Gibis Gibis komentáře u knih

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Naprosto úžasně nádherný příběh. Nebo nádherně úžasný? Jak chcete :) Už dlouho jsem se u knihy tolik neusmívala. A kdo má, popřípadě zná kočky, bude se usmívat ještě víc. Děj přibližovat nebudu, v anotaci se dozvíte vše, co potřebujete vědět. Ale doporučuji k prosvětlení těchto pochmurných zimních dnů!

13.01.2024 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Pro mě mnohem lepší než první díl, snad i proto, že jsem to přestala brát tak vážně jako krimi a začala si to skvěle užívat jako humor :) A noví Prévitovi parťáci Brit, Esmeralda a dokonce i Náčelník tomu dodali tu příslovečnou vtipnou třešinku na dortu. Františka Niedla jako autora zkrátka baštím se vším všudy :)

10.01.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Krásný, i když velice smutný příběh. Často si říkám, proč na některé lidi osud naloží takovou dávku trápení a neštěstí, jakou musela prožívat Lota a nejen ona. A taky si zas a znovu uvědomuji, jaké máme štěstí v tom, v jaké době žijeme. Jak moc se máme dobře. Vždycky mě dojme, jak dříve lidé a obzvlášť děti, dokázali mít obrovskou radost z věcí, které my považujeme za naprostou samozřejmost.
Konec jsem tedy proplakala, ten byl krutý. Nicméně se už teď těším na pokračování této rodinné ságy a určitě si ji nenechám ujít.

30.12.2023 5 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

Nalákala mě hezká obálka a vánoční námět, těšila jsem se na napínavou klasickou detektivku. Ale bylo to slabé, ač to zajímavě začalo, po nálezu mrtvoly už to byla docela nuda a musela jsem se nutit, abych udržela pozornost a dočetla.

10.12.2023 2 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Moc pěkná romantika z lékařského prostředí, ve které se rovnou měrou střídá lehce vtipná linka romantická, s tou vážnější lékařskou. Laura je sympaťačka, která se dokáže bít nejen za své pacienty, ale i za své přátele a Nash z počátku působí trochu jako suchar, ale naštěstí ho z toho Laura vyléčí :) Ale ten konec, to byl opravdu podraz!

30.11.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Opravdu nádherný příběh inspirovaný skutečnými událostmi, sice plný smutku a bolesti, ale zároveň naděje a lásky. A navíc napsaný krásným jazykem, poetickým a duši hladícím.

27.11.2023 5 z 5

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Kniha, u které jde hodnocení ode zdi ke zdi. Komentáře, které se objevují, aby byly vzápětí přesunuty. Já radím, přečtěte si a udělejte si názor sami! Ale můj názor je, že každý, kdo jen trochu sleduje to, co se dnes ve světě děje, nemůže dát knize odpad.

22.11.2023 5 z 5

Země Země Marek Epstein

Jsou knihy, u kterých za pár měsíců nevíte, o čem byly. A pak jsou knihy, jako Země Marka Epsteina, které nejenže ještě nějaký čas zpracováváte, ale zůstanou vám v hlavě na dlouho, možná i napořád. Doporučuji!

17.11.2023 5 z 5

Americký predátor Americký predátor Maureen Callahan

Zajímavé čtení. Občas to sice působilo trochu chaoticky, ale je otázka, jestli to vyšetřování právě tak chaotické nebylo, díky prostředí Aljašky a díky tomu, kolik institucí a států bylo do vyšetřování a výslechů zapojeno. Ve finále ovšem zůstává více otázek než odpovědí a to asi nejen na straně čtenářů.

09.11.2023 4 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Sériový vrah, šumavské lesy a kriminalista vtipálek :) Co víc si přát? Bavilo mě to a můžu doporučit!

08.11.2023 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Příjemný poslech audioknihy v podání Davida Matáska. Hodně jsem se toho dozvěděla o víně a jeho degustaci, což bylo pro mě zajímavé a jako vždy tady jde především o osobní vztahy mezi hlavními protagonisty, což mě na Mayových knihách baví. Ano, sérii z ostrova Lewis se to nevyrovná, ale přesto je to pořád dobré čtení.

03.11.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Kniha, která mě naprosto uchvátila obálkou, tahle je opravdu povedená. A knihy Petry Dvořákové mám ráda. Pláňata jsou stylově podobná její Dědině, jen je příběh vyprávěný jen třemi lidmi, mámou, tátou a dcerou. Ono se tam v podstatě nic moc neděje, je to příběh jedné rodiny (ne příliš idylické) na pozadí historických událostí let devadesátých, před a po revolučních, jak je prožívali obyčejní lidé a jaký na ně měly dopad. Já jsem si příjemně zavzpomínala na své dětství, protože jsem vyrůstala ve stejné době....jen já na rozdíl od holek měla milující pohodové rodiče.

30.10.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tak tohle bylo svižné, vtipné a sexy :) A ke konci i napínavé. Naprosto skvělá oddechovka.

30.10.2023 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Mě se moc líbí, jak Aňa píše. Její P.S. pro mne bylo pohlazením po duši a tak jsem si nemohla nechat ujít ani tuto povídkovou sbírku. Zjistila jsem, že některé povídky jsem již četla, protože byly součástí edice Česká povídka, ale vůbec nevadilo. Všechny povídky mě bavilo číst a byla jsem zvědavá na jejich rozuzlení, jen povídka Její rodina, s háčkující paní, mi přišla až příliš těžko uvěřitelná. Ale jinak bezva odpočinkové čtení.

25.10.2023 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Už při předchozí Fulviově knize jsem si říkala, že už ho nebudu číst. Jeho knihy jsou sice silnými příběhy, ale tak plné krutosti a beznaděje. Do půlky knihy tady není ani zrníčko pozitivity či naděje. To je hodně dlouhá předehra k tomu, aby se hrdinové z nejhlubší bídy, z nejtemnějšího zoufalství, pomalými krůčky vyšplhali ke světlu. Ale pak se objeví slabý paprsek v bezbřehé temnotě, naděje sílí a sen se začíná plnit. Je pravda, že z Rocca se vyvinul téměř nadčlověk a i přes spoustu dalších mrtvol jsme dospěli až k pohádkovému konci, ale aspoň to trochu vyvážilo tu první polovinu knihy.

10.10.2023 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Příběh třetí sestry Asterope se mi zatím ze série líbil nejvíce. Obsahuje má nejoblíbenější témata...knihkupectví, antikvariát, anglický venkov, Londýn na počátku 20. století...mé knihomolské srdce plesalo :) Krásný romantický příběh, který skvěle sednul do mé podzimní nálady. Těším se na další sestru!

08.10.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Asi si musíme zvyknout, že všechny Josiiny případy se týkají výhradně lidí jí nejbližších. Když čtete díly rychle po sobě, je to opravdu do očí bijící, ale když si mezi nimi necháte nějakou časovou mezeru, asi vám to ani nepřijde. Protože se to opravdu výborně čte, děj rychle ubíhá a zkrátka potřebujete vědět, jak to dopadne :)

06.10.2023 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Povídky a ještě k tomu hlavní hrdinové převážně padouchové. Ani jedno z toho mi moc nevyhovuje. Ale Deaver to prostě umí! Sice po několika povídkách už jste připravení na to, že nějaký takový zvrat v jeho stylu prostě přijde, ale přesto mě v několika povídkách dokázal překvapit.

03.10.2023 4 z 5

Zmizelá osada Zmizelá osada Karel Klostermann

Příběh se mi líbil, ale sympatickou postavu aby tady pohledal. Drsná šumavská příroda a drsní lidé v těžké době. Moc se mi líbil jazyk, jakým je to vyprávěno, i když si na to člověk musí udělat čas a číst pomalu a v klidu.

27.09.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak jo...nebýt Josie a jejích blízkých a rodiny, mohli by v Dentonu zrušit policejní stanici, protože by asi neměli co vyšetřovat :D Zatím všechny zločiny ve všech třech dílech se týkají téměř výhradně Josie. Ale ono se to tak dobře čte! Josii jsem si oblíbila, takže mě vlastně její osud dost zajímá a případy jsou to velmi napínavé a strhující. A jsem teda opravdu zvědavá, co nám přinesou další díly.

19.09.2023 5 z 5