grizlinka grizlinka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po dlouhé době jsem přečetla knihu, která mě opravdu zaujala. Hodnotím jako velice zajímavé téma, o kterém si někde jen tak nepřečtete. Pokud nepocházíte z tohoto kraje, tak většinou o této oblasti moc nevíte a dnešní děti jsou možná dokonce rády, když vůbec ví jak vypadá uhlí. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do života těchto lidí, a to v dřívější době, kdy vše stálo mnohem více námahy. Už se těším až mi dojde další díl :)

02.03.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvele napsane,v cloveku zanecha spoustu pocitu

04.01.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha, líbila se mi. Celou dobu jsem si vsázela na úplně jiného vraha. Bylo mi líto, že víceméně hlavní postava byla také obětí, nějak jsem tomu dlouhou chvíli nechtěla věřit....a ještě nakonec vyjde najevo že úplně zbytečně...

21.05.2021 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krasne basnicky o detstvi a mamince. A me take vyvolava vzpominky na detstvi kdyz jsme se je ucili ke dni maminek :)

03.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělý díl, splnil mé očekávání. Osudy lidí v období druhé světové války povětšinou nebývají šťastné. Ale o to těžší když čtete jak zasáhli rodinu, která už tak zažila spoustu útrap :/ těším se na třetí díl

06.11.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za pár dní, zaujala mě nápaditostí, mám ráda lehce filozofické úvahy. Nedávám plný počet hvězd, protože mi vlastně skoro celý příběh bylo jasné jak to dopadne. Ale na oddychové čtení perfekt. A také pro zamyšlení se nad tím, jaký je náš vlastní život a jestli ho opravdu tak žít chceme nebo jen následujeme přání a očekávání ostatních.

18.01.2023 4 z 5

Četla jsem oba díly Šikmého kostela. Je to silný zážitek číst co všechno si obyvatelé museli prožít za válečných i poválečných dob. V téhle knize až mrazí, protože se primo týká jmenovaných občanů. Je pěkné že paní Lednická nenechala tuto udalost propadnout v zapomnění. Na takové věci by se NEMĚLO ZAPOMÍNAT!

19.04.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

skvělé čtení, které vím, že si jednou zase přečtu :)

30.03.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zajímavý příběh, nečekala jsem šťastný konec ale i tak mě prekvapil. Velice poutavé čtení,jsem moc ráda, že smyšlené. Takhle žít bych nechtěla :/

24.08.2023 5 z 5

Bohužel smutná realita našeho státu.Samozrejme jde o jedno svědectví vyprávěné jen z jednoho pohledu,ale pokud se příběh zasadí se vsemi navaznostmi tak i obyčejný laik pozná kolik z techto zazitku jen potvrzuje jak vrcholnou politiku ovladaji mocni skrze sve znamosti a ve svuj vlastni prospech...

02.02.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zajímavý příběh který mě nenechal přestat číst. Konec byl podle mě trošku premrsteny a vygradovany, raději bych o něco šťastnější konec pro malou sestřičku ale jinak velice poutavé

22.06.2023 4 z 5

Mně se kniha moc líbila, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi promyšleně zapadající příběh i když občas mi přišlo, že mu nemůže být sto, ale přinejmenším dvě stě let podle toho kolik toho stihnul :) Doporučuji k přečtení, jde opravdu o takového švédského Cimrmana, se kterým se nenudíte.

13.08.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Už mám přečtené oba staříky, takže je to taková jiná verze na podobně zvláštní situace.

23.02.2023 4 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Velmi zajímavý příběh, který určitým způsobem nutí k zamyšlení. Určitě doporučuji pro odpočinkové čtení. Musím však dodat, že mě také opravdu překvapil rok vydání, něco takového bych z doby tehdejšího režimu nečekala.

20.02.2020 4 z 5

Vice me bavil prvni dil,presto hodnotim velice pozitivne, a stojednalety Alan opet cimrmanovsky pusobi po celem svete.

22.01.2021 4 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Velmi výstižné, opravdu by si ji měl pročíst každý, a to myslím především okolí. Typické "...a víš kdo je zase těhotnej?" ...prostě věta za všechny prachy :D Knížka se kterou si najednou nepřipadáte tak naprosto odlišní od všech ostatních.

16.02.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst a myslím, že není čeho litovat. Jako fantasy literatura je perfektní :)

24.08.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila, i více než předchozí dva díly. A to právě proto, že jsem si nemusela pročítat vnitřní rozhovory po sebevraždě prahnoucí Mie, které byly právě v dřívějších dílech.

08.10.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Zajímavý nápad! Velice čtivá kniha, zpočátku jsem měla strach, že se při časových přesunech dozadu budu po pár kapitolách ztrácet, ale nestalo se. Velmi pozitivně hodnotím i nečekané zvraty. Je zajímavé, že pokud by byla kniha psaná od začátku do konce, vůbec by nebyla napínavá a vše by bylo jisté. Opačný směr však dodal příběhu přesně to, co by měl mít.

02.07.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dobrá kniha, která se velice dobře čte. ze začátku to na mě bylo trochu víc postav ale do toho se člověk rychle dostane. Velké plus za to, že nejsou všechny souvislosti a tedy i odhalení pachatele jasné už od začátku, ale právě naopak dojde k nečekanému překvapení

17.08.2017 5 z 5