Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pěkná kniha, ač jsem neměla tak živelnou babičku, měla jsem s ní podobný vztah, jako hrdinka, krásný a plný lásky, s poselstvím do života, to se mě v knize dotklo asi nejvíce.

02.08.2017 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Zatím přečteny všechny knihy autora a žádná nezklamala. Román je úžasný a i povídkové knihy mají to,co autor v knihách předává..emoce,krásu,kde ji nehledáme a osudy,jaké neznáme.

01.08.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Zajímavá kniha,která pro ně částečně popisuje i princip psychosomatiky. Jsou věci,které si nedokážeme představit či racionálně vysvětlit,ale přece se dějí. Knihu jsem četla v době,kdy jsme v rodině procházeli podobnou situací a hledala jsem i skrze tuto knihu,nějakou pomoc. A z pozice pozorovatele můžu jen řict,že cesta k vyléčení je uvnitř nás, z venčí je to spíše podpora,která v našem případě nestačila.Autorka popisuje ruzné metody,které zkoušela ,a odhaluje v podstatě jednoduchou a přesto tak složitou pravdu, kterou najdeme ve svém nitru.

01.08.2017 4 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Právě dotčeno a stále ve mě slova knihy rezonují. Stejně jako předchozí kniha autorky, nádherný příběh o životě, jaký je, o tom dobrém i zlém, co člověk prožívá.. Spisovatelka užívá bohatě jazyk, úžasný popis emocí jednotlivých postav.. "Je horší něco krásného zažít a ztratit to, nebo to vůbec nemít.." Ke knize se určitě vrátím.

28.07.2017 5 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Moc pěkná kniha, líbily se mi všechny tři části knihy, každá se mě nějakým způsobem dotýkala, nejvíce však část dětství,krásně popsaný svět očima dítěte , kdy člověka nutí se zamyslet, co vše dítě ovlivňuje,co prožívá..Spisovatelka volí nádherná slova, která ve mě ještě dlouho rezonovala.

25.07.2017 4 z 5

Jógátky Jógátky Barbora Hu

Krásné příběhy na motivy jogové filozofie určitě nejen pro děti. Já sama chci tuto knihu darovat i mým blízkým, protože samy pohádky jsou psané tak krásným jazykem a přitom se člověk zamyslí nad pravdou mezi řádky...

31.01.2019 5 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Moc dobře zpracovaný román, přečteno během 2 dní.. Pohled na válku z pohledu hrdinů knihy s jejich osobními vnitřními i vnějšími životními boji, která graduje nevyhnutelným..

22.06.2018 5 z 5

Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Inspirativní kniha, četla jsem již více knih na podobné téma, ale i tak jsem zde našla pár pro mě nových myšlenek, které je jen třeba zavést do praxe..Příběh se četl s lehkostí ..

19.06.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl opět nezklamal, krásně propracované postavy a prostředí děje. Autorka dokáže člověka přenést do úplně jiného světa plného tajemství, intrik, zvratů i naděje. Jen mě tíží na srdcí, že na další díly si ještě pěkně dlouho počkáme..

18.11.2017 5 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Zajímavá kniha, přečtena za večer ráno. Nejvíce mě upoutal dějový zvrat v půlce knihy a to, jak se člověk musí vyrovnávat s následky svých rozhodnutí...

16.10.2017 3 z 5

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Nejprve jsem četla knihu Jako voda a moc se mi líbil styl vyprávění z pohledu více postav. Tato kniha byla jiná, samozřejmě šlo opět o psychologický rozbor jedné rodiny, ale vyprávěna z pohledu hlavního hrdiny a částečně dědečka. Musím přiznat, že jsem se ze začátku nemohla úplně začíst, ale po zapojení vzpomínkového deníku do děje příběhu, dostala kniha nový rozměr a i závěr románu se mi moc líbil.

21.09.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Velké zklamání, nepravdepodobné a ani ne príliš vtipné...

24.08.2017 2 z 5

Velká kniha meditačních technik Velká kniha meditačních technik Ronald D. Siegel

Zajímavá kniha, popisuje meditaci, všímavost, zaměřuje se na různé duševní problémy. Nabízí různé typy meditací, takže, každý si může vybrat, co mu vyhovuje.

23.08.2017 3 z 5

Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Až do krajnosti: kněz mezi mladými na okraji společnosti Guy Gilbert

Výborná kniha pastora, který věnuje život práci s mladými, nad kterými ostatní již zlomili hůl.

16.08.2017 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Krásná kniha pro děti i dospělé, připomíná mi Malého prince....

15.08.2017 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Nakonci každého dílů jsem natěšená, jak to bude pokračovat, ale ikdyž se kniha lehce čte, vadí mi už to zbytečné protahování a překombinování.

11.08.2017 2 z 5

Inkognito Inkognito David Eagleman

Skvěle napsaná kniha. Zajímavé poznatky o funkci mozku dokáže autor vtipně přiblížit a ilustrovat na příkladech z praxe.

11.08.2017 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Výborná kniha vycházející nejen z anatomicko-fyziologických zákonitostí, ale i psychologických a spirituálních principů. Další důkaz jak je celková pohoda pro zdraví důležitá a nabízí návody, jak této jít naproti.

11.08.2017 5 z 5

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Zajímavá kniha opírající se o Jungovu psychologii, každý si neseme své stíny, autor nabízí metody, jak s nimi pracovat, ovšem v praxi to není vždy jednoduché. Zajímavé je i přiložené CD s meditacemi.

11.08.2017 3 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Zvláštní kniha, že začátku a jsem měla problém se začít, prvních 80 stran bylo nutné přelouskat, ale pak nabral příběh spád. Z hlavní postavy byla cítit až hmatatelná samota a donutí to člověka zamyslet se, jak si takový člověk musí ve světě připadat opuštěný. Zároveň mě bavily popisy původu slov mimo jiné i autorova jména. Celkově mě kniha přišla slabší oproti předchozím.

11.08.2017 2 z 5