, kdy Freddy Krueger vládnul naši filmografií.
Rád jsem chodil , i s tou trochou strachu , cestou nahlas zpíval, mluvil na hlas , ale i sledoval krásy přírody. Sem tam jsem za silným kmenem i Freddyho zahlídl, ale.. asi jsem se chtěl podvědomě trochu bát.
Kniha mě proto oslovila a mé cesty připoměla. Napětí tak nějak vždy ustoupilo kráse cesty a tím , že mě až tak něco nezaskočilo, dokážu fantazírovat po kraji do dnes. Otázkou je , až mě jednou opravdu něco zaskočí ?!!

16.09.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Ano, i já jsem plně spokojen. Souhlasím se všemi 5*
Druhou knihu od IM. si velmi rád přečtu.

07.09.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Já budu dnes souhlasit s Foks. Pardubice, kde jsem chtěl kdysi bydlet a i okolí mám rád. Dft. Pocházím kousek od nich.
A přidám knize jednu hvězdu za obálku.

24.08.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak za mně plný počet *. Zažít tak něco takového !!?? Několikrát jsem snil o možnosti strávit noc třeba na nějakém zámku či hradu, jen loučemi osvětleném. Zaposlouchat se do atmosféry daného objektu , prochodit za noci např. sklepení nebo půdy.
Samozřejmě, toto je fikce, ale vím jak denní prohlídka musí změnit cítění následné noční . Dlouhlé stíny, praskání tu a hned tamhle, jojo , možná bych pak taky změnil názor.
V lipové aleji, vedoucí ke starému loveckému zámečku v mé rodné vsi jsme nejedno odpoledne trávili dětské radovánky , ale po setmění by jsme to nedali. Jednou jsme v pubertálním věku uspořádali stezku odvahy. Začátek byl u opustěného zámečku a napětí už zde by se dalo krájet. Alej před námi je dlouhá cca 1,5 km. čili co vás může potkat na konci nikdo neví ?? My starší rozmístili baterky a různé svetry řádně nasvětlené po větvích líp a i poklad řádně zamaskovali. Nicméně od zámečku jsme si troufli jen asi 500m. I kvůli strachu mladších dětí .Kdo zažil stezku odvahy ví, co se hledá, co ho čeká..Samozřejmě vše proběhlo nakonec přijatelně, až do momentu ,kdy z konce této aleje se přibližovalo světlo. Stačila chvilka a už jsme mazali téměř po.... zpět!! U zámečku , kde čekali rodiče jsme, řvali strachy, vzrušením... No nakonec se ze světélka vyklubal myslivec z noční pochůzky. ( který věděl , kdy a kde se akce koná ) a tak si na nás smlsl. Ano, ale v tom momentu jsme fakt věřili všemu. Dodnes zavzpomínáme, proto mi tato kniha lehce situaci připoměla.
Kniha určitě pobaví.

27.03.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první a ne poslední setkání s DC. a očekávání kniha splnila maximálně. Jdu do další jeji knihy duchařiny.

20.03.2022 5 z 5