Ginosaji Ginosaji komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Výborná kniha! I přes to, že jsem ji četla opakovaně, během 'přednesu' básně mi málem tekly slzy..

01.09.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Vzhledem ke kvalitě a napínavému ději v předchozích dvou dílech jsem čekala trochu víc.

27.08.2018 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Do knihy jsem se pustila hned po sérii Hunger games. Přirozeně mi tedy chvíli trvalo, než jsem se dostala do preromantismu. Tomu připisuji počáteční pochybný pocit a značné rozpaky. U prvního setkání s Lottou nastal jakýsi zlom. Duše Werthera jako by byla mou a jeho utrpení taktéž. Nevím, jestli se ke knize ještě vrátím, je mi velmi smutno.

26.08.2018 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Jelikož si pan Urban mimořádně pohrává s jazykem, bylo pro mě zpočátku těžké se do knihy tak nějak dostat. Aspoň jsem z toho měla takový pocit. Velmi časté vsuvky znepříjemňovaly čtení.
I přes svou originalitu mě děj první knihy příliš nezaujal. Druhá si trochu polepšila, co se týče dějové linky, ale opakující se popisy, ve kterých Hastrman utíká lesem ji vrátily na podobnou úroveň..

26.07.2018 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na "ztracenou generaci" nic moc. Čekala jsem propracovanější zápletku. Řada popisů byla zbytečná.
Nicméně, i přesto se Gatsby četl velice svižně, a tak nemohu říct, že by kniha byla nudná.

16.04.2018 3 z 5

Eugen Oněgin Eugen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Číst tuto knihu po narkóze není úplně nejlepší nápad. U mé osoby vyžadovala velkou pozornost, která byla stejně občas nedostačující. Ztrácela jsem se mezi popisem Eugena a vzpomínkami autora.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Když pomineme úvodní popis, byť nezbytný, četla se tato povídka jedním dechem. Dokonale podtrhuje nevděčnou společnost

12.03.2018 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úchvatná hra. Jak absurdní vyústění!

12.03.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Nikdy by mě nenapadlo, že budu tak krátké dílo číst takovou dobu. Nemohla jsem se začíst do autorova jazyku. Aspoň že byly odděleny výstupy, jelikož usnadňují pochopení.

12.03.2018 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Shodou okolností jsem hru četla den předtím, než měli dávat film 'Já robot'. Do něj se mi promítaly výjevy z knihy, což bylo značně zajímavé. Zkuste to také

Proměna Proměna Franz Kafka

Absurdní, zvrácené, smutné, místy odporné.. Ale to je (až na poslední bod) prostě Kafka.

Počátek Počátek Dan Brown

Rozhodně stojím za názorem, že Brown napsal lepší knihy. Nicméně se mi líbí, že si zachovává svou osobitou osnovu, stále napínavou. Těm, kteří si na toto stěžují doporučuji vyhledat na youtube interview týkající se právě Počátku, kde své počínání zdůvodňuje.

12.03.2018 3 z 5

Nora Nora Henrik Ibsen

Jelikož jsem na této hře byla v divadle, kniha působila spíš jako utrpení. Láska, přetvářka, uvědomění. Nemohu říct, že je to bůh ví jak hrozné, nicméně mě to moc neoslovilo a kdyby nebylo povinné četby, raději se dílu vyhnu.

08.03.2018 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Po pomalém začátku a uvedení do děje se začne konečně něco dít - probíhá vyšetřování, do něhož jsou zaplétány klíčové osoby. Poté nabere kniha neuvěřitelný spád, který vás donutí číst dál a dál. Nepřestávat. Jen si vychutnávat dění.

14.01.2018 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Asi jsem měla jako dítě jiný vkus nebo jsem pouze nechtěla číst. Bohužel, kniha ve mně vyvolává jedině tak odpor (byla to pravděpodobně nějaká povrchní záležitost, nicméně se to hluboce zakořenilo). Ke knize už se nevrátím. Z dětského věku jsem vyrostla a jak už tu někdo psal, nejspíš by mi příběh neměl co nabídnout.

08.01.2018 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Skutečně krásné, velmi záživně napsané a krátké dílo. Vtipné i smutné zároveň. Každý by měl věnovat čas této knize.

06.01.2018 5 z 5

Děsný deník Děsný deník Terry Deary

Tahle kniha není příběh, proto na ni tak musíme nahlížet. Co den, to událost. Za mě super :)

23.12.2017

Děti za mřížemi (Příběh chlapce) Děti za mřížemi (Příběh chlapce) Joža Mikula

Všichni ví, jak se během druhé světové války zacházelo s židy. Nikde se ale moc nehovoří o dětech a když už, tak jen okrajově v jedné větě. Rozmanitý příběh chlapce a jeho putování z kiderheimů do rodin a naopak dokonale poukazuje na to, v jakých podmínkách a svízelných situacích se ocitaly děti nejen z Česka, ale i z ostatních okupovaných zemí.

06.12.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Vnějšími projevy během čtení knih nějak extra nedisponuji, ale u této jsem se smála od samého začátku. Konec mi úplně nesedl, ale je stejně absurdní, jako některé situace na začátku.
Musím také říct, že film mě navzdory báječné knize nudil.

06.12.2017 5 z 5

Jenom ne strach Jenom ne strach Ota Rambousek

Knihu jsem četla na základní škole, na popud třídního učitele. Musím říct, že človíčku, který ještě stále žije v milostivém či jinak přívětivém světě, značně otevře oči. Spíš než činy mě však pohltilo prostředí a celkově situace, jimiž postavy společně procházely.

20.11.2017 3 z 5