gejza_makovnik gejza_makovnik komentáře u knih

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

V jeden krásny deň nám pani učiteľka slovenčiny (60+) povedala, že všetci musíme prečítať Tri gaštanové kone. Veľa kníh som nečítal, ale toto, toto bol fakt úlet. Príbeh Magdalény a Petra, ktorí sú do seba bezhlavo zaľúbení. A toto je v podstate celý dej. Občas sa tam pritúla Jano Zápotočný, ktorý je bohatý sedliak a chce Magdu pre seba. Ale rodičia Magdalény si nevyberú Petra pretože Jano má peniaze! No viete si asi predstaviť keď musíte niečo čítať na silu, len kvôli tomu aby ste dostali jednotku. Je to taká rozprávka pre ženy...

19.09.2022 3 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Nádhera, úžasný zlatom lemovaný príbeh kocúrika Olivera. Neviem si túto knihu vynachváliť.

29.05.2022 5 z 5

Vlk menom Tulák Vlk menom Tulák Rosanne Parry

Výborná jazda pohľadom vlka. Príbeh je k tomu inšpirovaný skutočnými udalosťami a je o tom aj natočený dokument a vydaná je aj kniha. Dokument som videl, knihu som čítal. Pútavé to bolo ale malo to medzery. Sem tam bola emotívna vsuvka, pri ktorej mi pár krát vybehla slza. Odporúčam každému milovníkovi zvierat.

29.05.2022 4 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

No, na YouTube som strávil dosť času na to, aby som si prečítal knihu od Goga. Kniha bola na nič. Daniel jednoducho opisuje ako sa stať Youtuberom a pridáva tam zvláštne obrázky, ktoré má síce neraz pobavili ale aj odstrašili. Nemyslím si že každý má vlohy na to, aby napísal knihu (viem z vlastnej skúsenosti). Gogovi sa to nejak nevydarilo, kniha pôsobí všedne, jednoducho. Tak aspoň si to pri jej písaní užil on.

29.05.2022 2 z 5

Stratený svet Stratený svet Arthur Conan Doyle

Úžasné dobrodružstvo, ktorým ma previedol Sir Arthur Conan Doyle. Kniha je neuveriteľne zaujímavá a je napísaná veľmi pútavo. Síce prvých 100 strán bolo ťažké prečítať (bola to proste nuda). Potom sa to ale rozbehlo. Začali sa diať veci, začal som dychčať a hltal som stranu po strane, kapitolu po kapitole.

29.05.2022 5 z 5