Graine Graine komentáře u knih

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Miluju typický anglický humor

Cizinec hledá byt Cizinec hledá byt Egon Hostovský

Existenciální román, hlavní hrdinou je postava představující ,,cizince mezi lidmi“. Najdeme zde symboly věčného poutnictví, nesdělitelnosti, pocity osamocení, vykořeněnosti...

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jako malá jsem dětem záviděla jejich dobrodružství

16.08.2012

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Smutné, dojemné, ale krásné pohádky!

16.08.2012

Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

jádrem sbírky Ohlas písní ruských – epické básně o ruských bohatýrech ( byliny )

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Krásné líčení přírody. Krajina – dotváří děj, není pouze kulisou příběhu, ale odráží pocity

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Jako malá jsem tu knihu milovala

Vyzvědačka Harriet Vyzvědačka Harriet Louise Fitzhugh

Jako malá jsem toužila být takovou špionkou jako Harriet!

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ráda si čtu tuto knihu každý rok v čase Vánoc

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Já jsem byla z knihy nadšená. Musela jsem ji číst jako povinnou četbu do školy, ale musím říct, že mě skutečně zaujala a dojala

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Měla jsem možost zhlédnout i divadelní představení a vřele doporučuju

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Výborná psychologická charakteristika postav

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tato klasika plná humoru snad nikdy neomrzí

15.08.2012

O smutných očích Hany Karadžičové O smutných očích Hany Karadžičové Ivan Olbracht (p)

k příběhu židovské dívky Hany se budu vždy ráda vracet

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Je škoda, že Anna Brontë není tolik známá a uznávaná jako její sestry, přestože je její dílo zajímavé, čtivé a zápletky výborně propracováné

Villette Villette Charlotte Brontë

Jsem velkou obdivovatelkou Charlotty Brontëové a tato kniha byla po Janě Eyrové druhou, kterou jsem od ní četla. Možná mě svým dějem neupoutala tolik jako Jana Eyrová, autorčino vrcholné dílo, ale přesto mě nezklamala. Zaujal mě především konec, který není typický pro ženské romány 19. století.

15.08.2012

Materská láska od 17. storočia po súčasnosť Materská láska od 17. storočia po súčasnosť Élisabeth Badinter

Velice zajímavé počtení, donutí k zamyšlení. využila jsem k diplomové práci...

18.08.2012

Počátky emancipace žen v Čechách: Dívčí vzdělání a ženské spolky v Praze v 19. století Počátky emancipace žen v Čechách: Dívčí vzdělání a ženské spolky v Praze v 19. století Marie Bahenská

Kniha mi velmi pomohla při psaní bakalářské práce

17.08.2012

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasová kritika společnosti, zesměšňení maloměšťáctví, lakoty

16.08.2012

Totální realismus Totální realismus Egon Bondy (p)

Zajímavé, jak autor vědomě používá neuměleckost, všednost, každodennost..