Gweny Gweny komentáře u knih

Zumba Zumba Beto Pérez

Jako počáteční motivace je ta kniha skvělá.
Jenže člověka musí bavit tanec s prvky fitness, aby se do toho dokázal úplně zakousnout.

28.08.2019

Zlato džungle Zlato džungle Heinz Günter Konsalik

Nebyl to žánr, který bych měla oblíbený. Časté násilí a hrubost lidí mě hodněkrát odrazovaly, abych knihu vůbec dočetla. Na druhou stranu je příběh tak realisticky napsán, že si člověk může celkem jednoduše představit sám sebe v některých situacích.

03.10.2018 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Kniha, kterou jsem četla ještě před tím, než jsem viděla film a doslova mně v té době nadchla. Dnes už se raději podívám na film.

24.09.2018 3 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

V době, kdy jsem byla jako teenager zabraná do seriálu jsem se zbláznila do knihy. Dnes už vím, že bych ji asi do ruky nevzala, nicméně v té době mě čtení opravdu bavilo a neustále jsem vše srovnávala se seriálem.

24.09.2018 3 z 5

Jak se vyrábí sociologická znalost Jak se vyrábí sociologická znalost Miroslav Disman

Výborná knížka, když člověk začíná studovat sociologii a přidružené obory a potřebuje se zorientovat v metodologii výzkumu.

21.09.2018 4 z 5

Mýtus krásy Mýtus krásy Naomi Wolf

Kniha, kterou jsem četla v rámci studia. Nad mnoha věcmi je třeba se zamyslet, což mě před tím, než jsem knihu otevřela, vůbec nenapadlo.

21.09.2018 5 z 5

Ženy, muži a společnost Ženy, muži a společnost Claire M. Renzetti

Taková vstupní brána do studia genderu a zároveň dá se říci populárně nauční kniha o tom, jak funguje naše společnost a jak se vyvíjela. K tomu, aby si člověk udělal představu o mezních situacích, i když nechce tenhle obor studovat, je kniha naprosto ideální. Je ale potřeba zápal do tohoto tématu, jinak knihu bez větších poznatků s nechutí odložíte.

18.09.2018 5 z 5

Sociální a kulturní antropologie Sociální a kulturní antropologie Thomas Hylland Eriksen

Ač jsem se rozhodla jít obor sociální antropologie studovat, tato kniha pro mne byla takovou vstupní biblí do tohoto oboru a našla jsem si k němu poměrně rychle cestu. Je tam sepsáno ve zkratce vše, co poznání oboru obnáší.

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Viera Gašparíková

Jedna z mých oblíbených dětských knížek, kterou jsem vždy brala do ruky v době, kdy jsem byla nemocná. Přečetla jsem ji několikrát a vždy jsem v ní objevila něco, co mi předtím uniklo.

Sedmá hrobka Sedmá hrobka Valerio Massimo Manfredi

Zajímavá a poutavá kniha. Ač jsem ji četla před několika lety, stále si některé pasáže pamatuji a vím, že se mi příběh moc líbil.

10.09.2018 4 z 5