gutman gutman komentáře u knih

Bubu – I muži mají děti Bubu – I muži mají děti O N

Humorná dystopie.

10.09.2023 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

I po deseti letech si několik povídek vybavuji. Právě za ty smutné dávám vysoké hodnocení. Od autora dosud to nejlepší, co jsem četl.

10.09.2023 4 z 5

Armabetton Armabetton Martin Chval

Všeho moc škodí, i srandy. Potom už je to křeč.

10.09.2023 odpad!

Felix až navěky Felix až navěky Kacen Callender

Nemyslím, že by byla kniha "naprostá bomba", jak tvrdí jásavě zářivá obálka, spíše zklamání. Jistě, je určena dospívajícím a má přiblížit učitou skupinu queer lidí mezi námi a tak se člověk snaží o větší toleranci k formě knihy. Vlastně mám problém. Jestli to má být autobiografické, tak je vlastně Felix dobře vylíčený sebestředný, sobecký a dětinský spratek, který se pohybuje v chápavém pseudouměleckém prostředí. Bylo by to kouzlo nechtěného :-). Takto to je taková módní pohádka.
Určitě by bylo užitečné, mít další román o dospívání nebo životě trangender jedince. Na rase by nezáleželo a daleko zajímavější by bylo, kdyby byl třeba soustružník nebo instalatér.
Dodatečná poznámka k systému *. Hodnocení u knihy má 6*, komentáře 5* a přenos do komentářů je divný. Takže dávám 2-3 z 6.

20.06.2023 2 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Obávám se, že autor je módně přeceňovaný, hlavně když člověk čte i jeho další knihy.

13.06.2023 3 z 5