Gabriela_K Gabriela_K komentáře u knih

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Podle hodnocení a komentářů tady jsem se trochu zalekla, ale protože se mi první díl moc líbil, tak jsem se rozhodně chtěla pustit do druhého. I pokračování mě moc bavilo. Vtáhlo mě to a nemohla jsem se odtrhnout. Pro mě byla dvojka stejně kvalitní jako jednička.

11.08.2023 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Zalíbil se mi námět knihy a začátek, kdy se dozvídáme o Lízince a její rodině až po nápad na vznik školy, mě opravdu bavil.
Poté už to šlo z kopce. Nebavilo mě to, často jsem se ztrácela v ději.
Měla jsem za to, že hlavní postavou má být Lízinka, ale dostalo se jí tam tak málo prostoru. Přitom se mi tato postava líbila a rozhodně jsem se o ní chtěla dozvědět víc.

14.06.2023 1 z 5

Láska přes mobil Láska přes mobil Bianka Minte-König

Od knihy jsem neměla velká očekávání. Ale nakonec mě příjemně překvapila. Byla vtipná a hlavní hrdinka se svými kamarádkami mi byly sympatické. Samotná zápletka se mi líbila. Tudíž můžu knihu doporučit.

16.08.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

I když jsem už dospělá, přesto jsem v knize hlubší myšlenku neviděla, nezaznamenala. Byly to pro mě spíše velmi krátké příběhy v jedné knize a tudíž mě čtení moc nebavilo.
Možná až si knihu v budoucnu přečtu znovu, pochopím co chtěl autor říct.

19.06.2021 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kniha byla skvělá. Byla vtipná, zábavná, na konci smutná, ale přesto jsem si ji moc užila. Můžu jen doporučit.

28.03.2021 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Je to nejlepší kniha, kterou jsem v této sérii zatím četla. Připomnělo mi to knihu Princeta a kapitán, tím cestováním po moři. Jsou to spíš dobrodružné samostatné příběhy a některé z nich mě dost bavily. A celkově se mi kniha moc líbila. Kniha a film jsi jsou dost podobné, samozřejmě až na pár výjimek. Knihu vřele doporučuji.

25.01.2021

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Kniha se mi moc líbila. Netušila jsem až do konce, kdo je vrah. A bavily mě všechny ty zvraty.
Tedy můžu doporučit a těším se až se vrhnu na další díl.

01.01.2021 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Ze začátku jsem se bála si knihu přečíst, protože jsem si k 25. výročí představovala spíše něco jako encyklopedii, která by byla ilustrovaná a překypovala by informacemi a zajímavostmi. Ve výsledku mi tento styl nijak zvlášť nevadil, ale je tam něco, co bych vytkla. Konkrétně některé pasáže mi přišly moc zdlouhavé a občas jsem se v nich ztrácela a znudily mě. Jinak jsem se dozvěděla i zajímavé věci, o kterých jsem nevěděla a i to jaké překážky a komplikace doprovázely vznik seriálu celých deset let.
Pokud máte rádi Přátele, tak si myslím, že kniha stojí za přečtení, ale neočekávala bych nic světoborného.

23.12.2020 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Objevovali jsme nové důkazy a příběh měl spád. Od začátku jsem samozřejmě šla do té knihy s tím, že je Sal nevinný, ale až do úplného konce jsem nevěděla kdo je vrah. Samotný konec knihy mě překvapil, protože se událo dost zajímavých věcí. Knihu rozhodně můžu doporučit, takže bezesporu 5*.

11.12.2020 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Budu hodně srovnávat s filmem, který mám ráda, jako celou filmovou sérii.
Samozřejmě se dalo očekávat, že tam budou větší či menší rozdíly. Ve filmu je více akce, což mi vyhovuje více než v knize, kde je jí minimum. A moment na který jsem čekala a to závěrečná bitva, dopadl tak, že jsme se té bitvy vůbec nezúčástnili, což mě mrzelo.
Kniha jinak nebyla špatná, ale dávám pouze 4*.

20.11.2020 4 z 5

Zahradní design - Odborná příručka pro laiky i profesionály Zahradní design - Odborná příručka pro laiky i profesionály Rosemary Alexander

Jak sám název napovídá je to příručka pro laiky i profesionály. Kniha je rozdělena do tří částí: Fáze příprav, Fáze projektu a Fáze realizace.
Je v ní moře informací. Je doplněná o ilustrace jako fotky a kreslené obrázky, mezi kterými jsou i návrhy na menší zahrady nebo části zahrad. Je v ní seznam literatury pro další vzdělání.

Zahradní design se mi vždy líbil a byl to jeden z mých snů. Díky této knize jsem zjistila, že je to těžké povolání, ale radost z výsledku je nepřekonatelná. Aspoň trochu jsem se v tomto oboru, díky knize, zorientovala.
Určitě knihu moc doporučuji. Ať jste laik nebo profesionál a chcete se v tomto směru vzdělat nebo hledáte nějakou inspiraci.

03.08.2020 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Napínavé až do poslední stránky. Celou dobu jsem čekala, jestli ten plán vyjde.
Líbilo se mi, že se to všechno vrací k samotnému začátku a kruh se tak uzavírá. Smekám před autorkou, která to měla všechno dokonale vymyšlené. Zároveň je mi líto, že to všechno skončilo, protože jsem si postavy moc oblíbila, ale chápu že po tomhle, to pokračování mít ani nemůže.

Díl od dílu to bylo temnější a akčnější. Celá série je skvělá, rozhodně doporučuju.
Je to i pro ty, co sice nečtou YA, ale mají rádi thrillery. Určitě toho nebudete litovat.

29.05.2024 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Přiznám se, že ten zvrat jsem neodhadla. Měla jsem nějaké nápady, co by se mohlo stát, ale tenhle mě nenapadl.
Aljaška je postava u které nedokážu říct, jestli ji mám ráda nebo ne. Někdy byla fajn, někdy mi naopak dost vadila svým chováním. Ve výsledku to nikterak neovlivňuje moje finální hodnocení.
Kniha byla čtivá, styl psaní se mi líbil. Není to asi nic k čemu bych se chtěla ještě někdy vracet, přesto jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

09.03.2024 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Do třetice všeho dobrého.
Předchozí dva díly se mi moc líbily a tento není výjimkou. Nemohla jsem se od toho odtrhnout a po dočtení jsem byla zklamaná, že to všechno už skončilo a že jsem se s postavami musela rozloučit.

Celá série byla úžasná a za mě můžu jedině doporučit.

03.09.2023 5 z 5

Táta za všechny prachy Táta za všechny prachy David Walliams

Autora mám moc ráda a všechny knihy, které jsem od něho četla rozhodně nebyly krokem vedle. To samé platí i pro tento titul.
Zábavný, vtipný a dobrodružný příběh, při kterém jsem hltala každou stránku. David Walliams je spisovatel, kterému by každý jakéhokoli věku měl dát šanci. Knihu za mě moc doporučuji a těším se až si přečtu jeho další.

31.07.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mě nebavila, děj byl nudný. Často jsem se ztrácela v příběhu, kdy se skáče od jednoho k druhému.
Viděla jsem i film, který byl o něco lepší než kniha, ale přesto mě dílo nezaujalo.
Nic co bych doporučila k maturitě, v kánonu se najdou určitě lepší knihy.

Přesto na autora úplně nezanevřu a zkusím v budoucnu i jeho další tituly.

31.07.2022 2 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Viděla jsem filmové zpracování, které se mi moc líbilo a patří k mým nejoblíbenějším filmům. A bohužel se mi při čtení nedařilo na film nemyslet a možná právě proto mě kniha zklamala. Od filmu se odlišuje dost.
Když se přece jenom zkusím od filmu odprostit, nějak jsem v knize postrádala dobrodružství. Které je za mě naopak právě ve filmu.
Knize nebudu ubírat moc hvězdiček v hodnocení, protože to za mě nebyl žádný průšvih, ale stejně v tomto případě zůstanu u filmu.

09.08.2021 4 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Tohoto autora mám velmi ráda. A další kniha byla skvělá a jenom potvrzuje to, že má autor takový úspěch. Vypíchnu skvělé odhalení v závěru. A opět tady byl smutný konec, ale i přesto jsem si knihu moc užila a vřele ji doporučuji.

14.07.2021 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Kniha byla fajn. Líbilo se mi, že tam bylo více z bitvy než v předchozích dílech.
Kniha mě sice zas až tak nenadchla, ale bylo to hezké zakončení celé série.

24.02.2021 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Kniha nebyla špatná. Chápu, že nebyla zfilmována, i proto, že hlavní postavy předchozí knihy byli tentokrát více v pozadí. Oproti předchozí knize jsme se bitvy zúčastnili, sice trochu, ale byla jsem spokojenější než minule. Jinak to nebude kniha, kterou bych opravdu doporučila, ale přečtení nelituji.

27.11.2020 4 z 5