Fuckenbrau Fuckenbrau komentáře u knih

Barakuda: Kniha 1 a 2 Barakuda: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Korzáři! A pak dál intriky, zabíjení, násilí, sex, otroci, církev, vnadné ženy, vnadní muži, mapa k pokladu, zrada a pomsta. Klasický mix, okořenění svěžími nápady, servírovaný ale poněkud odlišně. To vše v prostředí Karibiku.

23.04.2022 4 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Jako celekem fajn krvavej příběh ze Sibiřského gulagu a úťěku z něj. Není to první comics, kniha či film na dané téma, co jsem měl tu čest číst či vidět. Občas zde probleskne inspirace z dřívějších a slavnějších děl. To ovšem není nic špatného.
Přišlo mě to celé trochu předvídatelné a občas poněkud nepřehledné. Za mě žádná bomba, ale velmi slušná hororová příjemnost!

04.03.2022 3 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Tohle je naprostá legenda, krvavá a brutální akční jednochuťovka, ke které se vždy jednou za čas vracím, abych si udělal dobrou náladu. Miluji brakovou literaturu a tenhle je skvost prosycený zábavným násilím, krví, hláškami a především černým humorem.
Vždyť základní premisa (no, ona tam vlasntě žádná jiná premisa ani není), kdy hlavní hrdina je nejnebezpečnější galaktický vrah, snažící se odhalit olbřímí spiknutí "hysterické vánočky, která byla unesena z exhibujících vaječníku, za účasti hřmící tkaničky" jek kouzelné.
Různé přestřelky a důmyslné zabíjení jsou pak vždy hodnoceny pozornými redaktory časopisu Splatterhouse. A moc se mě líbili ty flashbacky, vždyť... Jeho očí žár.

Možná jsem kacíř, ale tohle mělo v sobě tolik skvělých a osvěžujícíh nápadů, za mě lepší něž Kulhánek v nejlepší formě! KULT!

30.01.2022 5 z 5

Punisher: Svět sovětů Punisher: Svět sovětů Garth Ennis

Velký Garth je zpět!! Konečně někdo zas vydal něco od Gartha Ennise, a dokonce to je jeho návrat tam, kde krve teklo nejvíc a játra hřezla o stošest. Ano, je to návrat k legendární kydlící postavě, jenž se jmenuje Frank Castle.

Nebudeme chodit kolem odjištěného granátu, je to návrat naprosto do-ko-na-lý, já bych řekl i mrdózní! Brutální příběh se točí kolem ruských mafiánů a veteránů z Afgánistánu, surových událostí a činů, jenž se staly tam. Tyto činy lze spíš označit za grandiózní explozi krutosti a zrady. A po letech to vše spěje do extramaskrálního finále, kdy i Punisher možná bude muset překročit své vlastní meze...

Garth je zpátky ve vynikájící formě, tedy co se týče syrovosti scénáře, přestřelek a násilných scén. Co tady zcela chybí, je taková ta zábavná brutalita, ale tady jsme v řadě MAX a to se tu vlastně nenosí.

A pan Burows? Ta kresba? Neonomicon nebo Providence jste četli ne? Jako paráda, tohle nemá chybu. Řekl bych že mudžahedíni nebo rusáci s kalachama, nebo prostřílení mafiáni mu jdou možná ještě víc, než chapadlovité stvůry z Lovecraftových světů.

Nejlepší Punisher od toho, kdy přestal vycházet Punisher od... Gartha Ennise!!

04.11.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Mirka Andolfo

Nejdříve mě zaujala zajímavá kresba, s dosti erotickým podtextem. Samozřejmě jsem už o téhle sérii i něco zaslechl, dokonce samé kladné věci. Přesto jsem byl opatrný, pamatujíc si vztahovkovovej Sunstone, kterej mě teda zas tak nebral.
Na druhou stranu už od dob Blacksada a Usagi Yojimba (vlastně od dob Ninja Želv) mám pro antropomorfní comics slabinu, takže to byla jasná volba.
A výsledek mě nadchnul a překonal očekávání! Dostáváme se do poměrně totalitního světa, kdy je určováno kdo kde s kým se bude pářit. No a pak se to rozjede, konspirace, únosy, vraždy, magie.. těším se dál.

08.06.2021 3 z 5

Co jsem prožil Co jsem prožil Josef Šnejdárek

Stručně psaná naprosto napínavá autobiografie generála Šnejdárka. Nejvíce prostoru dostává jeho působení ve ve Francouzské cizinecké legii v Africe. A jsou to opravdu neuvěřitelná dobrodružství.
Bohužel, vyprávění z první světové války už tak obsáhlé není, a zápisky o Československo - Polském a Československo - Maďarském konfliktu je jen na pár stránek, i když i tak výživných.
Jen tak pro zajímavost, měl jsem tu čest být na vojenském hřbitově z první světové války ve Francii. Zde bylo pohřbeno hodně československých legionářu, ale dost mě překvapil ve "Francouzském oddělení" podíl kamených půlměsíců mezi náhrobními kříži. Díky této knize se mě to vše spojilo dohromady. A pochopil jsem, kolik bylo nahnáno do tohoto válečného konfliktu Maročanů, Alžířanů, Senegalců atd. aby umírali na Evropském bojišti.

14.03.2021 5 z 5

Kroniky Pandarve Kroniky Pandarve Martin Lodewijk

Když Crew oznámila vydání, doslova jsem se zajíknul nadšením! V 90. letech jeden sešit s půlkou příbehu. Pak nic. A víc než deset let pozdějc jeden sešit, co nenavazoval. Tak nějak jsem se smířil s tím že tuhle skvělou space-operu, která je spíš originálním fantasy, si nikdy pořádně nepřečtu. A ejhle, Crew to vydala a je to naprosto perfektní.
A já chci víc a další knihu!

05.03.2021 5 z 5

Leviatan Leviatan Boris Akunin (p)

Další napínavá detektivka s geniálním Fandroinem. Tentokráte hledáme autora hrůzného masového mordu v Paříži, kdy zmizel tajemný artefakt. A zcela určitě se pachatel nachází na luxusním zzámořském parníku Leviatan. My čteme deníky všech pěti podezřelích a příběch se ubírá a my nacházíme četná překvapení.
Jako vždycky, skvělé, lehké a nesmírně pozitivní čtení.

31.01.2021 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Ve finále u mě nastal po přečtení trochu rozpačitý pocit. Některé povídky mě dost nebavily nebo nudily a to procento bylo bohužel pro mě docela vysoké.
Jako jó, našlo se tam pár "kulervoucích" a objevil jsem nějaké pro mě neznámé domácí autory, ale celkově jsem se na čtení tak moc netěšil a pak to četl docela dlouho.

Takže tak 30 procent za ****, 40 procent *** a 20 procent pouze za **.

29.05.2020 3 z 5

Balada o slaném moři Balada o slaném moři Hugo Pratt

Škoda že kniha za takovej ranec peněz má takhle zprasené podklady a kresba je rozpixelovaná. Označil bych to za vydavatelskou čuňačinu.
Jinak jsem dlouho toužil o setkání s touhle legendátní postavou a exotické prostředí pacifiku tomu dává šmrnc. I přesto, že příběh je poněkud naivní.
A skvělá je předmluva Umberta Ecca.

27.01.2020 3 z 5

Před Incalem Před Incalem Alejandro Jodorowsky

Ano, taková je naše budoucnost. Jako krysy žít v na nejspodnějších úrovních Šachtoměsta, fetovat a kouřit SPV. Místo vztahů jen "homeokurvy", komponenty si složit podle svého momentálního vkusu. Být závislými telemany a jako největší vzrůšo pochcávat zoufalce plachtící do jezera sebevrahů.

19.12.2019 3 z 5

Popel a prach Popel a prach Brian Azzarello

Uff, docela masivní vyvrcholení série a já jsem dost nas.aný, protože tímto přestal Hellblazer u nás vycházet. Tedy když nepočítáme ještě pár příběhů v Crwi.
Perverzní, úchylné a brutální. Tak nějak nám všechny ty střípky začínají do sebe zapadat, aby se nakenc tato skleněná mozaika rozsypala, přímo na nás, a pořezala nám obličej. Azzarello se se čtenářem vůbec nepáře a rovnou ho rozkuchává, hezky pomalu a sadisticky.
Opět musím doporučit několikeré přečtení, aby si člověk utřídil všechny detaily. Nejlépe celou sérii najednou, nebo v krátkém úseku. Protože ta propracovanost je úžasná.
Je to zvácené, a kupodivu, moc si tady našeho oblíeného antihrdinu neužijeme.

05.10.2019 4 z 5

Kolosální Conan Kolosální Conan Mike Mignola

Nejzajímavějšího bylo tohle sehnat. Když jsem viděl inzeráty, že to někdo nabízí za 50 000, orosil mě studný pot.. ale nakonec jsem sehnal za příjemnou cenu (člověk se musí ptát) a byl jsem z toho nadšten. Skvělé čtení na dlouhé zimní večery ke skleničce whiskey.
Kurt Busiek se snaží vzdát hold původnímu legendárnímu scénaristovi Roy Thomasovi a dost se mu to daří.

10.09.2019 3 z 5

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

Zaznamenané dílo a životy několika generací katovské rodiny. A jelikož se zrovna prožene Francouzská revoluce, tak je jasné, že se gilotina jen tak nezastaví.
Něco je samozřejmě přitažené za vlasy, ale hodně to zachycuje atmosféru doby.

05.09.2019 5 z 5

Zkouška odvahy Zkouška odvahy Jason Aaron

Jo jo, tady dost solidně jatkuje a někteří jedinci konečně ochutnají to, o co si celou dobu koledují.

09.05.2023 4 z 5

Bohové a netvoři Bohové a netvoři Mike Mignola

Za mě série napínavě graduje, navíc nás potká nepěkná věc. A obávám se, že to nění vše. Očekávám, že už v dalším díle dojde alespoň k pozvolnému odkrytí karet.
Sérii jsem si pořídil ze setrvačnosti, ale teď už se nemůžu dočkat dalších pokračování...

04.03.2023 4 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

No na začátek musím říct, že jsem Kingdom Come úplně nedohrál a bavit mě přestalo někde blíže k začátku, než ke konci.
Ale zas jsem se dost těšil, knížky i comicsy se středověkou tématikou mám tuze rád.
Ale za prvé mě zklamala kresba. Tohle vypadá, že bylo šito horkou nití. Nebo se říká jehlou? Ale kresbu ještě přežiju.
Ale scénáristicky to bylo takové dost zpatlané, jakoby.. jakoby americký scénárista psal comics z české historie a byl omezen zároveń příběhem, který se stal v nějaké počítačové hře..
Takže slabší příbeh o surovém Prckovi, který vykydlí každého, kdo mu neprokáže dostatečnou úctu, což je vlastně každej.
Navíc srozumitelnosti nepomáhá ani neustále časové posouvání děje o týden sem, o měsíc zpět.
Ale pokračování ještě dám šanci...

Z historických comicsů ale radši šáhnu do edice MDEK, či Modré Crwe nebo nakladatelství Erb.

03.03.2023 2 z 5

Nový svět Nový svět Mike Mignola

Dost dobrá první kniha nové série! Trochu jsem se obával, že téma už bude po všech těch spin-offech vyčpělé (tohle je vlastně spin-off spin-offu), ale ono to má koule! Atmosférické, hutné, jednoduchý tah na kmoru, dostatečně napínavé. A k tomu perfektní kresba!
Těším se na další!

03.03.2023 4 z 5

K čemu je dobrá válka? K čemu je dobrá válka? Ian Morris

Bohužel, moje QI nebo snad schopnost soustředění zapříčinila, že jsem si toto nemohl vychutnat. Vždy jsem dal tak 5 - 7 stránek a musel četbu přerušit a nechat na další den. Je to moc zajímavé, ale také pro mě těžko stravitelné.
Ideální čtení na tajňáka do práce.

16.02.2023 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Sérii jsem začal kupovat díky zdejšímu hodnocení hlavně pro matku, která má detektivky (i historické) ráda. Ona je se sérií spokojena, za mě první kniha ok, ale tohle už bylo až moc překombinované a poměrně, alespoň pro mě, předvídatelné. Ale určitě si ze zvědavosti daší knihu přečtu.

16.02.2023 3 z 5