FoxieAli FoxieAli komentáře u knih

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Upřímně...docela zklamání. Četla jsem Nástroje smrti a Pekelné stroje, které stále patří k mým oblíbeným sériím, ale toto zdaleka nenaplnilo má očekávání. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu scénář jednoho dílu detektivního seriálu. Šli tam, zjistili tohle, šli támhle, zjistili tohleto... Kromě toho se víc jak půlku knihy nic nestalo, žádnej zvrat nebo akce.
Postavy mě taky nijak zvlášť nezaujaly. Půlka z nich tam byla úplně zbytečně, vztahy mezi nimi byly poměrně snadno předvídatelné. A nebyla by to kniha o lovcích stínů bez už klasického "Je mi sedmnáct, ale jsem nejlepší lovec stínů všech dob."
Jinak tato kniha mi opět potvrdila, že Spolek je nejvíc nanic vláda.
Za mě 3* a to jen kvůli druhé polovině a postavám z Nástrojů smrti.

11.10.2020 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na to, jak jsem se na knihu těšila, jsem od toho čekala něco jiného...mírně řečeno.
Uznávám, Maasová mě svými knihami poměrně rozmazlila a neměla jsem očekávat stejnou úroveň, ale to, že něco začne dít až na 300. straně, to jsem opravdu nečekala. Celou první polovinu knihy poměrně přesně popsala sama Poppy a stačil jí na to jeden odstavec: "Nemůžu oslavovat své narozeniny, protože je to bezbožné. Nesmím jít na piknik ani na večeři s ostatními, protože jsem Panna. Nemám dovoleno se bránit, protože by to bylo nevhodné. Ani neumím jezdit na koni. Mám zakázané téměř všechny knihy. Nemůžu se bavit ani s přáteli, protože mým jediným smyslem je posloužit království tím, že se odeberu k bohům." Poppy zkrátka nemůže vůbec nic a tak téměř 300 stran čteme jen nic neříkající monolog, do kterého občas zasáhne jeden z těch pěti lidí, se kterými může Poppy mluvit. Druhá půlka knihy to nijak zvlášť nezachrání.
Postavy mě v ničem nezaujaly, nejsou ničím nové. Poppy- naivní, poměrně tupá ale samozřejmě skvělá bojovnice. Hawke- hezoun s dolíčkem ve tváři, který je tak trochu bad boy a zabíjí, protože může. Ani jednomu jsem nepřišla na chuť. Všechny postavy jsou hrozně 2D, v podstatě to pro mě byly jen figurky, které mě štvaly.
Podruhé po této knize spíš nesáhnu a co se týče dalších dílů, ještě si promyslím, jestli s nimi chci ztrácet čas.
Závěrem? Pokud je vám 15 a nic podobného jste ještě nečetli, tak vás to asi bude bavit. Ale pokud si knihu chcete přečíst kvůli sloganu "pro fanoušky S. J. Maas", tak ji vraťte na poličku a běžte si znova přečíst Dvory.
Za mě 3* z 5 a to si nejsem moc jistá, za co.

03.04.2022 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Co se mi na knize líbilo je to, že to není až tak strašně přeslazené a příběh je docela originální. Je sice až směšně nereálný, ale chtěla jsem něco lehčího a tohle očekávání kniha určitě splnila. Co se mi na ní nelíbilo, byly chyby. Ve zkratce- hned na první straně si Natalie chce poznamenat něco do kalendáře (15. června), o pár stran dál vychází Camryn ven a tam je čerstvý březnový vzduch a cca po dvou týdnech, když už cestuje s Andrewem, je půlka července. Tohle mě opravdu trochu dráždilo. Nicméně pokud chcete čtení na léto, tak tohle je ideální.

04.07.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Četla jsem poprvé a nemá to chybu. Doporučuji!

30.12.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako ostatní knihy Cassandry Clare i tato je prostě boží!

14.10.2017

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Myslím, že knížku s delším dějem jsem ještě nečetla. Jeden příběh rozvíjí druhý, což knihu značně odlišuje. Ze začátku jsem byla sice trochu zmatená, protože děj mi moc nedával smysl, ale pak mi došlo, jakým způsobem je kniha psaná, a už jsem se od ní nehnula. Doporučuji všem romantickým duším :)

03.09.2017 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. No, a pak jsem se dozvěděla, kdo je Blue, a moje reakce byla zhruba taková: "Musím si to přečíst od začátku, abych Bluea začala brát na vědomí, protože on tam celou dobu byl a já si ho nevšimla. Hurá, můžu číst znova!" Opravdu, je to fakt boží. PS: doporučuji si ke čtení koupit Orea :)

18.08.2017 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Knihu jsem přečetla za pár dní, ale spíše z důvodu, že má poměrně krátké kapitoly, takže četba ubíhala. Co se týče příběhu, ten mě zas až tak neuchvátil, jelikož West půlku knihy jen leží a většina dění spočívá na Olivii. Je tam jedna zlomová situace (kdo četl, ví) ale že bych si z toho sedla na zadek, to zase ne. Ale jako odpočinkové čtení dobrý, teda pokud vám nevadí kniha, které schází snad všechny emoce. Neurazí ani nenadchne, tak bych to shrnula.

23.06.2017 3 z 5