Gaara1 Gaara1 komentáře u knih

Starořecké báje Starořecké báje Nikolaj Albertovič Kun

Citace z knihy:
Poslední, pátý věk a páté lidské pokolení je železné. To je pokolení, které žije na zemi dodnes. Dnem i nocí bez ustání trápí lidi starosti a úmorná práce. Bohové sesílají na lidi těžké strasti. Pravda, ke zlu přimíchají bohové i dobro, ale přece jen zla je více a vládne všude. Děti nectí rodiče, druh není věrný druhu, hosté nenacházejí pohostinství, není lásky mezi bratry. Lidé nedrží danou přísahu, neváží si pravdy a dobra, navzájem ničí svá města. Všude vládne násilí. Cení se jen pýcha, ba i násilí. Bohyně Svědomí a Spravedlnosti lidi opustily a ve svém bílém šatu vzlétly na vysoký Olymp k nesmrtelným bohům: lidem zůstaly jen těžké bědy a nikdo je nechrání před zlem.

Je snad čas opět pozvednout zraky k nesmrtelným bohům ?

14.12.2013 4 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Krátká drsná povídka o milostném trojúhelníku, kterou nám naservíroval Mika Waltari na finský venkov a ke konci graduje do předvídatelného konce. 80%

25.11.2013 4 z 5

Mnich z hory Kója Mnich z hory Kója Kjóka Izumi

Pěkný příběh. Autor vás vtáhne do děje a s hlavní postavou budete čelit všem nebezpečenstvím, které ho potkají na cestě. Opravdu výjimečná kniha. 100%

19.11.2013 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Vojtovy sny o spokojené domácnosti, spokojené ženě a o radosti ze života vzaly brzo za své.Příběh se mi velice líbil a doporučuji.

19.11.2013 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

První kniha co jsem četl od Irvinga a musím říct, že jsem neudělal chybu. Autor si dal opravdu záležet na charakteru a popisu postav a míst, kde se děj odehrává.100%

11.11.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Viděl jsem nejprve film, tak jsem věděl, jak celá kniha skončí, ale stejně jsem u konce musel zamačkávat slzičky. 100%

14.10.2013 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Musím říct, že si mě autor získal na prvních stránkách a dokonale popisuje tehdejší diktaturu v Rusku, kdy si člověk nebyl jistý ani před svým bratrem, sousedem a kde strach umlčel svobodu a spravedlnost. Doporučuji.

12.10.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Musím říct, že se mi líbilo, jak celý děj skončil a byl jsem z toho úplně unesen, jak autorka celou dobu vede čtenáře až k rozuzlení Bohyní s Dorou Idesovou.

06.10.2013 5 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Historie Českého království opět ožívá a mi se můžeme vydat na vladařské dobrodružství s Přemyslem II. Otakarem a sledovat jeho životní osud a další osudy lidí, kteří se zapsali do dějin naší nádherné historie. Kniha byla poutavá i poučná.

22.09.2013 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Nádherná historie Přemyslovců mě dokáže uchvátit vždycky a když jsem otevřel knihu, tak na mě dýchla takovým způsobem minulost, že jsem byl opravdu rád, že jsem se na pár hodin ocitl daleko od naší doby a z pera pana Vondrušky jsem mohl stát po boku českého krále a prožívat s ním politická rozhodnutí, intriky, boje a milostná dobrodružství. 100%

10.09.2013 5 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Umberto Eco mě opět nezklamal, do knihy vložil veškerý svůj spisovatelský um, který knize dává tu jedinečnost, čtivost, složitost děje. Líbila se mi i propracovaná hlavní postava, kterou čtenář pochopí až někde v půlce knihy :-) 100%

28.08.2013 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Zajímavý příběh o skupince přátel, kteří neměli skoro nic a přesto žili šťastný život a netrpěli nedostatkem a svá dobrosrdečná srdce otevírala potřebným lidem. 90%

16.08.2013 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Vlastenectví, toto slovo v dnešní době skoro ztratilo význam a asi málo lidí by dneska šlo a bojovalo by s hrdostí za tuto naší malou zem.

Musím smeknout před lidmi v té těžké době plné strachu, udavačství, mučení a poprav, kteří bojovali, jak skrytě, tak i otevřeně za naše budoucí životy a za naší svobodu....

Autor vás vtáhne do děje, že si opravdu představujete, jak plánujete atentát na Heydricha a cítíte to nebezpečí kolem vás, které proniká do morku kostí....

11.08.2013 5 z 5

Syn čarodějnice: V ďáblově mlýně Syn čarodějnice: V ďáblově mlýně Rosemarie Schuder

Pěkné čtení o Janu Keplerovi ,který svůj životní osud vsadil do matematiky a postavení hvězd. Dále se dozvídáme, jak na Jana Keplera doléhala třicetiletá válka, proces se svojí matkou, která byla obžalovaná ze závažného zločinu čarodějnictví a jiné další životní zajímavosti o Keplerovi...

01.08.2013 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Sin, hlavní hrdina, který nám vypráví o zvěrstev, krutostech, mučení a o každodenním hladu v Táboře 14, Pro normálního člověka bude tento příběh velmi úzkostný a možná i nepochopitelný, co REŽIM dokáže udělat člověku a bohužel i dítěti.
Věřím, že pomocí takových Sinů, se tenhle plamínek naděje na lidská práva někde v temnotě rozhoří a podobné tábory se díky nim stanou jen barbarskou připomínkou, jak krutý může být člověk k člověku.

13.07.2013 5 z 5

Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho Alchymista - román o životě Edwarda Kelleyho František Marek

Opravdu poutavá historická kniha, která nám popisuje život Edwarda Kelleyho, jeho životní osud a jeho šťastnou hvězdu, která pomalu, ale jistě stoupá vzhůru a těší se přízně i Rudolfa II.

10.07.2013 5 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Musím se přiznat, že mě štvaly ty anglické věty, občas se mi zdál i děj přehnaný, ale kniha je napínavá, netradiční nápad, který autor dokázal opravdu rozvést a vtáhnout čtenáře do děje. Super, až na těch pár mínusů,co jsem zde popsal. 4 hvězdy.

30.06.2013 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Musím říct, že třetí díl se mi zatím líbil nejvíc a jsem zvědav , jak to všechno dopadne. Jinak co bych řekl ke knize? Autor tam měl zajímavé myšlenky a nápady, škoda jen, ( podle mého úsudku ) že je nedokázal dotáhnout k dokonalosti a přidat pořádně do děje, určitě by se kvalita knihy zlepšila. Jinak kniha je pěkná a člověk si nad ní odpočine.

23.06.2013 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Pro mě průměrná středověká detektivka - čtivá, zápletka pěkná, ale něco mi tak pořád chybělo. 60%.

10.06.2013 3 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Můžu říct, že to byla zatím moje nejtěžší kniha, co jsem četl. Ale jak jsem jí poprvé otevřel, hned jsem věděl, že je to neobyčejná kniha, styl psaní, charakter a psychologie postav mě vtáhli do děje, že mi ani nevadilo, když jsem se v určitých pasážích musel vracet o stránku a přečíst si ji znovu, abych pochopil určitou situaci, povahu děje.... Nelituji času strávenou nad Idiotem :-)

04.06.2013 5 z 5