Francois17 Francois17 komentáře u knih

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Výborný díl. Velice čtivé a napínavé.

02.04.2018 5 z 5

Korzáři Francouzské revoluce Korzáři Francouzské revoluce Jiří Kovařík

Kapitoly z Indického oceánu byly výborné, ale jinak mám z knihy podobný dojem jako předchozí čtenář. Chyběla ta velká jména a velké příběhy. I tak to bylo velice zajímavé, ale trochu méně čtivé.

24.03.2018 5 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Pěkná historická kniha jak má být. Rozvětvený děj, dobře vykreslené charaktery, velice čtivě napsáno, prostě nádhera. Přečteno za tři dny, což je u tak tlusté knihy možná můj rekord. Už se těším na další díl.

17.03.2018 5 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Nebylo to špatné, ale přece jen asi nejslabší kniha co jsem od Cornwella četl.

15.03.2018 4 z 5

Ilustrátoři dobrodružství Ilustrátoři dobrodružství Vladimír Prokop

Tak tohle je naprosto dokonalá kniha, jak formou, tak i obsahem. Nikdy jsem ani nedoufal, že by něco podobného mohlo u nás vyjít. Obsahuje všechny ilustrátory, o kterých jsem si myslel, že jsou zapomenuti. Neuvěřitelné. Kniha předčila všechna má očekávání, je nádherná, krásně napsaná a obsahuje obrovské množství informací a obrázků. Z mého pohledu to není kniha roku, ale desetiletí. Nakladatelství i Vladimíru Prokopovi patří obrovský dík. Nevím, jestli tuhle knihu někdy něco překoná.

09.03.2018 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Také druhý díl byl dobrý. Autor opět úžasně a přehledně popisuje bojové scény tak, jak jsme u něho zvyklí. Ono to není úplně samozřejmé, občas se u některých autorů v těch bojích ztrácím a nevím, kde se vlastně hlavní hrdina pohybuje. U Cornwella se mi to nikdy nestane. Prostě zase skvěle napsané.

16.02.2018 5 z 5

Tygři sedmi moří 2.: Francouzští korzáři 1698-1763 Tygři sedmi moří 2.: Francouzští korzáři 1698-1763 Jacques Marseille

Sice malá, ale velice dobře napsaná knížka.

10.02.2018 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Velice dobrá kniha, má to spád. Hlavní hrdina je pro autora typický, sympatický rváč, co se s nikým nemaže. Z prvního Sharpa jsem byl asi nadšený trochu víc. Uvidíme dál, zatím to vypadá velmi dobře.

27.01.2018 5 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Michael Weber

Dobrá kniha, ale smutné čtení. Tu bídu a zmar se autorovi podařilo vylíčit hodně přesvědčivě. Vše podstatné už tu bylo řečeno v předcházejících komentářích. Dá se jen souhlasit. Opravdu výborné.

14.01.2018 5 z 5

Válečník: Zrození legendy Válečník: Zrození legendy David Gilman

Opravdu to vůbec nebylo špatný, chvílemi dokonce výborný. Škoda té spousty chyb. Už se také těším na další díl. V angličtině už vyšly čtyři a v únoru vyjde pátý.

16.12.2017 5 z 5

Ludvík XIII. Spravedlivý, Král Tří mušketýrů Ludvík XIII. Spravedlivý, Král Tří mušketýrů Georges Bordonove

Moc pěkně a čtivě napsaná životopisná kniha. 100%

25.11.2017 5 z 5

Korzáři krále Slunce Korzáři krále Slunce Jiří Kovařík

Literatura faktu, která nepostrádá napětí, ani silný příběh. Ani chvilku nenudí a člověk musí pořád číst dál. Skutečně úžasná knížka. Zájemcům o korzárské řemeslo objasní vše - včetně účetnictví.

19.10.2017 5 z 5

Králova komnata Králova komnata Juliette Benzoni

Ani druhý díl nezklamal. Pěkné.

17.09.2017 5 z 5

Zabili královnu! Zabili královnu! Juliette Benzoni

Vdova Scarronová - Maintenon mi byla vždy, ať už v beletrii, či jako historická postava spíše protivná. Autorka ji zde nazývá prostřednictvím svých postav, skutečně šťavnatými přídomky a je to radost číst. Moc jsem se pobavil. Dobrá kniha. Dobře napsaná i přeložená.

17.09.2017 5 z 5

Vlk a lev - Válka tří Jindřichů Vlk a lev - Válka tří Jindřichů Denis Lépée

Děj románu se odehrává v období před vraždou vévody
de Guise v Blois. Na rozdíl od jiných autorů, je zde vévoda líčen jako kladná postava. Dobrá knížka. 100%.

01.09.2017 5 z 5

Sharpův ďábel Sharpův ďábel Bernard Cornwell

Se Sharpem jsem strávil posledních asi 6 let. Nejdříve jsem si vytvořil zásobu asi deseti knih a pustil jsem se
do čtení. Na konci jsem ale stejně nedočkavě čekal na
každé další vydání.
Žádný z dílů mi nepřišel jako nastavená kaše a jenom
lituji, že jich není víc. Nakladatelství OLDAG patří díky
za to, že celý projekt dotáhlo do úspěšného konce.
Není to u nás zvykem, většinou to skončí pár díly a dost. I poslední díl byl stejně skvělý jako ty předešlé.

28.08.2017 5 z 5

Posedlosti francouzských králů Posedlosti francouzských králů Henri De Roméges

Velmi čtivě a zábavně napsáno. Možná na tom má podíl
i dobrý překlad.

25.08.2017 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Erwin Resch

Tak to už se opravdu nedalo. Slátanina !

18.08.2017 1 z 5

Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Régine Deforges

Hezké a dojemné čtení. Všechny tři díly 100%.

18.08.2017 5 z 5

Boj o svobodu Boj o svobodu Mark Keating

Skvělé. První díl čtyřdílné série. Další díly u nás bohužel
nevyšly. Kdo má rád Sharpa, Hornblowera a podobná
dobrodružství, tomu se kniha bude líbit.

06.08.2017 5 z 5