Fuchsie Fuchsie komentáře u knih

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Dala jsem plný počet hvězd, protože je to opravdu výborná kniha, ale děj je pro mne příliš drsný, protože doba, kterou
Waltari popisuje drsná byla. Radši mám Egypťana Sinuheta a Tajemného Etruska.

12.01.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Mohu jí otevřít kdekoliv a začít číst a vždycky mě znova dostane.

Židovská válka Židovská válka Lion Feuchtwanger

Výborný historický román, který čtu již poněkolikáté. Patří k mým oblíbeným.

12.01.2014 5 z 5

Výborné pohádkové čtení pro děti i dospělé.

12.01.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Vtáhla mne do děje tak, že jsem po přečtení z toho konce měla pěknou depku. V mapě jsem hledala místa, kde se děj odehrává... No zkrátka ohromné.

30.01.2013

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Tato kniha vás skutečně donutí zamyslet se nejen nad sebou, ale i nad rodinnými vztahy. Je v ní navíc mnoho odkazů na další zajímavé čtení.

30.01.2013 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tahle kniha u mne soutěží v oblíbenosti s Dnem Trifidů. Také jsem ji přečetla několikrát.
A navíc i film byl úžasný.

17.08.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu jsem začala číst už kdysi - hned jak vyšla (1972) a od té doby se k ní pravidelně vracím. Patří k nejlepším sci-fi, které znám.

17.08.2012 5 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Je to taková lehká četba někam k vodě.

08.08.2012 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

I když mám pana Vondrušku ráda, zatím jsem se do této knihy nějak nezačetla.

08.08.2012

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborná kniha. Moc se těším na pokračování. Pan Vondruška mne nezklamal.

08.08.2012 5 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. Mohu ji číst z kteréhokoliv místa kde ji zrovna otevřu a vždycky znova mě uchvátí. Dávám plný počet bodů !

04.08.2012 5 z 5