FuriosoR FuriosoR komentáře u knih

Vzestup Baziliška Vzestup Baziliška Dan Abnett

Poněkud slabé pokračování předchozího dílu...

30.04.2018 3 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Bylo to takové jiné, příjemné...a přiznám se, díky atmosféře komiksu jsem se neubránil a pustil jsem si po letech diskografii My Chemical Romance, Black Parade počínaje :)

30.04.2018 5 z 5

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Japonská kultura, samurajská čest, loajalita až do posledního dechu. Pěkné zpracování. Zasloužených 5 hvězd.

04.04.2018 5 z 5

Plutona Plutona Jeff Lemire

Přiznám se, nějak mi to nesedlo. Vadily mi snad všechny postavy a jejich vzájemné interakce, kresba mě také nijak neoslnila. Trochu to zachránil konec, ale jinak pro mě průměr.

04.04.2018 3 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Zaujalo, líbilo. Dva odlišné světy lidí a zvířat, nenažraný Apex predátor, a hlavně kresba, která je povedená a sedí mi k příběhu. Druhý díl mě určitě nemine.

19.03.2018 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Přišlo mi to nějaké moc uspěchané a upřímně, bylo mi úplně jedno, co se stane s hlavní postavou a jak to celé vlastně skončí, takové mám z toho pocity... 3* aspoň za kresbu.

14.03.2018 3 z 5

Výpadek Výpadek Jimmy Palmiotti (p)

Bylo to krapet lepší než první díl série, avšak některé části mě lehce iritovaly a místy mě i nudily...
Plusové body dávám obálkám, části s oblbováním paměti PG a některým scénám s Jokerem (Jokery ;) ).

26.02.2018 3 z 5

Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny John Seabrook

Kniha přináší vcelku zajímavý pohled do hudebního byznysu POP music, aneb "money, money, money" a "evidentně máš talent, ale tvoje nápady nestojí za nic, takže to uděláme všechno po mým, a bude z Tebe stár"... Byznys, který v některých případech zavání vykořisťováním, jak se dočtete sami...
V knize taky zjistíte, že za tvorbou songu, co slýcháte denně, možná stojí více lidí, než jste si původně mysleli.
Poslouchám všechno, takže pro mě bylo obohacující počtení o Backstreet Boys, Britney, Rihanně, Katy Perry i korejském K-Popu. Některé věci jsem nevěděl a některé i lehce překvapily, ale zas tak jsem v minulosti tyhle interprety nezkoumal, abych pravdu řekl.
Velký plusový bod bych dal knize za neustálé odkazy na songy a srovnávané kapely, které obohatili můj playlist v průběhu čtení.

26.11.2017 5 z 5

Star Wars - Kenobi Star Wars - Kenobi John Jackson Miller

Na začátek menší vsuvka, vůbec se netýkající knihy (seriálový SPOILER!!!):
Původně jsem před přečtením doufal, že kniha bude na způsob komiksu OLD WOUNDS (https://www.youtube.com/watch?v=DMryzbm3Leg), pak se ta scéna ale tento rok objevila v animovaných SW:Rebels (https://www.youtube.com/watch?v=no4SxdIIDBE) a moje naděje pohasly. Každopádně jsem si více přál vidět ten souboj na velkém plátně s herci z EP.1, nicméně...

Knihu jsem si dlouho šetřil, nakonec pro mě byla vynikající a překvapivá. Ze začátku jsem sice měl problém se jmény, ale děj postupně příjemně gradoval. Obi se ve svém vyhnanství na Tatooine snaží plnit svůj "úkol" dohledem na Lukea a zároveň na sebe nepoutat moc velkou pozornost, což se mu ale moc nedaří. Zjišťuje, že i zde na Tatooine lidé vedou své malé a osobní války. Snaží se pomáhat kde to jde, ale zároveň si musí si dávat pozor, aby jeho činy nijak neohrozily jeho poslání na této planetě.

Jeho neustálý vnitřní boj ohledně porážky Anakina a výčitek, že měl zasáhnout dříve a tím pádem zachránit spousty životů, se na Benovi dost podepisují. Stejně tak, jako jeho osamělý život, kdy si od sebe distancuje osoby, kterým je blízký, což vygradovalo pro mě ve smutný, ale očekávaný konec.

Plusy:
- Obiho meditace a rozmlouvání s Qui-Gonem
- menší náhled do historie a tradic Tuskenů a Jedie Sharad Hetta
-Obiho zmínění starých lásek (navíc jedna byla Jedi, díky které se při její smrti Obi-Wan málem dostal na temnou stranu síly, ale to už jsem načetl na googlu :) )
-samozřejmě samotný OBI-WAN KENOBI !!!

Mínusy:
-když už se rozrůstá to filmové SW universum s Antology movies, pořád čekám na SW film o Obi-Wanovi s Ewan McGregorem :)

09.07.2017 5 z 5