Gahanka Gahanka komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Tak do téhle knihy jsem se zamilovala. Pořád doufám, že jednou na hřbitově objevím malého chlapce a půjdeme si hrát... Dobře, tohle zavání trochou pedofilie, protože jsem na to stará, tak mou dětskou duši nebudeme pitvat.

Neil Gaiman je pan pohádkář. Každá jeho kniha mě vždy přenese do kouzelného světa, kde můžeme jasně říci, co je dobré a co je zlé. Radujeme se z maličkostí a tančíme na hranici snů. Pokud potkáme nějakého padoucha, vždy z něj čpí nechutný zápach, který příslušníci zla jiných autorů nemají. Jsou to padouši, kterých se opravdu bojíme, ne jen tupí vrazi a zloduši - je v nich něco víc, něco prastarého.

06.11.2013 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Musím říct, že kniha je vážně skoro dokonalá! Dlouho jsem se do ničeho tak dobře nezačetla. Už jen ze spojení autorů mi to muselo být jasné.

25.02.2014 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Kniha patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Je vidět, že pan Heller si dal záležet a ten čas strávený prací na tomto díle se vyplatil. Často jsem se smála nahlas a mnoho situací, ačkoliv né tak přehnaných, jsem našla i v dnešní společnosti. Díky barvitému líčení jsem se do knihy opravdu vžila.

13.02.2013 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

opravdu skvělý kousek

20.10.2012 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

naprosto nádherná kniha. Nečetla se mi příliš dobře, ale hlavní hrdinka mě omámila...

29.04.2012 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Romance se mi moc líbila, jen lituji, že jsem před četbou viděla film. Jinak skvělé.

29.04.2012 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Skvělý náhled do Kingova života a zároveň zajímavý "recept", který opravdu pomůže. Kniha není úplný návod, jak psát, ale rozhodně slouží jako nakopnutí a pomocná ruka.

10.12.2018 5 z 5

Zen a umění psát Zen a umění psát Ray Bradbury (p)

No skvělé! Teď mám v hlavě malého skřítka, který mě nutí psát! :D
Děkuji pane Bradbury!

12.11.2013 5 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Přečteno během chvilky a jedním dechem, stejně jako většina Sandmanů. Příběhy jsou to krásné a obrázky skvělé, co chtít víc? Prostě srdcovka. Možná bych ráda víc Smrti, ale stejně...

21.10.2013 5 z 5

Čajovna u malajského medvěda Čajovna u malajského medvěda David Rubín

Výborné. Atmosféra z knížky sálá, ale né příliš nuceně, prostě jen tak vás ty plameny olizují. Přečteno jedním dechem. Nějak nemám Sigfrida dost :)

20.10.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

kniha se mi moc líbila, považuji ji od autora za jednu z nejlepších. Film mě ale příliš nenadchnul, spíš naopak zkazil trochu knihu...

21.02.2012 5 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Myšlenka skvělá, ale konec mi připadal jako ta největší slátanina pod sluncem!

18.02.2012 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Od Čapka má nejoblíbenější. Doufám, že si ji někdy přečtu znova!

18.02.2012 5 z 5

Jasava Jasava Vladimír Šustr

První dětské samostatné čtení. Velice milá knížka a i přes datum vydání bych ji dala přečíst svým dětem.

18.02.2012 4 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsem za poslední dobu četla. Krutost obou světů, o které dokáže dát takhle rozsáhlé svědectví málokdo. Neuvěřitelné štěstí Heleny Valerové, která přežila i situace, kde měla mizivou naději. Místy mi její vyprávění připadalo příliš barvité, říkala jsem si, jak si přesně dokáže pamatovat určité detaily. Kniha je velmi zajímavá a čte se dobře.

23.11.2013 4 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Vcelku vtipné. Výborné grafické zpracování. Vizuální stránka je u této knihy dominantní.

01.01.2013 4 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Naprosto úžasná...

14.10.2012 5 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Líbí se mi psychologie postav... Komiks mě přímo nutí k seriálu

11.10.2012 5 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

Skvělá kniha! Autorka patří k mým nejoblíbenějším a tentokrát opět nezklamala...

09.10.2012 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Slouží svému účelu. Zajímavá lechtivá knížka. Příběh se zde ani nedá očekávat

07.06.2012 4 z 5