gutman gutman komentáře u knih

Helgoland: O vzniku a smyslu kvantové teorie Helgoland: O vzniku a smyslu kvantové teorie Carlo Rovelli

Velmi úsporně a přitom srozumitelně napsáno. Momentálně asi nejlepší čtení v tomto oboru.

13.06.2023 5 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Pro čtenáře letní odpočinek.

10.06.2023 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Zhruba první polovina je průměrnou až podprůměrnou červenou knihovnou, kde představitelé jsou spíše z loutkového divadla. Žádný uvěřitelný vztah a jeho vývoj, popisuje je jen oblečení a co poslouchají. Později se román zvrhne v politickou agitku.
Je škoda, že se knize věnuje tolik pozornosti, přitom třeba u nás máme v této oblasti daleko zajímavější autorky, třeba romány Lydie Strong, Evy a Kláry Pospíšilových nebo Lenky Křížové.

06.06.2023 1 z 5

Odstíny náhody Odstíny náhody Jenny Naomi (p)

Nějak nechápu, proč mají začínající české autorky pocit, že když budou psát gay přípěh, tak jim projde neschopnost vytvořit příběh a postavy. Tento druhý pokus po "Ty a já" má sice dvojnásobek stránek, ale za čtyři roky se autorka nezlepšila. Je to toporné, bez logiky i bez emocí a svět gay mužů neviděla ani z rychlíku. Vlastně to téma jen zneužívá.

24.03.2023 1 z 5

Teorie času Teorie času Tomáš Košumberský

Jestli "Zdravotnický vzdělávací institut" vydává pro lékaře víc podobných perel, mělo by se vedení urychleně nechat vyšetřit na psychiatrii.

14.07.2016 odpad!