gretka gretka komentáře u knih

Muž, který pozoroval noční vlaky Muž, který pozoroval noční vlaky Georges Simenon

Spíš než detektivka je to psychologická povídka. Hlavní hrdina je nesympatický magor, který "se skrývá" před zákonem v uličkách Paříže a myslí se, kdovíjak není chytrý. Přesto mě jeho chování párkrát překvapilo a konec byl taky docela zajímavý.

20.02.2013 3 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Mistr a Markétka po anglicku. Knížku jsem četla děsně dlouho (jak už dlouho žádnou jinou), ale tím víc jsem si ji vychutnala. Byla výborná a jen tak na ni nezapomenu!

20.02.2013 5 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Výborně napsaná kniha; nejvíc mě bavil styl vyprávění.

15.08.2012 5 z 5

Králík je bohatý Králík je bohatý John Updike

Králík mě irituje už od prvního dílu. Tady se k němu přidal jeho dospělý syn, který je Králíkovou méně zdařilou kopií. Přesto nejsem schopná knihu odložit a vypadá to, že i ji budu muset přečíst do konce.

05.03.2012 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Strašně depresivní kniha, která mě zatáhla do Brna a poté na jižní Moravu během a po skončení 2. světové války. Přiznám se, že po jejím přečtení jsem si musela "odpočinout" u Agathy Christie! Ale doporučuju - hlavně kvůli realistickému vykreslení brněnského prostředí a vztahů mezi Němci a Čechy.

27.05.2011 4 z 5

Přeshádky Přeshádky Petr Nikl

2. prosince bude Petr Nikl číst v kavárně Švandova divadla úryvky z této knihy: http://www.meander.cz/php/page.php?JAZYK=CZ

01.12.2010 5 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

Knížka s krásnými ilustracemi, které rozhodně hodnotím na mnohem víc než 60 %.

29.11.2010 3 z 5