Fourgirl Fourgirl komentáře u knih

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Bohužel mě tato kniha zklamala Kdo hledá jeden souvislý příběh plný cestovatelských zážitků, bude zklamán jako já. Kniha byla takovým mišmašem myšlenek a dovolených z několika let. Zdála se mi tato kniha ne příliš strukturovaná, chaotická Dne může být spisovatel každý...

09.01.2021 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super kniha, život prostě není jednoduchý. Chvílemi bylo složité číst o problémech druhých, když člověk sám má vlastní starosti. Tahle kniha byla ovšem velmi čtivá, samotný konec člověka překvapí. Fandím Rachel, neni tak zlá, jak si myslí.

14.02.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Opěvovaná kniha, moc nezaujala. Je to snad tím, že je tak vysoko hodnocená, že mám na ni tak vysoké nároky? Za mě 2* a to jsem mírná. Kniha se chvílema zbytečně táhla, retrospektivní chvíle knihy nemám zrovna v oblibě. A nad některými pasážemi, ohledně vztahů a zamotanosti jsem zůstávala v nevíře. Není to zrovna oddechová kniha. Vztahy postav se mi zdály překombinované. Oceňuji, že do poslední chvíle, nebyl znát útočník.

25.12.2020 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Řekla jsem si, že dám autorce knihy ještě jednu šanci, není to zrovna dlouho, co jsem dočetla Osm.... A první co mě po dočtení této i předešlé knihy bylo... Co to sakra bylo? 30 letá holka vlastně neví co od života chce, zkouší všelijaké chlapy kolem i ty co už měla a nastřídačku a nakonci stejně nevíte jak hlavní postava knihy ELiška skončí? Za mě také ztráta času.

09.01.2021 odpad!

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Zdravím všechny čtenáře,
příběh Jonathana Destina mi zůstane dlouho v paměti. Sama jsem si šikanou prošla a to dvakrát, jak na ZŠ, tak na SŠ a vždy se to zametlo pod koberec. O to víc pro mne byla kniha srdcervoucí.
Pro dospívajícího je šikana vždy velmi bolestná, po celou dobu mi bylo chlapce velice líto a z mnoha zkušeností vím, že někdy ani mluvit nestačí. Ti, co šikanují to dokáží dokonale skrývat. A před okolím pak člověk vypadá, jak když si vymýšlí...
Určitě doporučuji knihu přečíst všem. Souhlasím s názory zařadit tuto publikaci do povinné četby. Obecně by se mělo o šikaně mluvit více.
Kdyby si chtěl někdo přečíst knihu na podobné téma, tak: 13 důvodů proč.
Máte-li někdo zájem si o šikaně promluvit, nebo si postěžovat, tak klidně napište, jsem s Vámi.

17.05.2018 5 z 5

Super vtipná cestopisná kniha- můj žánr to není, ale tuhle musím doporučit. Lucie je velmi vtipná i na svých přednáškách, tahle holka má fakt koule!

25.12.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Za mě 3* kriminální podtext mi neseděl. Nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy. Nicméně na konci knihy překvapil velký obrat. Co se týká schizofrenního nádechu v knize, jistě přispívá ke většímu odsuzování takovýchto lidí... Knihu jsem končila se slovy "co to sakra bylo."

25.12.2020 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Oddechové čtení pro pousmání. Hezky graficky zpracovaná kniha, obyčejné příhody ze života. Jednou se možná ke knize vrátím.

02.07.2018 3 z 5

I já si myslela, že je toto druhá část knihy o Ústřičkovi. Nakonec jsem zjistila že se jedná o dva různé překlady. U mne vede Čumilena.

25.02.2018 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knížka se dobře čte, je napínavá,... Knížka je zařazena pro čtenáře náctileté, ale měl by ji znát každý. Tato kniha ukazuje, že i z nevinné věci se může stát vlastně šikana. A proto bychom se měli zamyslet předtím, něž se začneme k někomu zle chovat. Je to jen vymyšlená knížka, ale má mocnou myšlenku.

03.11.2017 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

(SPOILER) Jen těžko se mezi všemi cestopisu vybírá, ale tuto knihu koupit rozhodně nebyla chyba. Česká autorka a ještě k tomu tak super poselství v knize. Žijeme moc uspěchaně a přejít do tohoto “módu kdy člověk jen jde musí být tak osvobozující. Rozhodně mi v knihovně zůstane.

14.01.2024 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Tato kniha ode mě dostala vysoké hodnocení. Kniha byla vtipně napsaná i přes to, že nebyla zrovna optimistická. Adéla je prostě super komička a překvapilo mě, jaké těžkosti řešila. Je to dobré čtení.

14.02.2021 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Podle ohlasů z komentářů jsem čekala větší "zázrak" přesto je kniha docela čtivá. Jistě si z ní lze vzít poučení, či jiný úhel pohledu, ovšem nevěřím v přeprogramování...

03.11.2017 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se mi líbí, přečetla jsem ji celkem rychle ale, pár věcí se mi nelíbilo. Kniha by mohla být více detailnější, zdá se mi, že by tam mohlo být i více popisků, jak se Tris cítí nebo třeba kde se nachází. Jinak kniha je jednoduchá na čtení i se rychle čte. Ale abych srovnala knihu a film, tak je film lepší a chytlavější.

03.03.2015

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Neví někdo, jestli nebudou další povídky nebo něco podobného ? :)

01.03.2015 5 z 5

Kam jdou lidé s nemocnou duší Kam jdou lidé s nemocnou duší Josef Gabriel

Dobrý den, neví někdo, kde knihu sehnat/ neprodáváte ji někdo?

17.05.2018

Mrcha v práci Mrcha v práci Katherine Crowley

Tato kniha se velice rychle čte. Z knihy si vezmu jistě poučení. I když je z názvu jasné, že jde o příklady z práce, věřím, že lze využít v běžném životě, kdy se s nevlídnými lidmi setkáváme každý den.

11.05.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem také přečetla ze zvědavosti. Myslela jsem, že to bude kniha ve stylu Stmívání. Ale byla rozdílnější. Kniha se čte docela rychle a možná si ji za pár let přečtu znovu. Četla jsem i horší...

27.02.2015 4 z 5

Pěšky z Paříže do Santiaga Pěšky z Paříže do Santiaga Matouš Dvořák

Knih na toto téma je mnoho, ovšem když jí jdou dva sympaťáci, kteří se ničeho nezaleknou, je z dlouhé cesty fajn výprava s fajn zápletkami.

14.01.2024 3 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Děkuju za nenáročný oddechovky, někdy je to zkrátka potřeba. Kniha se dobře četla. Příběh je jednoduchý avšak docela kouzelný, ze začátku smutný. Nápad s obálkami geniální.... :)

25.12.2020 3 z 5