Foks Foks komentáře u knih

Bestie Bestie Dominik Dán

Mistrně popsaná beznaděj policajtů, kteří jsou již tak blízko... Tomu říkám detektivka!

02.05.2016 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

U Childa je velmi důležitá cesta, nejen cíl. To znamená, že i strany, kde se zdánlivě nic neděje, člověka neustále nutí přemýšlet a dávat si vše do souvislostí. To co vypadá jako věta Jackem řečená jen tak mimochodem, se vždy ukáže jako velmi důležitá informace. Ano, je v této knize mnohem méně akce, ale i tak je to prostě špička ve svém oboru. Za mě plný počet.

19.06.2015 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Od českých vojáků z misí knihy nevycházejí, takže jsem rád, že to "tabu" konečně někdo prolomil. Pavel Stehlík nenásilnou hovorovou formou (mně to vyhovovalo) popsal vše, co se mladýmu klukovi honí hlavou a na rozdíl od 90% kluků v jeho věku si za svým cílem jde. Na svůj věk toho dokázal dost, klobouk dolů. Když vidím kolik kluků se ani do 30 let není schopno odpoutat maminčiny sukně a on na sebe v 25 letech bere takovou tíhu odpovědnosti... Je sice voják, ale nepočítejte tady s nějakou válečnou vřavou a hrdinskými činy v boji. Ta největší bitva, kterou popisuje, ho potkala v nemocnici. A díky bohu ji zvládl přesně tak, jako zvládal vše před tím. Zakousl se do toho jak pitbul do pneumatiky a nic nevzdal. Je to taková motivační kniha nejen pro někoho, koho láká armáda, ale i pro všechny, koho potká nějaká ta rána osudu a má pocit, že nastal konec světa. Přeju Pavlovi, už jen samé pozitivní věci a veřím tomu, že jak se mu pracovně dařilo do té nešťastné události, bude se mu o to víc dařit v tom, co dělá nyní. Hodně štěstí a díky za super knihu.

13.04.2015 5 z 5

Výkonná moc Výkonná moc Vince Flynn

Moje první kniha s Rappem. Osudová... :-) Teď už mám všechny.

06.06.2013 5 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Oproti Ochránci a především příšerné Spravedlnosti je toto zase starý dobrý Reacher. Za mě spokojenost. Těším se komu nakope zadek přístě.

15.09.2022 5 z 5

První na zabití První na zabití Andrew Peterson

Slušný mix Rappa a Reachera. Škoda, že není v CZ více dílů.

08.08.2021 4 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Takový béčkový Flynn. Dle mého je vše až moc přitažené za vlasy, ale kdo ví....? Další díly si určitě přečtu.

07.06.2021 3 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Nejprve chci říct, že mám v knihovně všechny Silvovy knihy. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. A tato kniha je toho důkazem. Co si ale bohužel z tohoto dílu zapamatuji nejvíc je ta neuvěřitelně amatérská korektura textů. To si jako vydavatel dělá srandu? Člověk by očekával, že když je na obálce věta o nejlepším autorovi špionážních románů všech dob, bude kniha 100% po všech stránkách. Vždyť já se na ten text ani nemohl pořádně soustředit! Neuvěřitelné množství překlepů, gramatických chyb, slovosled kolikrát takový, že jsem si větu musel přečíst několikrát, abych pochopil její smysl. No prostě prasárna. Dokážu přejít hodně, ale tady by rádoby profesionálové, kteří jsou uvedeni v tiráži, měli vrátit peníze a povinně absolvovat znovu základku. Opravdu tragédie. Příběh 100%, český překlad "odpad".

24.04.2018 5 z 5

Bez svědomí Bez svědomí Petr Cerman

Velmi věrně popsané hrůzy totalitního Československa. Čest a nehynoucí sláva všem těm, kteří se neshrbili a pozvedli zbraň i za cenu nejvyšší. Krásně popsané, jak z největších zrůd, které vraždily a mučily, systém udělal nevinné mučedníky. A z hrdiny, který bránil svůj život a život svých blízkých, obyčejného vraha nevinných chudáčků příslušníků, otců od rodin, kterým šlo jen a jen o blaho našeho pokrokového socialistického zřízení. Případní čtenáři ať se nenechají již předem ovlivnit názory srovnáváním s D. Dánem. Tento román rozhodně není klasická detektivka. Dán je špička v detektivce, Cerman v politickém thrilleru.

04.04.2018 5 z 5

Cizí agent Cizí agent Brad Thor

Kniha přesně cílená na milovníky tohoto žánru, mezi které se řadím. Případný čtenář ať se nenechá odradit předchozími komentáři. Brad Thor je v akčně-špionážním tématu špička. Vince Flynn to není, ale knihu jsem si užil a těším se na další díl.

30.07.2017 5 z 5

Zlatý kód Zlatý kód Richard Marcinko

V dnešní době sešněrované politickou korektností je číst Demo Dickieho balzám na duši. Nazývat věci pravými jmény a zlo řešit nekompromisně. Super čtení.

21.06.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Na mě až příliš rozvleklé vyprávění. Dokázal jsem se vcítit do zoufalosti hlavních postav, ale opravdu zajímavá a čtivá je pro mě až finálová část.

29.01.2017 2 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Drásavé, zneklidňující, skličující, nutící číst dál a dál. Na základě skutečné události vystavět takový příběh, klobouk dolů. Skvělá kniha.

17.09.2016 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Pokračování Mouchy, prolnuté Bestií. Knize nelze nic vytknout. Napětí, mravenčí policejní práce, svérázný "mordýřský" humor. A to vše napsáno velice čtivým a poutavým stylem. Dusno, vedro a beznaděj v kanceláři "stočtyřicetjedničky" je popsána mistrně. Plný počet.

11.07.2016 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Úžasná kniha. Jen mě trochu děsí, že je pro nepamětníky tak nostalgická a romantická, že by takovou dobu chtěli prožít... Nechtěli, věřte mi.

18.01.2016 5 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Výborná kniha. Velmi čtivě popsaný výcvik nováčků až po Pekelný týden, který evidentně zvládnou jen ti nejlepší z nejlepších. Kdo jiný by potom přežil to, co on? Je to i pořádná facka všem těm, kteří aniž by si o Seals něco zjistili, odsoudí je jako nafoukané vrahy nebo nějaký podobný slint. Boj v kopcích obsazený talibanem je popsán autenticky, drsně a knížka se prostě nedala odložit, i když člověk ví, jak to dopadne. Emocemi vypjatý konec na farmě rodičů úžasný. K zamyšlení také stojí část, kde Marcus promítá své zkušenosti z boje do názorů na liberální politiky.

05.10.2015 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Všechny atributy, pro které Silvu tak rád čtu, jsou tu splněny. Velice inteligentní špionážní román, protkaný spousty pravdivými informacemi z protředí konfliktů na blízkém východě. V tomto případě v tolik aktuální Sýrii. A že by se Allonův anglický přítel z Korsiky nechal přesvědčit a přidá se k MI6? To bychom se měli v budoucnu na co těšit.

13.07.2015 5 z 5

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Tak tomu říkám jízda. Bez řečiček se jde rovnou na věc. Autor nenechá čtenáře chvilku vydechnout a posílá hlavní hrdiny z akce do akce. Jedna z nejlepších akčně-válečných knih, co jsem kdy četl.

17.02.2015 5 z 5

Průlom - Agentem CIA uvnitř komunistické nomenklatury Průlom - Agentem CIA uvnitř komunistické nomenklatury Pavel Žáček

Jedna z mála českých knih, týkající tématu studené války a "doby temna" u nás, která se čte jedním dechem. Klidně bych tuto knihu nechal jako povinnou četbu do škol. Dnešní děti by možná pochopili spoustu souvislostí a uvědomili si, že ten "socik" fakt nebyl taková pohoda, jak se nám to pár hajzlíků snaží neustále namlouvat.

15.04.2014 5 z 5

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Na této knize by se autoři thrillerů měli učit. Skoro 40 let stará kniha a čte se jedním dechem.

15.04.2014 5 z 5