GilGalad GilGalad komentáře u knih

Hra na bohy Hra na bohy Damien Broderick

Zcela mimo mojí mísu, nevtáhlo mě to, i když jsem to nakonec protrpěl celé.

31.05.2018

Spad Spad František Kotleta (p)

Přečetl jsem téměř všechna autorova díla. Tato postapokalyptická trilogie má svoje silnější a slabší místa. Problém asi bude v tom, že jsem přečetl mnoho výrazně lepších knih s tímto tématem. Postavy mi k srdci nepřirostly tolik jako v jiných knihách Kotlety. S Janem Bezzemkem se mi žilo přirozeněji než s plk. Michálkem. Ale to je asi otázka vkusu. Nicméně se jedná o oddechové čtení, u kterého se určitě nudit nebudete.

27.05.2018 3 z 5

Partner Partner John Grisham

Dočetl jsem v podstatě jedním dechem a je to kniha, která je řemeslně skutečně napsána velmi dobře. Je pravda, že chvílemi jsem měl pocit, že to všechno hlavnímu hrdinovi vycházelo až moc podle plánu, nicméně nebudu spoilovat. Je pravda, že Patrick mi nepřirostl tolik k srdci jako Marco v Lobbistovi - tam mi např. nevadila plastičtější a trochu vláčnější pasáž z Itálie, kde jsem se měl možnost s hlavním hrdíïnou více sžít. Grisham často operuje s hrdinou, který je na útěku a snaží se vymanit ze zajetého systému, který ho válcuje. Patrick to ale vzal opravdu poctivě. Zamilovaná linka mi zde přišla plochá, ale nakonec nevýznamně významná.

08.07.2018 4 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

Hagena jsem si představoval jako Thora a Albrechta jako Lokiho :-) Jinak celá serie určitě stojí za přečtení. Velmi zajímavě zpracované téma vlkodlaků a blecrů.

11.06.2018 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Nuda, nuda, nuda...

05.06.2018 1 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Vynikající žánrová kniha česky píšícího autora. Děj Vás vtáhne po několika stránkách, postavy jsou plastické a není problém jim uvěřit. Vize postapokalyptického světa děsivá a strhující zároveň. Některé pasáže jako bych viděl přímo před sebou a často si na ně vzpomenu i dlouho po přečtení...

27.05.2018 5 z 5